Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie spalania ekogroszku czeskiego o kaloryczności podobno 22 000 kj. Zostało mi tak około 0,5 tony tego groszku i z racji tego, że miejsce gdzie go składuje zostało przeznaczone na inne funkcje muszę go przenieść lub najlepiej żeby nie narobić się za bardzo, spalić  :D. Nie wiem tylko jak palić takim grochem, czy potrzebuje mocniejszego dmuchnięcia czy lubi może "poleżeć" na palniku, wiem że piec dość szybko zarasta sadzą. Jeśli są tu użytkownicy takiego groszku to bardzo proszę o cenne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja pale takim groszkiem i szczerze powiedziawszy jestem zadowolony

moje ustawienia to  praca  podawanie 12s przerwa 100s  podtrzymanie : podawanie 18s przerwa 15 minut  dmuchawa 130 s na 40% temperatura na piecu 55 histereza 1

pokrywa dmuchawy odsłonięta na około 4-5mm ( tak aby płomień na palniku był spokojny) co do spalania to moim zdaniem wypala się dobrze popiołu mam  1 pojemnik na  2 tygodnie  ( 10 worków węgla) i równnież co dwa tygodnie czyszczę piec spieków zero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje w takim razie na takich ustawieniach jak twoje spalić swój groszek, zobaczymy czy będę też tak zadowolony. Nie wiem jakiego "czecha" posiadasz ale wydaje mi się, że przy moim nierealne jest czyszczenie co dwa tygodnie, wrzuciłem kiedyś na próbę 3 czy 4 worki i po dwóch dobach piec był z......y na maksa   ;) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.