Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterowanie Podajnika Do Kotła Co Pilne!!!>.


zenio

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch lat mam zainstalowany przekaźnik czasowy PCU520 przy podajniku do kotła. Zdażyło się że po zmianie czasu pracy przełącznik pracował w cyklach przez ok półtorej godziny po którymś załączeniu silnika nie wyłączył się (1,1kW). Odłączyłem zasilanie na krótki czas po czym załaczyłem i działał normalnie. Po podobnym czasie sytuacja się powtórzyła tzn nie wyłączył się po którymś cyklu. Dzieje się to w jednym ustawieniu tj. ok 10 sekund pracy. Przy nastawie dłuższej pracy działa dobrze ale straciłem zaufanie czy sytuacja się nie powtórzy przy innym ustawieniu. Podajnik jest na suchą trocine. Nie wyłączenie się podajnika w skrajnym przypadku grozi nawet pożarem kotłowni. Prosze poradzić mi co mam zrobić. Czy zabezpieczyć dodatkowym urządzeniem, jeśli tak to jakim? Przekaźnik podaje napięcie na silnik poprzez stycznik. Prosiłbym o pełny schemat połączenia przekaźnika ze stycznikiem. Bardzo prosze o szybką i pełną odpowiedź, gdyż jest to jedyny rodzaj ogrzewania domu. A ja nie moge znaleźć odpowiedniego człowieka który sie umie poruszać w tym temacie. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Domniemam że to przedpalenisko z głowicą zewnętrzną ( szamotowa) zespolone z kotłem CO jako wymiennik. Mam wrażenie że ktoś uprościł nieco sobie prace i budując zestaw pominął krańcówkę. Przełącznik działający na zasadzie załączania mechanicznego wynikającego z położenia klapki w palniku. Jeśli dobrze zrozumiałem intencje to wnioskuję że sterowanie opiera się tylko o czasy ( moim zdaniem to błąd – grozi pożarem lub uszkodzeniem). Osobiście zainstalował bym sterowanie od kotła CO z podajnikiem a jako zabezpieczenie rozłącznik poprzez wspomnianą krańcówkę. Pozdrawiam

 

PS: Jeśli piszę nie na temat to proszę o zrozumienie widziałem kilkadziesiąt takich konstrukcji ... każda jest inna

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tez sugerowałem sterownik bo zawsze jest to zabezpieczone ale nie znalazło zrozumienia kazdy ma swoj patent krorego sie nauczył obługiwac wiec tylko pozostaje podpowiedziec jaki model czasówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim kotle nie ma przedpaleniska, spalanie nastepuje w kotle. Wylacznik krancowy mam zainstalowany na wysokosci gornych drzwiczek, chodzi o to ze nim zadziala mam caly kociol trociny. Rzecz w tym zeby do tego nie dopuszczac. Pale sucha trocina, stolarska(wiurka). Takim opalem spalanie w przedpalenisku jest bardziej niebezpieczne. Taka trocina pali sie jak ''beznyna''. Palac w przedpalenisku bylby duzy problem z cofaniem sie ognia do podajnika. Dlatego trocina jest podawana kanalem przez gorne drzwiczki i odleglosc trociny od ognia wynosi ok 80cm. I z tej wysokosci spada do paleniska. Do kanalu trocine podaje slimak. To o czym piszesz obserwowalem w firmowym kotle ktory byl wyposazony w bezpiecznik gaszacy wodny. Problem polegal na tym ze w momencie cofniecia sie ognia nastepowalo gaszenie woda. Slimak podajac wowczas mokra trocine gasil ogien w przedpalenisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.