Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Można Palić Od Góry W Kotle Dolnego Spalania.


nieudacznik13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie czy jest możliwość spalania opału metoda górną w dolniaku. Kocioł jest stary ma może 10 lat ostatnio została zamontowana dmuchawa ale nie zdała egzaminu. Gdzieś wyczytałem w internecie chyba na czyste ogrzewanie. Podobno można dużo zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie można. Ok dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw proponowałbym się upewnić, czy na pewno masz do czynienia z kotłem dolnego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi użytkownik tego kotła mówi to jest dolnego spalania. Widziałem ten kocioł w trakcie palenia. Palenie było od dołu. A jak rozpoznać czy to kocioł górnego lub dolnego spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwanzig, jak nie masz nic mądrego do powiedzenie oprócz przysrania kolejnej osobie, to może lepiej nie tykaj klawiatury. Nieudacznik13 (swoją drogą nick dość ciekawy) - zobacz którędy ulatują spaliny z komory zasypowej: dołem (szczelina na dole komory), czy górą. Widać to na pierwszy rzut oka po otwarciu kotła (najlepiej wygaszonego coby kotłowni nie zaczadzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą pytający ma perfect dobrany nick  ;). 

Meping mądralo, a jak ma taki wynalazek jak Ty, czyli Mario Kempesa z wielką szczeliną, to jak te spaliny ulatąją? 

Nie musisz robić każdemu l....

Nic tak dobrze nie wpływa na człowieka, szczególnie trzynastego nieudacznika, jak trochę własnej inwencji i inicjatywy (możesz mi kliknąć kolejnego minusa, śmiało).

 

P.S. Tam u góry, w prawym rogu jest takie puste pole z magicznym zdaniem, które brzmi: Zanim zapytasz poszukaj....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale znowuż podsuwa gotowca, uniemożliwiając rozwój wewnętrzny i dobijając gen Indiany Jonesa u zainteresowanych. Jak się nie obrócisz zadek z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyć wyszukiwarki, albo google.

Szukałem przez Google. Niestety nic nie znalazłem konkretnego. Kocioł nie jest mój. Ja nań taki jak widzisz w profilu.

 

Co do sprawdzania użytkownik jest na 130% przekonany że to dolniak.

Ps. Sorry za błędy wyżej ale piszę z telefonu.

Byłem tylko ciekawy czy jest taka możliwość u czy ktoś to testował. Lepiej spytać się mdrzejszych niż mądrego

 

Udawać. Proszę Admina o dołączenie postu wyżej. Z góry dziękuję i przepraszam za zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprawdzania użytkownik jest na 130% przekonany że to dolniak.

Bo przecież na dole w nim rozpala :D

 

Nie wiem jaką tu zasadę jeszcze prostszą można wymyśleć na rozpoznanie rodzaju kotła. Tutaj są schematy praktycznie wszystkich odmian kotłów, na jakie się można natknąć.

 

Najprostszy test na dolniaka:

  • otwierasz drzwiczki zasypowe,
  • macasz sufit komory zasypowej od krawędzi drzwiczek ku tyłowi kotła w poszukiwaniu szczeliny między blachami (jeśli będzie, to na tyle duża, nie da się przeoczyć, bo można tam rękę zmieścić),
  • doszedłeś do tylniej ściany i otworu brak - jest dolniak,
  • otwór znaleziono - to nie jest dolniak.

Przy czym prawdopodobieństwo a priori że to nie jest dolniak wynosi jakieś 90%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użytkownik jest na 130% przekonany że to dolniak.

 

Są producenci kotłów którzy na 130 % są przekonani, że produkują kotły dolnego spalania.

 

 

W kotle dolnego spalania nie da się palić od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo kolejny super kocioł dolnego spalania. Nie dziwię się że zwykły użytkownik nie wie jak wygląda i pracuje DS a co dopiero producent kotłów.

http://piecbud.net.pl/produkty1/kotly-c-o/kj

Szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Meping mądralo, a jak ma taki wynalazek jak Ty, czyli Mario Kempesa z wielką szczeliną, to jak te spaliny ulatąją? 

 

 

Jaką szczeliną?????

 

Słuchaj prostaku. Ledwo co wlazłeś na forum a zacząłeś ludzi rozstawiać po kątach. Albo się opanuj, albo wynieś, bo nic konstruktywnego nie wnosisz prócz fermentu :-/

 

Pochwal się w profilu w czym palisz i co ogrzewasz, bo jak na razie jedyne co widać, to że jesteś frustratem o ograniczonej wiedzy, szukającym tu afirmacji i podbudowującym swoje ego poniżając innych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką szczeliną?????

Tą z której ci wypadał ciągle płaskownik. Już zapomniałeś?

 

Faniebiomasy, nie gniewaj się, że napisałem o zarzynaniu twojego kotła górnego spalania zrębką, ale fakty są takie, że wygląda jakby miał 20 lat, a z faktami się nie dyskutuje i do zrębki kupuje się dolniaka, a nie Jowisza. Już rozumiem dlaczego zrezygnowałeś z zamieszczenia obiecanych filmów. Też nie pokazałbym takiej destylarni. Co do prostaka, to widzę ze mnie przejrzałeś. A chciałem być tak elokwentnym  ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.