Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

hmm.

Stanęło na tym, że złożyłem wniosek do  PGNiG o przyłącz gazu do domku. Zobaczymy co będzie - rura biegnie krajem mojej działki, wstępne warunki przyłącza mam - z tej właśnie rury. Rozmawiając z przedstawicielem gazownictwa w BOK dowiedziałem się jednak, że coś się pozmieniało i nie bardzo chcą dopinać kolejnych użytkowników do takich instalacji, tylko ciągną nowe rury skądś tam.... Jednak gdy zwróciłem uwagę, że w 2014 r. dostałem warunki, na ZUD również nikt nie zgłosił uwag, to teraz chyba na to za późno :D .

Zobaczymy. Jak się uda - założę piec gazowy. 
Mój pomysł na zbiornik 300 l wynika z tego, że będę solary montował i o takim myślałem.  Jednak nie chcę zbyt dużego pieca gazowego - do mojego domku taki 8-10 kw ma wystarczyć.  Już prędzej zmniejszę zbiornik na wodę.... dobrze myślę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś przenieść temat do kotłów gazowych, tam znawcy udzielą Ci fachowej porady.Sprawa mocy kotłow gazowych i kotłów na paliwa stałe to dwie różne bajki. W kotle na paliwa stałe modulacja mocy jest niewielka: 5-10 kw, 8-15kw, 12- 21 kw itd, podczas gdy w kotle gazowym wynosi np. 6-24 kw. Wynika to oczywiście z rodzaju paliwa i możliwości palnika. Kocioł gazowy "używa" innej mocy do cwu a innej do co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa mocy kotłow gazowych i kotłów na paliwa stałe to dwie różne bajki. W kotle na paliwa stałe modulacja mocy jest niewielka: 5-10 kw, 8-15kw, 12- 21 kw itd, podczas gdy w kotle gazowym wynosi np. 6-24 kw.

...

Kocioł gazowy można wyłączyć i ponownie włączyć w dowolnej chwili, więc pojęcie przewymiarowania ma zupełnie inne znaczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbuję to wyjaśnić autorowi tematu.Kocioł gazowy 8-10kw(o ile takie istnieją, nie mam odpowiedniej wiedzy) będzie bardzo długo nagrzewał zasobnik 300 l, natomiast kocioł np. 6-24 kw poradzi sobie z tym o wiele lepiej, bo do Cwu "użyje" mocy maksymalnej a do Co minimalnej, więc nie występuje problem przewymiarowania.Aktualnie w dziale Kotły gazowe są poruszane podobne tematy, więc zachęcam do lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor już zrozumiał ;)  Jak znajdę kocioł np 4-21 kw to w razie ciepła w domu będzie chodził z mocą 4 kw, zaś jeśli będzie potrzeba zagrzać wodę w zbiorniku CWU to wówczas piec zaszaleje z mocą 21 kw ;-) - dobrze rozumuję ? 

Teraz pozostanie kwestia ile kw mocy max będę potrzebował - ale to już chyba pytanie do działu piecy gazowych, więc tam poszukam :)
Dziękuję za pomoc w dyskusji - troszkę mi wyewoluowała instalacja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dom się wygrzeje a jest porządnie ocieplony to piec gazowy w ogóle będzie się wyłączać. Tak naprawdę każdy w domu powinien mieć gaz czy olej, tylko te ceny. A węgiel dla przemysłu i nigdzie indziej. 

Później tylko dokupienie NEST :) :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan aki10 przestanie ciulać o znajomych z Juhasem i robić nieudolnie kryptoreklamę swojej firmie, dobrze?

Skąd wiem? Bo pan aki wypowiada się tylko w tematach o Stalmarku:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?app=core&module=search&do=user_activity&search_app=forums&mid=62273&sid=adc6c4da5206dbddfe81a6a62ee2e0e1&search_app_filters[forums][searchInKey]=&userMode=content

Ten Juhas nadaje się tak do drewna, jak pan aki do robienia kryptoreklamy.

Ja bym go na razie nie banował, może jeszcze coś mądrego napisze w kwestiach technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.