Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ecomax 700 R


Rekomendowane odpowiedzi

Slyszeliscie o takim sterownku

 

Regulator do kotła retortowego ecoMAX 700 R

Funkcje realizowane

 

 

 

* Bardzo przyjazny w obsłudze system TOUCH & PLAY(naciśnij i ustaw) z wykorzystaniem enkodera zapewniający bardzo przyjazną i intuicyjną obsługę

* Nowa generacja regulatorów z możliwością wybory algorytmu pracy : tradycyjny lub FUZZY LOGIC

* algorytm FUZZY LOGIC jest implementowany do regulatora po długotrwałym badaniu danego typu kotła firmy partnerskiej w Laboratorium firmy Plum i po zdjęciu charakterystyk cieplno-emisyjnych

* System kotła rozbudowany modułowo o nowe funkcje eBUS

* Algorytm FUZZY LOGIC zapewnia automatyczną pracę kotła retortowego z płynną pracą wentylatora w pełnym zakresie i okresowym podawaniem paliwa bez konieczności ustawiania czasu pracy i przerw w trybie PRACA oraz PODTRZYMANIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
witam.

właśnie wczoraj zainstalowałem piec z tym sterownikiem :D)

ustawiłem tylko na temperaturę zadana a resztą steruje piec:)

 

zobaczymy jakie będą efekty

 

pozdrawiam

 

witam rowniez mam piec na ekogroszek z tym samym sterownikiem tylko ze nie bylo mnie przy montowaniu tegopieca i jego instalacji jak rowniez przy pierwszym jego rozpalaniu .... wiec piec dziala na ustawieniach indiwidualnych czlowieka ktory ustawil ten piecyk wprowadzam rozne zmiany wczasie podawania czy czasie przerwy w podawaniu lecz jest to dosc czaso chlonne i ciezko jest wyregulowac dobrze piec ... bardzo mnie ciekawi ta opcja fuzzy logic i jestem ciekawy jak sie sprawdza u pana ... wiem ze jest to standardowa automatyczna opcja ... jestem ciekaw ile pna ogrzewa metrow na jakiej temperaturze i ile woreczko lub kg panu spala na dobe ... ja na swoich ustawieniach zuzywam 4 woreczki na 24h ekogroszek niestety lekko wilgotny wiec i to moze miec jakis wplyw na spalanie ... bylbym wdzieczny za odpowiedz pana jak rowniez osob ktore maja taki piec lub taki sterownik jak sytuacja wyglada u was jakie ustawienia jakies spalanie pozdrawiam z powazaniem artur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po kilkudniowej obserwacji zachowań mojego pieca dzielę się spostrzeżeniami :D)

 

- pierwsze 4 dni pracy w temperaturach poniżej -15 st. C i w nowym domu 180 m2 z termoregulatorami otwarymi na 18 st. C piec spalił koło 43 kg/dobę :D(

 

- kolejny załadunek 100 kg przy temperaturach na zewnątrz rzędu -5 st. C starczył na około 4 doby :D

 

- następne 175 kg przy temperaturach koło 0 st. C starczyło na pełne 6 dni

 

- i ostatnie 175 kg załadowane dziś i piec ustawiony na algorytm FUZZY LOGIC zobaczymy co przyniesie :))

 

Pozdrawiam

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie Fuzzy LOGIC dziala od 3 dni i musze przyznac ze jest to fajne rozwiazanie ustawiasz temperaturke i tyle sam dobiera sobie kiedy podaje i jak dlugo... tego nie mozna w tej funkcji zmienic ale mozna zmienic moc wiatraka ja ma na 40% i nie wiem jak powinno byc choc w instrukcji jest napisane ze i wiatrakiem steruje automatycznie .... ja na kaloryferach nie mam mozliwosci ustawiana temperatury ale sa na 5 czyli maxymalnie jak moze byc mam wlasny termometr i pokazuje od 19 do 22 stopni tak sie wacha wiec w domku jest cieplo zarowno w jednym jak i w drogim dgyz ja ogrzewam tym piecem dwa domy jeden 200 m2 a drugi 160 m2 wiec jest co grzac dwa domy polaczone specjalna rurka specjalnie izolowana oraz jeden dom ma ogrzewanie podlogowe i grzeje wode i sytuacja wyglada tak ze na fuzzy logic spala mi 3,5 do 4 workow na dobe wiec ok 100 kg na piecu jest 60 stopni ladany popiol pomimo wilgotnego ecogroszku ladny plomien i zastanawiam sie czy da sie jeszcze cos przyoszczedzic na czyms czy nie ale chyba i tak nie jest zle ...

