Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Zapomniałem wyczyścić kotła po tyg i gdy czyściłem to tam gdzie jest regulacja ciągu zapaliły się sadze I moje pytanie jak to się ma ugasić lub jak mam to ugasić wyłączyłem kocioł

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak się zapali sadza przy szybrze to zamykam kocioł i po chwili zgaśnie ale mój kocioł jest szczelny. W zasadzie taki pożar sadzy w tym miejscu nie jest niebezpieczny ale pod warunkiem, że komin czysty i nie ma się co w nim zapalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy mówią chyba o 6 razach na rok dla kotłów węglowych. U mnie kominarz jest dwa razy do roku a sam czyszczę jeszcze 2 razy w sezonie, dach płaski to nie problem. Natomiast komin 14 x 14 cm więc niewielka ilość sadzy go mocno ogranicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość jacek61

Spali się ale może ją wywiewać więc lepiej robić tak aby sadzy nie było za wiele i wrzucić do popiołu podczas czyszczenia kotła.

W kotle zasypowym zawsze paliłem sadzę z czyszczenia - spadała na popiół leżący na części rusztu i się wypalała. W obecnym kotle zostawiałem czasem sadzę na ostatniej półce i też się wypalała ale już nie tak dobrze bo więcej w niej niepalnego pyłu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.