Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komin Systemowy (Jaki?)


Greg1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jest tuz przed rozpoczęciem budowy domu jednorodzinnego i poszukuje informacji dotyczacych jaki wybrac komin systemowy.

Kociol najprawdopodobniej bedzie Rickenbacher ULTRAX SHG 18 kw choc to jeszcze nie na 100%  i tu pytanie jakiej srednicy powinien byc wklad i jakiego producenta wybrac, wstepnie przymierzalem sie do Marywil co sadzicie ?

Najlepiej aby system byl choc troche uniwersalny aby np dalo sie palic pelletem, groszkiem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ja już jestem po budowie, w tym roku wprowadzam się. Jeszcze nie przepalałem nowego komina, ale doświadczony znajomy polecił mi wkład ceramiczny Bolesławiec i taki założyłem. Nie stosowałem systemu, z racji dość rozbudowanej wentylacji typowe kształtki u mnie nie pasowały. Kanały są wymurowane z czerwonej cegły. Wkład ocieplony wełną mineralną, złożony na silikon do kominków. Średnica 20 cm, bo taka była mi potrzebna do kotła 30 kw. Jeszcze mogę Ci doradzić, żebyś pilnował składania elementów - bez szczelin i przesunięć, przy robieniu tzw. czapki na górze komina nie można zalać wkoło wkładu betonem, trzeba owinąć go np. aluminium. No i na górze raczej nie dawaj klinkieru, nie będzie problemów z zaciekami. W razie czego pytaj śmiało, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja przy remoncie komina instalowalem wklady marywil fi 200,z racji tego iz komin przebiega przez dom nie ocieplalem go,ocieplony jest tylko na strychu.komin ma wysokosc 12m,skladalem do na zaprawie doloczonej do ksztaltek.przy montazu staralem sie zostawic po kilka mm luzu z kazdej strony rury,obudowa z cegly,nad dachem klinkier.komin sluzy mi juz 3 sezon i jest super,nie ma zaciekow na klinkierze jak tu niektorzy pisza,pale w kotle ogniwo s6wc orzechem z piasta metoda od gory,ale czasami z lenistwa podkladam tradycyjnie,komin suchy ogolnie polecam marywill.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy moi znajomi którzy budowali domy 3-4 lata temu i zamontowali wkłady ceramiczne róznych producentów, ( plewa schidel itp ) maja juz zamontowane wkłady metalowe bo każdy jeden popękał, bądz miał rysy, czyli gó...no totalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały system, ale jak myślisz że obudujesz to cegłą i będzie super to sie mylisz, będzie gorzej a i sensu to żadnego nie ma, lepiej włożyć metalowy który można szybko kiedyś tam wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w takim ceramicznym z obudowanym cegłą bedzie się działo ?

Mój ociec ma do wymurowanego z cegły włożony wkład nie pamiętam jakiego producenta i pali dolniakiem już ładne parę lat i nić  się nie dzieje tylko tam było ograniczenie w posataci srednicy i nie był ocieplony. Ja najprawdopodobniej bede  spalał zgazowującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałeś kiedys taki wkład ceramiczny od środka kamerką? Jak nie to pooglądaj sobie takie kominy, gwarantuję że sie zdziwisz. Generalnie chodzi o to że jak ktoś ma taki komin (systemowy) to w przypadku jego rozszczelnienia (popękania) trzeba uważać na czad, bo to największe zagrożenie.

 

Greg1981 chcesz szamot w kominie z cegły to tak zrób, twoja sprawa twoje pieniądze, EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopie masz swoj rozum pisza tu ze kominy ceramiczne be a ja ci mowie ze mam marywila 3 sezon i nic sie nie stalo zadnych pekniec ani innych nieprawidlowosci a malo tego w mojej okolicy wiekszosc ma takie kominy na roznych kotlach i to po kilka,kilkanasie lat,czesto przylapane betonem bez zadnych delatacji i wbrew fachowym poradnikom to dziala i jet ok,a wsxelkie stale moze i dobre ale na pare lat i wymiana,takie jest moje zdanie ale co zrobisz ty zostawiam twoiej pocenie,pozdrawiam wystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.