Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Jestem pierwszy raz na tym forum gdyż do tej pory nie miałem problemu z moim junkersem.

Mam dom 120 m2 z pojedyńczego pustaka ocieplony styropianem 10 cm, dach wełna 20 cm. Kaloryfery aluminiowe 100 żeberek oraz podłogówka  5 obiegów pewnie ze 100 pare metrów tej podłogówki. 

Dom ogrzewam gazem drugi rok. W zeszłym roku wszystko było ok, za cały rok wyszło mi 3800 zł za gaz i było trochę mroźniej niż w tym roku. Drugi sezon grzewczy zacząłem od października 2014r, od poczatku sezonu mój piec pobiera 10  m3 gazu na dobę, nie ma różnicy czy ustawię temperaturę na 20C czy 22C, czy nawet 19C to i tak pobiera 10m3 gazu. Nie mam pogodówki tylko wewnętrzny sterownik Euroster 2006/2006 TXRXG. W tamtym roku mój największ rachunek za gaz to 1060 zł za okres luty marzec gdzie bywało nawt około -20C, ten sezon od 10.10.2014 - 10.12.2014-900, a 10.12.2014 -5.02.205r 1200 zł  Czy ktoś może mi coś poradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt na ten temat nie może nic podpowiedzieć?

A może ktoś ogrzewa  kotłem junkesra ZSB 14 careptur z opcją ECO bez żadnych regulatorów pogodowych i pokojowych  tylko samymi pokrętłami przy kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten kocioł, w tym roku nie było jeszcze dużych mrozów, mi spala ok.8m3 z ciepłą wodą dla 3 osób. Mam nowy dom jeszcze nie wygrzany, utrzymuję 23* w dzień i rano mam jakieś 21-21,5*C, piec nie załącza się w nocy jeżeli jest tak do -5*C.

 

Napisałaś że przy niższych temp. zeszłego roku mniej ci spalał, a serwis robiłaś po roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc co jeszcze może mieć wpływ:

- może serwisant zmienił jakiś parametr?

- czy bawiłaś się ustawieniami sterownika i kotła po zeszłym sezonie?

- jakość gazu?!

- regularność grzania?

- cena gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena az tak sie nie zmieniła, ja ustawienia  na sterowniku ma takie same jak w zeszłym roku i grzane jest regularnie. Nie wiem czy serwisant nic nie zmieniał w ustawieniach kotła, bynajmniej mówił że nic nie zmienił a czy prawdę powiedział to tylko on wie. A co do jakości gazu to sa jakies wyznaczone jego parametry? czy gaz to gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że są, jednak najprościej jest sprawdzić kolor płomienia. Powinien być niebieski, im więcej płomieni kolorów barwy czerwonej tym gaz ma mniejszą kaloryczność, czyli kantują. Nie wiem jak sprawdzic płomień w tym kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz dwie opcje, źle ustawiony palnik lub słaba jakość gazu. Pamętam jak mieszkałem w bloku i były święta, każdy gotował i ciśnienie spadało w sieci to ładowali powetrze żeby podnieść ciśnienie i płomenie były pomańczowe, wszystkie palniki na "full" żeby się gotowało, bo kaloryczność była niska.

 

Masz kuchenkę gazową w domu? Jak masz to jaki tam jest płomień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@MARIA, jak sprawdziłaś płomień, bo też z ciekawości sprawdził bym u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
"od poczatku sezonu mój piec pobiera 10 m3 gazu na dobę, nie ma różnicy czy ustawię temperaturę na 20C czy 22C, czy nawet 19C to i tak pobiera 10m3 gazu. Nie mam pogodówki tylko wewnętrzny sterownik Euroster 2006/2006 TXRXG. W tamtym roku mój największ rachunek za gaz to 1060 zł"

 

 

Zużycie gazu zależy od wielu czynników, także tych zewnętrznych. Przede wszystkim sugerujemy zwrócić uwagę na temperaturę utrzymywaną w pomieszczeniach, straty ciepła przez ściany, okna, dach, podłogę oraz przez kominy i otwory wentylacyjne.

 

Zastosowanie regulatora innej marki, powoduje, że kocioł ni wykorzystuje w pełni swoich mozliwości. Zawsze wtedy gdy zastosowana automatyka "żąda ciepła" - kocioł startuje z dużą mocą, - szybko osiągając temperaturę maksymalną, po czym się wyłącza i po chwili ponownie załącza. Taka praca - taktowanie - powoduje większe zużycie gazu. Zastosowanie automatyki dedykowanej powoduje, że kocioł znając parametry (temperatury) w budynku i na zewnątrz wylicza z jaką mocą powinien pracować, bardzo często pracuje z mocą minimalną - wydłużając swój czas pracy - jedna zuzywając mniej gazu.

 

Pozdrawiam,

Konsultant marki Junkers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Panie konsultant, zapraszam na forum M, gdzie jest obszerny, kilku letni temat o tym kotle, gdzie wyraźnie można wyciągnąć wnioski że właśnie oryginalne sterowniki FW-100 i FW120, sterują tym kotłem nie poprawnie, a nie oryginalne współpracują ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ales trupa wyjal z szafy...

A tak naprawde, to nie do konca wiesz o czym piszesz - 99% kondensatow ma pogodowke w kotle i nie potrzeba do niej zadnych zewnetrznych sterownikow. Moga sie one przydac tylko gdy ktos potrzebuje np. okien czasowych, badz steruje kociol nie w trybie jakosciowym (czyli czysta pogodowka), tylko ilosciowo (dwustanowo) badz w systemie mieszanym (dwustanowo/pogodowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.