Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka Instalacji Co Z Grawitacyjnej Na Wymuszoną


Marios35

Rekomendowane odpowiedzi

witam chce przerobic  c.o grawitacje na pompe i wymienic rury z stalowych 1 cal na pp 20 

mam kilka pytan jest teraz 5 kalafiorów ,leca dwie odnogi po 25 m rur około 20 litrów wody w samych rurach  piec elektryczny 2 grzałki po 1400w temp na piecu max 70st ,wsio na jednym poziomie 90m mieszkanie

 

1  chciałbym dac rury pp  jakiej srednicy mają byc ?  czy trzeba je stopniowac przy piecu ? i na dolocie do grzejnika czy moga byc wszedzie takie same srednice? jak gesto trzeba dac wieszaki na rury ? zeby je nie powyginało

2 gdzie dac pompę na zasilaniu  czy powrocie ?

2  czy mozna zastosowac naczynie otwarte ? jak mam teraz ?

3  czy grzejniki mogą wisiec równo czy  jak mam teraz zaworem do góry 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli instalacja jest w obrębie mieszkania to wymiana rur nic nie da , chyba że rury są uszkodzone , skorodowane, zapchane.

Można co najwyżej rury zaizolować.

Pompę możesz dać, ale daj jakiś rysunek instalacji , gdyż nie w każdym punkcie można ją wstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rury chce wymieniac celem zmniejszenia ilosci wody  ,i mam jest zamurowane w scianach bez peszli grzeją mi sciany to było robione 1992 roku maja ponad 23 lata wymiana rur da duzo wyzsza temperature na piecu w samych rurach calowy mam około 25 litrów wody wiec one sobie juz w tych scianach zostaną ,bardzo prosiłbym odpowiedziec mi na moje pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rurach pp się nie znam ale na pewno należy je stopniować

 

Pompę najlepiej dać na zasilaniu ponieważ umieszczona na powrocie w instalacji otwartej wymaga wysoko umieszczonego naczynia

 

Jeśli twój kocioł elektryczny może pracować w instalacji otwartej to cała instalacja również

 

Grzejniki w instalacji z pompą mogą wisieć w poziomie. Muszą również posiadać odpowietrzniki jeśli chcesz prowadzić instalacje przy posadzce  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli moc grzewczą podajesz prawidłowo , to mogą być rury PP stabi 25x 4,2 , do grzejników podejścia PP stabi 20 x 3,4, podparcia co ok 60cm, z zachowaniem zasad kompensacji cieplnej rur.

Aby zmniejszyć straty cieplne na przesyle, powinna być zastosowana izolacja Tubolit o grubości 30mm.

Montaż pompy  - daj rysunek lub fot podłączenia naczynia - na zasilaniu lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

definitywnie che dac rury PP bo mam zgrzewarkę i sie w tym dobrze czuję juz robiłem ,miedz droga  a stal to przezytek zreszta mam teraz  zastanawie mnie bo mój kolega ma instalacje na pompie w miedzi rury wszystkie takie same 15mm  nie ma zadnego stopniowania ma 4 grzejniki i piec elektryczny i pieknie mu to smiga juz 15 lat pompa na odpływie i naczynie przeponowe tez na odplywie i rurki wew.srednica 13mm wszystkie jak leci  tez ma dwie odnogi wiec czy stopniowanie jest konieczne ?

nie mam niestety schematu bo po co go robic bedzie tylko zmiana rur i załozenie pompy ewentualnie zmiana naczynie z otwartego na zamkniete niewiem  jakie jest lepsze rozwiazanie z naczyniem ? daltego zadaje tak banalne pytania

Tu masz trochę o kompensacji i nie tylko 

 

http://pl.kan-therm.com/kan/upload/tech-pp.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.