Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Da Się Wykorzystać Ciepło Z Pieca Kaflowego Na Ogrzewanie Podłogowe Piętro Wyżej? I Jak?


1greg9

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam część domu rodzinnego ok. 75m2 na parterze jeden pokój i nad nim na piętrze drugi z łazienką obok, chciałbym skorzystać z 2giej taryfy na prąd i wybudować ścianę grzewczą z cegieł szamotowych przebijającą się przez sufit (regips i deski ) do drugiego pokoju u góry by ogrzać oba jednocześcnie. cegły będą ogrzewane grzałką elektryczną, a ściana będzie obłożona kaflami. Pytanie czy da się jeszcze wykorzystać tą energie  cieplną i zrobić jakoś ogrzewanie podłogowe w łazience na 1wszym piętrze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to racja, dzięki na tym też myślałem, ale chciałem wykorzystać tą jedną grzałkę ze ściany grzewczej i bardziej myślałem np. nad zbiornikiem z wodą czy olejem na górze ściany grzewczej rozprowadzając ciepło rurkami po podłodze, tylko nie wiem czy ciepła woda sama by się rozprowadziła po całej instalacji, czy rurki były by ciepłe tylko w okolicy ściany grzewczej a dalej były by zimne, a może pompa wody powinna być podłączona do takiej instalacji.

no i jetsem ciekaw czy jedna grzałka by to ogarneła , czy czasem dołączenie instalacji grzewczej na łazienkę (9m2) chłodziło by tylko tą ścianę grzewczą?

jak sądzicie przekombinowane?/ lepiej to rozdzielić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nie kombinował to do ogrzania trzeba ileś kW mocy lub   XXX kWh ciepła  i tego nie przeskoczysz, jak chcesz grzać tylko na taniej taryfie to musisz zrobić zapas ciepła na okresy taryfy droższej.

 

Najlepszym mediun do magazynowania w warunkach domowych jest woda w baniaku - łatwo ją nagrzać oraz łatwo zagospodarować i rozprowadzić ciepło zmagazynowane w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.