Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja np. sklaniam sie ku Panasonic 9kW T-cap 1 faza. Dostałem różne oferty, wielu producentów i najczęsciej dobierali mi jakimiś programami dedykowanymi (obliczenia doboru też dostałem) i wszędzie była pompa 9kW. Tylko z danfossa miałem 11 kW ale i tak cenowo dużo droższa od Panasonic.

Mam zatem dylemat miedzy pompą Panasonic a kotłem na eko-groszek. Jesteśmy ciepłolubni i w domu mamy zawsze ciepło dlatego jakbym miał przy pompie czuć dyskomfort albo płacić krocie za dogrzanie to wole ekogroszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie koszt może być taki sam jak ekogroszku. Zakładam ze spaliłbym 5 Ton wegla. Dla mnie wazne by było ciepło tak jak lubimy i rachunki nie wyższe niż za ekogroszek.  No i co jeszcze kusi to ta bezobslugowość.

Jak długo taka pompa może pracować bezawaryjnie ? Tzn. rozumiem, że jakieś drobne awarie bedą ale np. nie dopuszczam do siebie myśli, że będę musiał ją wymienić po np. 8 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak kolorowo. Jak wszystko jest właściwie dobrane i zainstalowane, to najsłabsza jest jak zawsze elektronika. Płytka na wymianę np do daikin alterma potrafi kosztować ponad 3tys i to chyba netto. Do tego po kilku latach może się okazać, że do tego konkretnego modelu już nie ma części. Tak jest z klimatyzatorami.

Co do żywotności, to raczej nikt nic nie powie. Za nowe technologie. Na FM są użytkownicy z 3-4 letnim stażem i zdaje się tylko jeden miał większy problem z notorycznymi defrostami. Później się okazało, że trafił na "słabszy" egzemplarz i jeszcze słabszego instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sprzęt jak sprzęt ma prawo się popsuć, chociaż powinien pracować jak najdłużej. Od jakiegoś czasu obserwuję instalację z pompą ciepła nibe u znajomego, który od kilku lat ją sobie chwali. W domu ciepło, w pomieszczeniu z pompą czysto i estetycznie. Ja także zastanawiam się nad instalacją takiej pompy w niedalekiej przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.