Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch lat jestem posiadaczem kotła grzewczego Iskra Plus 34kW proszę was o poradę mam problem gdyż wytwarza mi on ogromne ilości sadzy(czyszcze piec raz w tygodniu) oraz  niedopala mi węgla a przy okazji spala 50kg dziennie. Kocioł współpracuje z bojlerem 120L Dom jest nowy pustak Porotherm 25cm,ocieplony styropianem 15cm poddasze wełna 20cm.Powierzchnia domu do ogrzania 260m.Ogrzewam podłogówką parter 130m a poddasze również 130m grzejnikami 8sztuk.

Ustawienia pieca:

Temperatura pieca 62 stopnie

Czas podawania 40sekund, przerwa podawania 1,50min

Czas pracy przepalania 1minuta przerwa przepalania 25minut

Histereza CO 2 stopnie Histereza CWU 5 stopnia

Nadmuch 6 bieg  wentylator otwarty na 2cm

Temperatura załączania pomp 40stopni.Pompy pracują równolegle.

Opał jakiego używam to Jaret z Janiny.

 

Proszę was o wskazówki co zmienić w ustawieniach lub o jakąś inna wskazówkę jak ograniczyć wytwarzanie sadzy i jak spalać mniej węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia,które zamieściłeś to na syberyjskie mrozy min.-40*

Nic dziwnego ,że masz taki przepał aż niewiarygodne i pewnie dużo niedopalonego skoksowanego węgla w popiele?

Wygarnij wszystko z palnika i popielnika i wyczyść kocioł.

Ten kocioł ma podajnik tłokowy czy ślimakowy?

 

Jeśli ślimakowy staw na początek 6s podawanie, 50s przerwy w podawaniu,dmuchawa na 5 bieg

 

Nie ogarniam przepalania(przez 1min. podaje paliwo i dmucha,czy tylko dmucha przez min.?)

Po osiągnięciu temp. zadanej 62* ustaw w podtrzymaniu podawanie 6s co 10 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grabpa58

Witam:)Te ustawienia dostałem dwa tygodnie temu dzwoniąc do serwisu Zgody Wieprz....

Kocioł ma podajnik tłokowy.Jeśli chodzi o przepalanie to podaje i dmucha przez 1minute a ma równiez ustawienie opoznienia wyłączenia  nadmuchu na 15sekund.

Nie dodałem że piec pracuje ze sterownikiem ST-37.

Podałeś ustawienia na podajnik ślimakowy ale spróbuje na tych ustawieniach:)Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli to jest podajnik tłokowy,to podane przeze mnie ustawienia nijak mają się do rzeczywistości.

Przepraszam ale w tłokach się kompletnie nie rozeznaje.

Mam nadzieję,że znajdzie się ktoś kto ma doświadczenie z tego typu kotłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt więcej nie jest w stanie rozwiązać mojego problemu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

jeśli nie dopala węgla to wydłuż delikatnie przerwę miedzy podaniami (na początek o 10 sekund) 

nie wiem co oznacza ten parametr  "czas podawania 40s" bo podajniki tłokowe nie podają opalu na czas tylko na "dawki" (jeden cykl tloka = jedna dawka)

jedna z przyczyn powstawania sadzy w Twoim kotle jest

 

  • dodatkowe palenisko z rurowym rusztem wodnym, które jest dostępne również w czasie palenia automatycznego,

powyzszy cytat ze strony producenta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest wątek o paleniu w tlokowcu, warto go przeczytac. Od siebie dodam że jeśli palisz jaretem to niech tak zostanie , zmierz palniki i podziel go na 3 części, na tej ostatniej ma zostać popiół lub popiół dopalajacy . Zacznij od nastaw 40/250 dmuchawa 35 - 30 % a następnie rób korekty przerwy i dmuchawą. Paliwo którym palisz jest bezproblemowe i nie powinno go ubywac w takim tempie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje panowie za podpowiedzi,zastosuje się do nich i zobaczymy co uzyskam...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,próbowałem ustawień o których pisaliscie zacząłem od 40/250 i zeszłem na 40/220 wydaje mi się ze dobre węgiel zaczął się dużo lepiej dopalac,natomiast sadza i ilośc spalonego węgla pozostało dalej problemem.nie wydaje się wam ze problemem może być przewmiarowany piec????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.