Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądając nowe kociołki i porównując ich pow.wymiany ze starszymi modelami zastanawia mnie to skąd biorą te moce,gro to poziome pudła.W planie mam zakup piecyka 17 kw,zastapi 25 miałową stąd te rozterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fizyka sie nie zmieniła generalnie starsze kotły były liczone 8kW/m2 przy prostych wymiennikach - pólkach przy nowych bardziej fikuśnych dociągnie sie do 10kW/m2 i tyle, jak wiadomo z takiego wymiennika wyciagnie sie tez i 20kW/m2 nie patrząc wtedy na sprawnosć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 1,60 może być ciężko się wyrobić w razie konieczności (a taka będzie prędzej czy później) wyjęcia ślimaka, ale może coś się uda znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ģłębokość 55 jeżeli czoper od góry,w bok po rozbiciu ścianki ok 1,6m ?

Bardzo oszczędnie gospodarujesz danymi jakiej mocy kocioł potrzebujesz itd.(obyś naprawdę wiedział czego chcesz)

Dla zobrazowania podaję wymiary na tym konkretnym przykładzie.

Przy założeniu,że czopuch jest do góry głębokość dla kotła o mocy 15 i 19kW wynosi 55cm

Szer. zestawu dla 15 i 19kW wynosi 119cm.

Trzeba doliczyć 50cm na obsługę.

Wątpię,żebyś znalazł węższy zestaw kotła z podajnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest możliwość z tą rewizją to dobrze.(będzie możliwość po zdemontowaniu kosza wyjąć ślimak)

W stopce masz napisane dom 120m2 do ogrzania,więc 15kW(oczywiście bez wodnego rusztu) będzie z zapasem,do tego mała ekoenergia na groszek i miał lub APRQ.

Może kocioł o mniejszej mocy byłby lepszy ale inne kotły mają inne konstrukcje i ich nie zmieścisz.

Zadzwoń lub podjedz do producenta porozmawiaj,może zrezygnuj z fabrycznego stera jaki oferują:Titanic lub Iryd z PID na rzecz SPP.

Przemyśl sobie wszystko.

Odezwie się w niedzielę(mam pilny wyjazd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polatałem trochę po forum,i co do palnika to zdania podzielone,syn niezadowolony z ekoenergi ,ojciec zwykłą retortę ma i jest ok,co człowiek to i opinia.Spp to napewno,jakieś sterowanie z pogodowej czujki,ale temat trochę trudny instalacja grawitacyjna z 2' do pionów,chodzi dobrze bez pompki,czym sterować.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.