pozdrawiam artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

witam,

również posiadam ten sterownik. mam pytanko odnośnie ustawień w menu serwisowym. w menu ustawienia parametrów Fuzzy Logic poza wzmocnieniem siły nadmuchu nie powinno zmieniać się pozostałych parametrów. jednak kusi mnie żeby tam coś "pkręcić" B) i w związku z tym mam pytanie (może ktoś akurat to wie) co oznaczają parametry Kp, Td, Ti oraz Korekta Alg.? Wydaje mi się, że serwisant przy uruchomieniu mojego kotła (Futura Econo 25) nie dobrał optymalnie tych ustawień przez co spalanie nie jest optymalne.

Proszę o podpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Cytat ze strony producenta:

"algorytm INDYVIDUAL FUZZY LOGIC jest implementowany do regulatora po długotrwałym badaniu danego typu kotła firmy partnerskiej w Laboratorium firmy "....."

i po zdjęciu charakterystyk cieplno-emisyjnych"

 

Dlatego nie polecam zmian parametrów Kp, Td, Ti, Alg, ponieważ dobrane są one do konkretnego kotła (w twoim przypadku Futura Econo 25), chyba, że dobrze znasz elementy logiki rozmytej i wiesz co oznaczają te parametry.

 

Z drugiej strony zawsze możesz wrócić do ustawień producenta, bo przecież...."długotrwałe badanie........i zdjęcie charakterystyk cieplno-emisyjnych..." nie odbywa się w Twojej czy mojej......kotłowni a w warunkach "bardziej laboratoryjnych".

 

Posiadam również ten kocioł, jestem zainteresowany tym sterownikiem (a konkretnie "ecoMax 800 r" z funkcją sterowania zaworem mieszającym).

Po długich rozmowach z inżynierami firmy "....", prawie zdecydowałem się od następnego sezonu wymienić swój RK-2006, którego od niedawna też jest nowsza wersja z modulacją mocy pracy i podtrzymania (interesująca opcja).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie są one dobrane do mojego kotła tyle, że pan z Buderusa (pod ich marką musiałem kupić ten piec) podczas pierwszego uruchomienia bawił się właśnie tymi ustawieniami... więc albo nie był dobrze ustawiony sterownik albo jednak można coś tam jeszcze poprawić. Drążę ten temat ponieważ wydaje mi się że za szybko podawany jest węgiel przez co nie wypala się optymalnie.... z uwagi na to że jestem "nowy" w tej branży mogą to być wrażenia mylne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Albo z tym "INDYVIDUAL.....", to jakaś ściema :angry: .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, skoro mój sterownik był (?) dopasowany do mojego pieca to po co serwisant przy pierwszym uruchomieniu jeszcze poprawiał owe ustawienia? wg mnie ustawienia serwisowe można poprawiać samemu tylko trzeba wiedzieć co one oznaczają i jak ich zmiana może polepszyć (lub pogorszyć) proces spalania. Niestety ja tego nie wiem więc nie kombinuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sterownik i oprogramowanie sterownika jest jedno i podczas uruchamiania,

już konkretnego modelu kotła, serwisant wprowadza odpowiednie ustawienia serwisowe przeznaczone dla danego kotła (np. Futura Econo)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

W moim kotle HEF znajduje się sterownik 700 ecoMAX. Kocioł pracuje już od września 2009 od samego początku ustawiony został w tryb fuzylogic. Węgiel kupiłem stosunkowo tanio nie jestem przekonany do jego jego jakości, mimo to sterownik według mnie bardzo dobrze sobie radzi, w popielniku nie ma śladów nie dopalonego węgla.

