Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na tym rozdzielaczu bedzie jeszcze 7 petli podlogowki, bedzie to chodzic ?Narazie jest instalacja jak na rysunku, ciezko sie na nim pisze... :D Dojdzie na dniach ten rozdzielacz z podlogowka i zmiana bojlera ze starego na nowy z plaszczem wodnym.Piec 20 kw defro oprima komfort.Wyjscie z pieca rura 2 cale wejscie do bojlera 32

post-61853-0-60208500-1423242814_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz od nowa całą inst podłogi, wraz z zasilaniem to dużo lepiej jest dać układ przygotowania wody w kotłowni - czyli przy kotle dajesz druga pompę, z zaw 3-D w odpowiedniej wielkości tj jak inst do 100m2 to dajesz taki http://allegro.pl/termostat-zawor-do-podlogowki-esbe-vta372-20-43-i5065223620.htmla jak powyżej 100m2 to taki  http://allegro.pl/esbe-zawor-mieszajacy-vta572-5-4-20-43-termost-418-i5037073652.html z tego układu prowadzisz do skrzynki z rozdzielaczem rury ok 1"  a w skrzynce dajesz np taki rozdz. http://allegro.pl/capricorn-rozdzielacz-stalowy-do-podlogowki-8-obw-i4983370149.html

Wtedy regulacje temp odbywają się tylko w kotłowni.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci działało do tej pory grzanie wody  bez pompy, to ta pompa do likwidacji, dwie pozostałe pompy muszą zostać - czyli na podłogę i na grzejniki.

Po drobnej kosmetyce to powinno tak wyglądać.

teraz kolej na ciebie , dodaj to co masz  i zobaczymy

WItaj!!

Uzasadnij zmianę podłączenia zbiornika wyrównawczego?Ta dodatkowa rura fi 25 to nieuzasadniony dodatkowy koszt.Poza tym RB wychodzi z gory kotła i podlączona jest do górnej części naczynia wzbiorczego.

Pozdrawiam, henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!!

Takie podłączenie zaworu różnicowego jak #1 jest nieprawidłowe .Z reguły w takich przypadkach montuje się pompę na powrocie ,lub oddzielną rurę RB.

Jeżeli pompy na powrocie nie da się zamontować, to przynajmniej należy kocioł dodatkowo zabezpieczyć montując na kotle zawór bezpieczeństwa.

Reguła jest prosta -Na RB między kotłem a naczyniem wzbiorczym zabrania się montażu jakichkolwiek zaworów A zawór bezpieczeństwa w tym przypadku jest dodatkowym zabezpieczeniem -nigdy nie podstawowym.

Pozdrawiam. henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór bezpieczeństwa musi być na 1,5 bar  np taki  http://allegro.pl/zawor-bezpieczenstwa-1-2-1-5-bara-i5043043954.html

Kupisz go w każdym sklepie hydraulicznym lub , markecie budowlanym

 

Montuje się go bezpośrednio na kotle lub jak nie ma takiej mozliwości to na odejściu kotła , ale przez zaworami odcinającymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.