Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od postu #33 próbuję zwrócić  ci uwagę na to że masz braki w instalacji, w okolicach tego postu są schematy jak to powinno być  wykonane.

Schemat powtórnie poniżej

jakis zawór to on ma

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19130-sterowanie-instalacj%C4%85-grzewcz%C4%85-pod%C5%82ogowo-grzejnikow%C4%85/page-2?do=findComment&comment=210316

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór jak zawór. samemu raczej bym się nie podjął... może jakiś inny majster mógłby spojrzeć i coś doradzić. zepsuć łatwo .... może narysuj schemat swojej instalacji - im bardziej dokładny i szczegółowy tym lepiej

mniesie jednak wydaje iż rozdzielacz też nie spełnia swojej funkcji - pisałem wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak taki zawór sprawdzi się. Dla Twoich pięciu pętli wystarczy o rozmiarze 3/4 max 1cal

 potrzebujesz jeszcze moduł zaworu mieszającego ST 61 

http://www.techsterowniki.pl/shop,30,75,st-61

 

ps

Sambor popsuł wam zabawę w ustawieniu czegoś czego nie da się ustawić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm teraz to już jest tak namieszane, że nie wiem co mam robić. Czy ktoś mi wyjasnie co musze kupić i zamontować aby ta cholerna podłogówka funkcjonowała jak należy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestię instalacji to wydaje sie iż rozdzielacz tak i tak powinien schladzac wode do ustawionej na zaworze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyjdzie hydraulik i zobaczymy co będzie miał do powiedzenia. Co do schematu to ciężka sprawa ale pomyślimy po wizycie rzekomego fachowca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem że jest dobrze połączony

ok ale

  1. brak reakcji zaworu term. z kapilarą na we (przepuszczanie temp. wyższej niż zadana)
  2. nie wyłączanie pompy podpiętej czujnikiem to już raczej nie wina podłączenia

Aczkolwiek zasilanie i powrót podłączone ok, mnie dziwią też czerwone kapturki na powrocie a niebieskie na zasilaniu podłogi - może czeski błąd fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyjdzie hydraulik i zobaczymy co będzie miał do powiedzenia. Co do schematu to ciężka sprawa ale pomyślimy po wizycie rzekomego fachowca :)

zrób schemat oraz opisz działania i ewentualne rady fachowca - pomoże Tobie skonfrontować z Naszymi opiniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, był fachofiec i stwierdził,że czujnik pompy nie ma być zamontowany na zasilaniu lecz na powrocie (co sam kazał mi uczynić) . Zaworu 3-D nie potrzeba ze sterowaniem nie potrzeba ponieważ zawór jest i znajduje się on obok pompy a podłoga jest sterowana przez sterownik w piecu. I teraz oczekuje co będzie się działo po jego ustawieniach. A i jeszcze termostat przedstawił z 28 na 35. :) ot to zrobił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik (rozumiem iż masz na myśli od pompy) - nie zgodzę się, wystarczy poczytać instrukcje sterownika. 

 

co do termostatu -pisałem już kilka razy, moim zdaniem nie funkcjonuje prawidłowo. nie pilnuje temp. co sam pisałeś i pokazywałeś kilka razy. znalazłemróżnerozwiązania z umieszczaniem kapilary od termostatu w tego typu rozdzielaczach

post-36078-0-34630500-1424113911_thumb.jpg     i taki http://www.artbud.pl/pl/p/Zestaw-pompowo-mieszajacy-z-by-pasem-do-ogrzewanie-podlogowego-CAPRICORN/23577

 

co do sterowania podłogówką - po części ma rację gdyż z pieca sterujesz pompą :rolleyes: - zał. woda leci, wył. woda nie leci przez podłogę i jej nie wygrzewa
:(
dalej twierdzę iż coś nie tak jest z rozdzielaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bregho Nie twierdzę, że to co powiedział hydraulik jest poprawne. Pytałem się go o ten zawór ze sterownikiem to stwierdził, że jest taka możliwość, ale nie ma takiej potrzeby. Jego zdaniem w chwili obecnej będzie to wyglądało w następujący sposób: temperatura podłogówki dojdzie do max. Zadanej w naszym przypadku jest to 35 i nie ma prawa być wyżej niż zadana max. Kiedy spadnie o 2C w dół ponownie załącza się pompa co powoduje wymianę wody wowczas dogrzewa się podłogówka co zapobiega jej wychłodzeniu. Jak będzie w praktyce w chwili obecnej nie wiem, będę wiedział za 2-3 dni a o efektach napewno napiszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumami trzymam kciuki żeby zadziałało  :) 

kojarzę tylko ze swojego tematu iż podłogówka powinna pracować stale tzn. pompa. mniej energii /eko/ zużyjesz na podtrzymanie temp. niż jej podnoszenie https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/11043-krs-tech-aqua-duo-15-kw/?p=96059 pamiętam iż wtedy długo wertowałem fora i podzielam opinię z linka. nawet swego czasu robiłem próby i mogę stwierdzić, iż mniej opału mi poszło gdy podłogówka pracowała ciągle.

mój fachman zestroił mi podłogę na podobnej zasadzie i na pewno będę przerabiał, tak by pracowała nie wł/wył tylko w pewnym zakresie temp. /min/max/ nie powodując wychładzania  podłogi poprzez całkowitej jej wyłączenie - ale to inna bajka  :D

aczkolwiek fora są podzielone a nawet instalatorzy w necie opisują metodę stosowania sterowania podłogą na zasadzie wł/wył

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią co kraj to obyczaj :) teraz kilka dni testów i zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Jeszcze Nie dziękuję za pomoc bo nie wiem czy nie będziemy musieli wrócić do tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.