Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuje pomocy w doborze pieca do warunków panujących

 

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/kj4

 

ogniwo 13kw dogorywa w piwnicy a ja utonałem w gąszczu ofert

Założenie mam takie

Piec Dolnego spalania

Wymienić XXX Litrów i wymiennik płytowy

Proszę o sugestie dotyczące mocy i pojemnośći urządzeń instalacja grawitacyjna zamknięta zbiornik cwu 220L

Liczę na waszą pomoc

 

Wysyłane z mojego GT-I9195 za witam Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dakon DOR 13 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ze źle parę 40stopni to zabójstwo dla kotła ale taki piec zastałem w tym domu wiec przerobiłem centralne (w tej chwili grawitacyjne grzejniki zasilane od piwnicy) a kocioł został stary jest to model z 1996 roku i właśnie zaczął przeciekać

 

Wysyłane z mojego GT-I9195 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z podajnikiem na groszek nie lubię chodzić do piwnicy....

 

 

 

Najmniejszy na rynku,robiony na zamówienie to Skam-P 7kw(7-10kW) z dopasowanym do tej mocy palnikiem wielopaliwowym(groszek,miał)

Skontaktuj się z kol.@Pieklorz (producent),porozmawiasz o konkretach i będziesz wiedział wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17kW to gruba przesada.

Porozmawiaj z Pieklorzem i jeśli będziesz chciał koniecznie większy to od niego 12kW(12-15kW).

To górna półka jeśli chodzi o konstrukcję i jakość(sprawność 90%) ale zrobisz jak zechcesz.

To wszystko z mojej strony dotyczące porad,sugestii w tym temacie.

Jak kupisz za duży kocioł z zle dobranym palnikiem,będziesz zakładał kolejne tematy,prosząc o porady dlaczego kocioł żre tyle paliwa lub nie mogę właściwie ustawić sterownika,niedopały,spieki sadza itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na brak funduszy inwestycyjnych, :( zdecydowałem kupić kocioł mpm ds +zbiornik 500l jako bufor mam pytanie jak to spiąć razem mam zbiornik c.w.u 220L czy da się tym sterować nie chodząc do piwnicy

 

Wysyłane z mojego GT-I9195 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to do tego są proste układy hydraulicznie nie wymagające interwencji użytkownika, co najwyżej termometr 3-4 kanałowy wyciągnięty na górę aby wiedzieć, kiedy się ciepełko w buforze kończy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi to ja bym bufor podpial inaczej.

Grzanie kaloryferów bezpośrednio z pieca a bufor by się zalanczal na ogrzanie dopiero jak dom sie nagrzeje tzn termostat pokojowy wyłączy grzanie domu.

Woda z buforu by dopiero ogrzewala dom jak w piecu wygaśnie.

Moim zdaniem jeden termostat to za mało zwłaszcza jak jest piętro. Jak układ pozwala to lepiej zrobić na 3 lub 4. Układ troche bardziej rozbudowany ale moim zdaniem lepiej będzie funkcjonował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tylko wstępne połączenie.

Chodzi mi o to by bufor traktować jako dodatkowy piec który przejmuje zadania grzania jak w piecu sie wypali ja mam zrobiony podobny układ tylko zamiast bufora jest piec gazowy i działa.

Układ działa tak

jak w piecu sie pali i pomieszczenia trzeba grzać to bufor nie jest grzany

w momencie jak pomieszczenia sie nagrzeją to bufor jest grzany a pomieszczenia raz na 5 minut grzewane przez 30 sekund

w momencie jak w piecu sie wypali to bufor przejmuje zadania pieca i on wtedy grzeje lub dogrzewa pomieszczenia

 

Grzanie ciepłej wody odbywa sie równolegle w zależności od zapotebowania

 

zapomniałem narysować połączenie od buforu do zbiornika z ciepłą wodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.