Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Zawór 3D Termostatyczny Może Się Zaciąć?


robkom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy zawór termostatyczny 3D może się zaciąć? był zawsze ustawiony na 1 i dawał temp. ok. 38-40st. dziś widzę że ledwo jest 30 st. Pompkę dałem na max to podskoczyło do 33 stopnie, zawór rozkręcony na max. Filtr przed czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi sezon dopiero grzeje, nowa instalacja ... wymontowałem go i jak jest odkręcony na max czyli 5 to chyba powinien puszczać tylko gorącą wodę na podłogi, dmucham w niego ustami  i na 5 puszcza z gorącego na mieszanie i zimną stronę - to chyba coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykręciłem ten wkład i wygląda normalnie, ale tak naprawdę nie wiem jak to powinno być prawidłowo. Mam zawór VTA 372.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , kiedyś nagrałem filmik jak się go rozbiera ... może się przyda ..https://www.youtube.com/watch?v=Dj-0yP6CRWA

ten plastik w środku powinien lekko pracować? nie sprawdzałem tego u siebie może to jest przyczyna. Nie wiedziałem że się go też wyjmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , jest tam sprężyna ,która powinna go unieść do góry . Miałem kiedyś taki przypadek że klientowi zacinało się to notorycznie co 2 tygodnie ( woda ze studni ) mam do nich mocniejsze sprężyny po założeniu jest już 2 lata spokoju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to byłaby przyczyna że on wtedy będzie puszczał zimną wodę z powrotu na wyjście zmieszanej wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35-60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zawór 3D idzie woda z zaworu 4D sterowanego pogodowo od 40-55 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór ESBE VTA 372 nie był udanym rozwiązaniem szwedzkiego producenta. Wadą tego zaworu jest stały przepływ od strony przyłącza chłodnej wody.

W związku z powyższym przy niskich temperaturach zasilania i niskiej temperaturze ustawionej na zaworze, zawór puszczał zbyt dużo chłodnej wody tym samym za bardzo wychładzając wodę w stosunku do ustawionej wartości.

 

Może to być jeden z powodów również.

 

Tak jak pozostałe modele, są godne polecenia tak ten .... no niestety moim zdaniem im się nie udał.

 

Nie wiem czy przypadkiem nie usunęli go ze swojej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu teraz zrobić? reklamować go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu teraz zrobić? reklamować go?

Najpierw sprawdź czy zawór został poprawnie zamontowany - wg instrukcji http://www.esbe.eu/pl/pl-pl/~/media/ESBE%20PIM_ESBE%20sync%20BR/Documents/Manual%20instructions/VTA570_98140346_utgB_lr.ashx  z uwzględnieniem rys C z instrukcji i czy są zalecane zawory zwrotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wg instrukcji, są zawory zwrotne a poza tym gdyby był źle założony to by od początku coś było nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko: mam możliwość wymiany tego zaworu na inny (dokładnego symbolu nie znam jeszcze ale ma mi Pan odpisać) z zakresu temp. 20-43 stopnie. Przepływ 2,3. Do tej pory na tym swoim zaworze miałem ustawione na podłogi ok. 40stopni. Czy ten zawór mi wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie zaproponował mi to: "ESBE VTA 322 35-60* (31101000) kvs 1,6 - w zupełności powinien wystarczyć (u Pana przepływy nie będą przekraczać 1,5 m3/h).
lub jeśli chciałby Pan zawór o większym przepływie, to mogę zaproponować Afriso ATM 561 (20-43*, kvs 2,5):
http://www.afriso.pl/561-dn20-1-gz-zakres-temperatury-2043degc-kvs-25-p-4105.html?cPath=1_554_556 " co wybrać?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Afriso , ten przepływ będzie jak trzeba i zakres temperatury też,

w ESBE aby uzyskać przepływ kvs = 1,6 to musi być na samym zaworze spadek ciśnienia 1bar , nie daj sobie takiego wcisnąć( wg normy  wartość Kvs w m3/h przy spadku ciśnienia o 1 bar)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, thx Sambor taki wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.