Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Przelewem??


Gość sarzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja instalacja była robiona ok 6 lat temu przez "fachmana".

Martwi mnie sprawa przelewu mianowicie zasilanie do zbiornika wyrównawczego mam rura chyba 1 cal od pieca ok 2 m potem jest redukcja na 22 miedz a na wysokosci ok 3 metrów jest redukcja na 18 az do zbiornika który jest ok 6 metrów nad piecem, przelew jest wyprowadzony 18 i tak spowrotem do piwnicy do rury kanalizacyjnej na koncu tej rury 18 jest wlutowany gwint zew 1,2 cala i wkrecony jest wezyk zbrojony i wprowadzony do rury.

Ostatnio Ciagle z tego wezyka przelewa sie woda praktycznie cały czas leci z niego woda nie wiem dlaczego wiem ze jak dopuszcze wody to nadmiar upłynie i ilosc sie wyrówna ale dlaczego ciagle leci woda nawet 2 dni od dolania wodu do C.O.

 

2 bardzo wazna rzecz która mnie martwi to przekroje tych rur i tez wezyk.

Czytam tu ze rura 28 powinna byc bez armatury a ja mam 18:/ choc dziwne to bo z 2-3 razy zagotowała sie woda czesc wody z para wyleciała przez odpowietrzenie w zbiorniku wyrównawczym a czesc do kanalizacji ale i tak te przekroje mnie martwia warto zmienic??

 

Jeszcze mam pytanie wiadomo ze jak gotuje sie woda wzrasta cisnienie nie mam zadnych zaworów cisnieniowych bo mam układ otwarty ale pytanie czy warto takie zawory wstawic koło pieca?? by jak najbardziej wyeliminowac mozliwosc rozsadzenia pieca czy tym podobnych sytuacji??

 

Z gory wielkie dzieki za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kotłach na paliwo stałe ,należy zachować odpowiednie przekroje rur w zależności od mocy kotła.W/g wymogów naczynie powinno być zainstalowane na rurze o śr.1 cal,przelew należy wykonać rurą o śr.3/4 cala w połączenie odprowadzenia wody do kanalizacji.Należy mieć na uwadze zainstalowanie rury odpowietrzającej,która pozwoli ona na zassanie powietrza podczas przelewu wody do kanalizacji.Może ona być zainstalowana zarówno na naczyniu zbiorczym ,jak też na podejściu pionu głównego pod naczynie, należy wykonać rozgałęzienie.W układach otwartych raczej nie stosuje się zaworów ciśnieniowych,choć nie którzy instalują je.O ile jest drożny układ przelewu i odpowietrzenia ,zawór nie zadziała.Rura odpowietrzająca wysokości ok.1mb ponad przelew w naczyniu.Minimalny przekrój rur w obrębie kotła to 1 1/4 cala do mocy 25 KW,powyżej 1 1/2 cala.Dotyczy to zarówno zasilenia jak i powrotu,myślę że kocioł nie ma większej mocy aby stosować większe przekroje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinna isc rura 22 albo 3/4 powyzej 50kW nalezy bezwzglednie stosowac 1 cal i wieksze ,18 moze i jest za małe ale inztalacji nie rozwali, a zawór bezpieczenstwa przy piecu na 1,5 bar to monterski obowiazek pomimo układu otwartego daj foto tego zbiornika to cos poradzew zeby woda nie wyaltywała odpowietrzeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj foto tego zbiornika to cos poradzew zeby woda nie wyaltywała odpowietrzeniem

 

Witam woda nie wylatuje przez odpowietrzenie (chyba ze sie gotuje) tlko przez przelew do kanalizacji.

Od 2 dni ciagle woda sie tam przelewa rozumie ze poziom wody musi sie wyrównac ale zeby 2 dni:/

 

A bardzo niebezpieczne jest fakt ze na koncu rury przelewowej (18) jest wkrecony w gwina zew 1/2 " wezyk zbrojony?? to z 18 robi jeszcze duzo mniejszy przekrój.

 

Dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.