Skocz do zawartości
IGNOROWANY

W Domu 17 Stopni! Piec Caly Czas Pracuje!


blasia123

Rekomendowane odpowiedzi

blasia kocioł o wiele, wiele, wiele... wiele za duży aby podgrzać samą wodę w kotle musi wziąć parę kg. Nie piszesz nic o instalacji może masz jakiś zawór 4D którym udało by się choć trochę kg. urwać ze spalania. Drugie co przychodzi mi do głowy to znaczne pomniejszenie retorki nie znam konstrukcji ale albo zatkanie kilku otworów nadmuchowych albo zmniejszenie jej np. szamotem jednak z takimi tematami kobieta raczej sobie nie poradzi męża/chłopaka ewentualnie sąsiada czy kogo tam masz zaprzęgniesz do pracy i będzie trochę lepiej.

Połowiczne rozwiązania tj. kombinowanie z dmuchawą i czasem podawania nie przyniesie zamierzonych skutków. Jednak jeśli w domu masz 17 stopni to coś nie tak z samą chałupą kotłem 20kW można bez najmniejszego problemu zrobić w nim saune no chyba że to nowy dom i pierwszy sezon ogrzewania?? wtedy nawet i 50-60 kg na dobę jest do zaakceptowania

 

EDIT: jest i 3D jak kolega wyżej napisał na kotle 65oC a za zaworem 3D 45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonilam do serwisanta i producenta mojego pieca. Podal mi ustawienia ktore powinny byc i jak natazie rewelacja w domu mam juz 19.5 a ustawien dokonalam jakies 2 godziny temu wiec jest dobrze. Moj maz jest kierowca wiec nie ma go prawie w domu. Dziekuje wszystkim za pomoc. Jestescie cudowni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - jakie ustawienia (te podane przez serwis) Ci się sprawdziły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy się chłop ciepłem domowym ;)

Jak ja kiedyś dzwoniłem to mi powiedzieli, że trzeba palić na 1:4 – wtedy będzie OK.
także myślę, że koledze tak zaproponowali, albo tak jak sterownik chodzi po zresetowaniu – u mnie ustawienia fabryczne 15/45 i 50% nadmuchu. Wtedy będzie miał na pewno ciepło i kopiec się nie zapadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ;) przepraszam za pomyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawski i co??? jaki z tego morał?

Co znaczy, że sobie chwali. Dla jednego domek „mały” to 90m2, a dla kogoś kto ma chatę 450m2, to dom o pow. 250m2 także będzie domkiem jednorodzinnym.

Poza tym czy oby na pewno 250kW? Wiesz ile to jest 250?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie, wie.

Właśnie szuka większego.

A co do chwalenia sobie, to nic dziwnego. Bo jak w sezonie ciągnie 700-800kg/dobę, to do domku wciągnie 100. To mało, nie?

W zasadzie jakby popatrzyć, to u mnie jak pompki w tunelach się wyłączą, to palnik 120kW też dom ogrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde każdy czeka na te super ustawienia, ja już mam nawet kartkę przygotowaną i długopis :D

Zaraz pójde do garażu i pojade w koncu do tego Zawiercia bo mam 17km  :D

A tak na serio to każdy skupił się na uszczelnianiu palnika,  na za dużym piecu a nie podał jej w miare ustawień - przecież za duży piec też ogrzeje mały dom. 

A to ile spali to sprawa drugorzędna,  bo problemem miała taki że ma zimno,  a dopiero jako drugi że dużo pali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przepraszam ze nie zaglądałam ale masa pracy dziecko sami rozumiecie :). Wiec tak ustawienia podane przez serwis. Podawanie 10 sekund. Przerwa w podawaniu 1 min. Temp. Zaliczenia pompy 42 stopnie. Temp. Zadana pieca 50. Bieg dmuchawy 8/12. Przerwa w podtrzymaniu 5 min. Krotnosc 3. Zawór trojdrozny na 4/10. Jeszcze raz przepraszam. Jak o czymś zapomniałam proszę o napisania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc żadnych cudów nie podali.  A jak ze spalaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.