Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pisze w nowym temacie poniewaz w poprzedni nikt juz nie zaglada.

Moja instalacja dziala prawie poprawnie... tzn musze przeniesc naczynie wyrownawcze jeszcze wyzej bo przelewa mi wode ktorej brakuje pozniej w grzejnikach. Ale nie o to chodzi... gdy piec ustawiam na 65 stopni w domu mam zbyt goraco (26 stopni) dlatego na zasilaniu rozdzielacza chce wstawic termostatyczny zawor mieszajacy (35 60 stopni) czy tak jak narysowalem na schemacie bedzie dobrze ?

e5oa9x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zawór zwrotny na powrocie grzania CWU jest nie potrzebny.

Tamten zawór 55 wywal, on nic nie da.

 

A swoją drogą odpuszczasz najlepsze rozwiązanie - czyli układ za sprzęgłem, w którym masz regulowaną temp wody na grzejniki i stałą temp powrotu na kocioł.

Tym bardziej że większość elementów już masz.

Zaw 4-d tego nie zapewnia - on reguluje tylko 1 wartość np wodę na grzejniki a woda na kocioł jest temp wynikową z mieszania dwóch strumieni wody 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały dzień w pracy myślałem i jednak zdecyduje się przerobić instalacje dodając sprzęgło

Ładnie to brzmi w opisach jego działania. Jednak chciałbym je dobrać odpowiednio do moich potrzeb a nie bardzo wiem jak...

Myślałem nad takim : http://allegro.pl/sprzeglo-hydrauliczne-she-40-kw-25-65-gw1-elterm-i5034123593.html

W instalacji pracować będą 2 pompy LFP SPRINTA 25/60

Piec 15kw, zasobnik wody 300l (pompa ciepła vissmann, mało grzana przez piec, sama daje rade ogrzać wodę do 50 stopni ) 10 grzejników aluminium,2 drabinki łazienkowe i 2 obiegi podłogówki na zaworach rtl. Powrót chroniony zaworem 55 stopni a przed rozdzielaczem trójdrozny termostatyczny zawór mieszajacy afriso

Chciałbym juz zrobić wszytko na tip top, wiec proszę o porady co by jeszcze zmienić

Myślałem żeby zamknąć instalacje ale jakoś boje się ze coś nie zadziała wiec wole zostawić układ otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.