Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie dotyczące ogrzewania mieszkania w kamienicy.

Otóż mam możliwość wziąć mieszkanie z przetargu do remontu (81m2). Do tej pory poprzedni lokator ogrzewał mieszkanie kominkiem z płaszczem wodnym na grzejniki, niestety kominek jest do likwidacji, i nie ma możliwości zalegalizowania go, do postawienia są dwa piece kaflowe (których stawianie jest mi nie po drodze)

Chce wykorzystać istniejąca już instalacje c.o, tylko nie wiem na co uzyskam zgodę, piec kaflowy z płaszczem wodnym? lub piecyk kominkowy z płaszczem (tzw. koza)? Lub cokolwiek innego, co można zrobić legalnie i uzyskać zgodę?

Kamienica ma 4 kondygnacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!!

Tu masz ten sam problem:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18440-piecyk-kominkowy-czy-potrzebny-wkład-kominowy/#entry198603

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19047-kominek-z-płaszczem-a-samodzielny-przewód-kominowy/

Jakie dopuszczalne( prawem i przepisami) systemy ogrzewania można zastosować w twoim mieszkaniu ,powie ci kominiarz. Który z tych systemów będzie można zastosować,powie ci właściciel budynku-nie właściciel mieszkania.

 

Najprościej w twojej sytuacji jest zamontowanie piecokuchni do której podłączysz istniejącą instalację CO..

 

Pozdrawiam.henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To już wiem że kominiarz mi powie jaki system grzewczy mogę zastosować do już istniejącego c.o. Tylko że to już będzie kiedy mieszkanie będzie moje, ale jak na razie moje nie jest.

A ja chciałabym wiedzieć jakie są możliwości, bo jak możliwości nie będzie to mieszkania zakupywać nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy mieszkanie będzie twoje czy będziesz najemcą o rodzaju ogrzewania decyduje administrator budynku. I jeżeli brak jest możliwości tech. do zastosowania wodnego CO to daj sobie spokój z kupnem lokalu, pozwolenia na wodne CO nie otrzymasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytałaś administratora budynku? Muszą przewidywać jakiś rodzaj ogrzewania. Tu Ci raczej nikt nie pomoże w tej kwestii.

Administracja musi wiedzieć jakie są warunki techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnosisz nic do tematu. Proszę o pomoc w możliwościach, a możliwości zawsze jakieś są, w najgorszym wypadku zrobię gazowe lub elektryczne, to też jakaś możliwość.

A ty piszesz że możliwości nie ma więc w sumie tyle wiem ile wiedziałam wcześniej.

Na gazowe też musi być zgoda administratora budynku, muszą być też warunki tech do podłączenia ogrzewania gazowego czyli muszą być wolne 2 kanały w kominie do podłączenia kotła. Żeby nie było Ci bardzo wesoło to do ogrzewania elektrycznego też potrzebne są możliwości jego podłączenia czyli odpowiednia instalacja i zabezpieczenia, a takie informacje też udzieli Ci tylko .... administrator budynku. Czyli patrz odpowiedź nr 4. My możemy Ci opowiadać nie stworzone historie a jedynych konkretnych informacji może Ci udzielić wyłącznie administrator. I tam szukaj informacji a jak je uzyskasz to można dyskutować na forum co możesz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnosisz nic do tematu. Proszę o pomoc w możliwościach, a możliwości zawsze jakieś są, w najgorszym wypadku zrobię gazowe lub elektryczne, to też jakaś możliwość.

A ty piszesz że możliwości nie ma więc w sumie tyle wiem ile wiedziałam wcześniej.

Witaj!! 

Zgodnie z przepisami kupując mieszkanie musisz mieć w tym mieszkaniu zainstalowane podstawowe ogrzewanie .Do tej pory były to  i prawdopodobnie są piece kaflowe ,można to sprawdzić w   Inspektoracie  Budowlanym. Po powiadomieniu na piśmie Inspektorat Budowlany właściciel budynku może zmienić  podstawowy system ogrzewania.

Z twoich postów wynika ze to ty zgodnie z umową musisz odbudować te piece.JeżelI  je odbudujesz to te piece będą podstawowym ogrzewaniem. Wtedy bez zgody właściciela budynku jako właścicielka mieszkania będziesz mogła zrobić sobie dodatkowe ogrzewanie ,może to być kominek ,CO gaz, CO piecokuchnia,  ogrzewanie elektryczne.Jeżeli właściciel budynku wyrazi (na piśmie) zgodę na zmianę podstawowego ogrzewania  - może to być CO na gaz CO na piecokuchnię i inne elektryczne.Nie może to być kominek. To nie stawiasz tych piecy .Wtedy to co zrobisz  np .CO gazowe przechodzi na wspólną własność i wtedy właściciel budynku odpowiada za remont i poprawne działanie tego CO.Ty ponosisz tylko koszty za zużyty gaz.

Pytanie -czy ty koniecznie musisz stawiać te piece skoro ich nie chcesz -Nie musisz -Za dodatkowe ogrzewanie (na które nie musisz mieć zgody właściciela budynku) całkowite koszy eksploatacji i ogrzewania ponosisz sama.Właścicielowi to na rękę -ma problem z głowy. Problem może pojawić się wtedy gdy to ty będziesz chciała  odsprzedać to mieszkanie.Takie mieszkanie będzie miało wadę prawną.Żeby się jej pozbyć będziesz musiała przed sprzedażą odbudować te piece, albo w umowie zawrzeć ze to nabywca bierze  na siebie ten koszt.

Pozdrawiam. henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.