Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli dach jest nie ocieplony to ucieka nim dużo ciepła, jak zrobisz poddasze to je ocieplisz i strata mniejsza, zapotrzebowanie się nie zmieni dużo.

 

Grawitacja zła? po co Ci pompka.

 

MPM ma większy zasyp o ile pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowa klapka (regulator ciągu) do wentylatora

http://allegro.pl/regulator-ciagu-przystawka-pod-dmuchawe-aero-6-i5869004602.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myślałem.

A pompę chcę ponieważ mam np. Grzejnik łazienkowy który Nie może się całkiem zagrzać, jest ciepły w 1/3, i często się zapowietrza- mimo że są dwa odpowietrzniki na nim.

Czy ten grzejnik jet zwykły czy drabinka?

Czy jest ostatnim w istniejącej instalacji?

Jakie odpowietrzniki i dlaczego 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to typowy łazienkowy grzejnik, myślałem że coś da jak będą dwa, ale zmienię na jeden i automatyczny, to powinno pomóc.

Grzejnik jest ostatnim po stronie północnej i najwyżej zamontowany z wszystkich, na stronie południowej idzie drugi obieg i na nim jest zbiornik wyrównawczy, dlatego pewnie się zapowietrza.

Narazie mam problem ponieważ nie mogę odkręcić odpowietrznik żadnym narzędziem (nie ma lewego gwintu), będę musiał go zagrzać i tak odkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na Twój budynek to nie wiem czy 17 kW nie będzie za mały...

U mojego ojca jest też 2 piętra + przyziemie, piec DS samoróbka z 85 roku 2 m2 pow. wymiennika i z tego co pamiętam to jak budynek był nieocieplony to szału nie było... Gdy mieszkaliśmy tam kilka lat temu (dach jeszcze nie był ocieplony) to musieliśmy dogrzewać się na 2 piętrze gdy temperatura spadała poniżej -10C

Teraz doszło jeszcze poddasze, dach został ocieplony wełną 15 lub 20 cm (nie pamiętam) 3 ściany już ocieplone styro 5cm i ten piec  jest za duży przy ciągłym paleniu gdy temperatura jest typowa dla naszej zimy -2-+5 C. Jak w mrozy to nie napiszę bo od zrobienia ocieplenia nie było ostrej zimy.

Ja nie schodziłbym w budynku bez ocieplenia poniżej 20 kW na 3 piętrach trochę ludzi można zmieścić i ok 50 litrów wody trzeba zagrzać na osobę dziennie (tyle idzie umnie ciepłej)

A jak twój obecny 20 kW sobie radzi? Jaką temperaturę masz wieczór po wypaleniu a jaką o 15 ja rozpalasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to typowy łazienkowy grzejnik, myślałem że coś da jak będą dwa, ale zmienię na jeden i automatyczny, to powinno pomóc.

Grzejnik jest ostatnim po stronie północnej i najwyżej zamontowany z wszystkich, na stronie południowej idzie drugi obieg i na nim jest zbiornik wyrównawczy, dlatego pewnie się zapowietrza.

Narazie mam problem ponieważ nie mogę odkręcić odpowietrznik żadnym narzędziem (nie ma lewego gwintu), będę musiał go zagrzać i tak odkręcić.

Wystarczy jeden.

Zastanawia mnie czy grzejnik ma zachowany właściwy spadek?

Czy przypadkiem nie jest tak, że grzejnik wisi niewiele niżej niż zbiornik wyrównawczy na stronie południowej?

Przyczyną może być również dopuszczanie wody do instalacji i użytkowanie na temperaturach niższych niż 70 na kotle.

Po zbliżeniu się do tej temperatury lub po jej przekroczeniu, dopiero może się odpowietrzyć właściwie kocioł i powietrze leci sobie do tego grzejnika bo akurat strona północna pobiera więcej ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejnik jest jakieś 30 cm pod sufitem, a zbiornik ze 20 cm od podłogi na drugim piętrze.

Po prostu jest tak że z jednej strony powietrze ucieka przez zbiornik, a z drugiej strony nie ma gdzie bo jest grzejnik łazienkowy (on jest ostatni) i do niego ucieka powietrze.

Nie chcąc codziennie go odpowietrzać chcę wstawić automatyczny, ale jak narazie walczę z jego odkręceniem i nie ma mocnych na niego...

Chyba będzie trzeba go zdemontować i spróbować czegoś agresywniejszego, np. Spawarki.

 

 

Na kotle przy rozpalaniu bardzo często jest 70 na piecu i później obniżana jest temperatura do 60, 55, staram się tyle trzymać cały czas bo wtedy jest najbardziej komfortowo w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam ponownie.

Nie będę może zakładał nowego tematu.

Doszły do mojej instalacji nowe urządzenia, a konkretnie zawór mieszkający 4drożny, pompa do CO oraz pompa do CWU.

Teraz jest taki problem że szukam sterownika który obsłuży pompki, dmuchawe, a może i zawór 4drożny (narazie będzie sterowany ręcznie).

Zastanawiam się czy warto kupić sterownik z PID-em?

Jaki polecacie tani sterownik?

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.