Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek Z Firmy Medex


robertokot25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem stałym klientem Medex`u od 4 lat, spokojnych lat :D Wcześniejsze zakupy nie były tak udane, jakościowo i co ważne ilościowo. Jakościowo to wiadomo, na składzie była karteczka z ofertą handlową i wartością opałową która była tylko pobożnym życzeniem sprzedawcy, a ilościowo - no cóż temat rzeka, ale w skrócie to nie wygląda to tak ciekawie. Pod jednym tarasem mam skład opału, w którym jest zbiornik na opał o wymiarach 5m długość x 2,5 m szerokość X 1,25 m wysokość. Z lokalnych składów wchodziło tam tam 10 ton miału i ok 11 ekogroszku. Po zmianie dostawcy na Medex wchodzi ok 7,5 - 8 ton ! węgiel kupuje luzem, bo mi tak wygodnie i nie muszę nosić a jedynie zsypać do zbiornika. Co do workowanego opału, to kupuje sporadycznie, przeważnie w ilościach do 1 tony lub zamawiam od nich różnego rodzaju miały lub ekogroszki o których naczytam się w necie. Paliłem wesołą, jaretem +, jaretem, kazimierzem, a obecnie mam od nich polski brunatnym.

Z racji tego że skupiam się bardziej na paleniu miałem ze wzgl na ilości, potrzebuje od 8 do 10 ton rocznie, kupuje od nich miał, przeważnie z piasta kl 23, w tym roku miał z wesołej kl 25, dzięki nim dowiedziałem się o miale z Powstańców Śląskich (nazwa kopalni) kl 23 i 25, robi robotę ale do łatwych nie należy. Co dla mnie ważne o ile nie najważniejsze, to to, że ilość kupionego opału zawsze jest powtarzalna i tak samo mieści się w składzie opału. Jakość wiadomo że od nich nie zależy, ale jak są jakieś negatywne opinie od klientów, to nie robią z nich tajemnicy i klient jest o nich poinformowany, to również bardzo ważna sprawa, szczególnie jak się robi zakupy na cały sezon.

Ogólnie firma godna polecenia, co do jakości obsługi, jakości i wagi. Wszyscy moi znajomi, którzy palą węglem kamiennym również tam kupują i nikt nie narzeka, kupują luzem i w workach, mają swoją halę gdzie workują i przechowują pod dachem, są również producentem jaret +.

Mam nadzieję że nie uznacie tego jako reklamę, ale jako pozytywną opinię.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ColeR a próbowałeś tych? :

 

http://www.wegielna5.pl/sklep/ekogroszek,p4

http://www.wegielna5.pl/sklep/ekogroszek-classic,p6

 

- Warto dopłacać do Jareta+ ? po ilość popiołu i siarka podobna jak przy zwykłym Jarecie, tylko kaloryczność wyższa...

 

- Ekogroszek pakowany  w foliowe worki jest w miarę suchy? nie ma opcji że będzie lała się woda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie paliłem tymi groszami, ale z opisu wynika że są bezproblemowe. Można również zadzwonić do nich, może coś więcej uda się dowiedzieć.

Czy warto dopłacać do jaret+, jednemu warto innemu niekoniecznie, trzeba wsypać spalić i będzie wszystko wiadomo

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.