Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z podlogowka petle kolo 400 m w sumie 6 najdłuższa kolo 80 m. Piec na ekogroszek. Temperatura 55 stopni. Na mieszaczu 45. Na belkach 38-40. Chodzi o to ze mam slabe przepływy 0.5- 1 nawet jak zostawie jeden odkrecony duzo nie podskoczy. Podloga lekko ciepla. . Pompa halm 25 4. Niby 3.2 m3 / h . Przepiolem zasilanie z lewej strony dolnej belki na prawa ale to nic nie zmieniło. Wydaje mi sie ze to wina zapowietrzenia albo pompy no nie wiem nie mam juz pomysłu. Podłoga pex 16 zasilanie 3/4 zamieszczam foto.post-61880-0-48715700-1422261414_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to masz źle wyregulowany zawór by pass i pompa w większości "mieli" na krótko. Co nie zmienia faktu że masz za małą średnicę rury zasilającej i powrotnej od rozdzielacza. Średnica zależy od przekazywanej mocy i odległości od kotła ale 1'' lub Cu 28 to spokojnie da radę. A dobrze masz je wpięte? Zasilanie na dole, powrót na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydław powrót na górze, powinieneś mieć opis jego regulacji w instrukcji mieszacza. Jak dasz 1" to zawór zdławi przepływ ale to jest tak skonstruowane że nie odczujesz tego. Co innego straty liniowe jak dasz za małą średnicę rury. A kapturki na dolnej belce i rotametry na górnej wykręcone ma maxa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zmiana średnicy przyłączy nic nie zmieni jeśli chodzi o przepływ w pętlach. Tu przepływ wymusza pompa którą widać na zdjęciu. Równie dobrze mógłbyś pozakręcać te zawory przyłączeniowe a i tak powinieneś mieć przepływy w pętlach. Dziwne jest to że jak zostawisz odkręconą jedną sekcję to i tak nie wzrasta przepływ. A bieg na pompie zwiększałeś na max ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , sprawdź strzałkę na pompie ( kierunek ) zasilanie jest na dolną belkę ? , zdejmij całkiem te białe pokrętła ,możesz też wykręcić rotametr i kuknij do środka czy nie osadziły się jakieś pozostałości po pakułach . Ten automatyczny odpowietrznik może powodować ,

że pompa może zaciągać powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą poprawnego działania ogrzewania, nie tylko podłogowego jest jego odpowietrzenie! Więc jeśli tego nie robiłeś, to "szable" w dłoń :D .

Na forum temat był walcowany wnikliwie, poszukaj!

 

KubaSko, nie chyba, tylko pompa musi pchać na górną, bo jak i tomekb napisał, zasilanie jest na dolnej belce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tyle sie pisze na forum że to rozdzielacze to złom a nadal to samo co jest problem to zawsze z tym g...... tematów w tym zakresie jest wiele zailanie jakie by nie było to bedzie ok problem jest z mieszaczem a resztę proszę sobie doczytać i innych tematach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na maxa jest.

 

Ta pompa powinna mieć wewnętrzny przełącznik do pracy ze stałym zadanym przepływem lub "autoadapt". Fabrycznie jest włączony tryb automatyczny. Odkręć "dekiel" i sprawdź w jakim położeniu masz "pstryka". Poniżej rys z DTR pompy:

 

post-18583-0-56313200-1422293720_thumb.jpg

 

 

 

DTR str. 17:

 

http://www.halm.info/UserFiles/File/Download_Pumpen/2013/Halm%20Betriebsanleitung%20EU/Halm%20Betriebsanleitung_EU_web(2).pdf

 

 

 

Może to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Problem rozwiązał sie sam okazało się ze pompka byla za slaba albo walnieta od początku. Po zamontowaniu nowej tym razam 25/60 na 1 biegu mam przeplywy 2-3 l/min. Na 3 biegu tak zapier.... za malo co rozdzielacza nie wyrwie ze sciany..:) teraz temp.powrotu mam podobna co zasilania. Stara oddaje ja bo jest chyba na gwarancji. . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.