Wzbudziłem nawet ciekawość sąsiadów tym, ze z mojego komina nie ulatnia się żaden dym! Po zainstalowaniu termostatu i ustawieniu obniżenia nocnego zużycie opału zdecydowanie zmalało a w domu mam komfortową temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariusz897 pochwal się jakie masz spalanie, jak duży piec i jaka powierzchnia

Jestem ciekaw czy faktycznie ten fuzzy logic sprawia że spalanie jest niższe niż w przypadku tradycyjnych ręcznych ustawień.

Wspominasz o innych nastawach temp. na noc, podobno w tym sterowniku nie da się obniżyć temp poniżej 55st też tak masz ? no chyba że na kotle trzymasz stałą temp, a jedynie w grzejnikach zaworami obniżasz temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

 

 

Mam już całkiem sporo doświadczenia ze sterownikiem firmy Plum ECO MAX 700 i 800

 

Indywidual Fuzzy Logic (IFL) jest jak sama nazwa wskazuje dobierany indywidualnie do danego kotła i danego paliwa. Z tego co się dowiedziałem to zakup tego sterownika na wolnym rynku jest raczej niemożliwy cena zaporowa oraz umowa z producentami o nie sprzedawaniu sterowników oddzielnie.

 

 

 

Jeżeli ktoś kupi ten sterownik i myśli że będzie działał tak idealnie może się zdziwić. Pomijam że muszą się zgadzać przełożenia przekładni, skok ślimaka , obroty silnika, dmuchawa ... :)

 

 

 

Owszem podłączony do "dowolnego kotła" może działać ale na optymalną pracę nie ma co liczyć.

 

 

 

Sterownik zrobiony np. dla WEBERA nie musi działać na Cichewiczu itd.

 

 

 

IFL robi się do danego paliwa , czyli jak w moim przypadku WEBER RETO DUO do ekogroszku typ 31 lub 31,1 wilgotność poniżej 15 % uziarnienie 5-25mm kaloryczność 26MJ/kg

 

 

 

Oczywiście radzi sobie z różnymi ekogroszkami z którymi eksperymentowałem , dalece nie polecam brunatnego lub mieszanek potworny bałagan w piecu po 3 dniach ciężko doczyścić i zużycie przynajmniej 60 do 70% większe. Np. spalanie 30kg Pieklorza a 50kg "czeskiego " potwierdzone dane nie tylko u mnie.

 

 

 

 

 

Sterownik radzi sobie z bardzo wieloma typami groszków. Proszę jednak pamiętać że są groszki "kombinowane" mieszanki czeskiego brunatnego kruszonego ukraińskiego tzw. trudno zapalne.

 

I może się tak stać że na fuzzy logic się nie ujedzie pozostaje nam dobrać wtedy parametry ręcznie i jakoś spalić ten badziew co kupiliśmy.

 

Jest wielu oszustów od groszku !!!

 

 

 

Fuzzy Logic bada się na dobrym jakościowo groszku dlatego jest on w stanie dostosować się do gorszych gatunków.

 

 

 

Sterownik sam dostosowuje moc pieca w moim przypadku od 5kW do 25kW. Sam ustawia przerwę podawania i dmuchawę bo czas jest stały 12s.

 

 

 

Nie należy mylić IFL firmy Plum np. z PID firmy Elster w sterowniku EXPERT czy Ognikiem z PID ElektroMIZ.

 

 

 

Sterowniki eco max 700 i 800 w trybie fuzzy logic tak kombinuje z mocą aby nie przejść w nadzór dopóki jest to możliwe. Jednak zawsze gdy przyjdzie wiosna na zewnątrz cieplutko to odbiór ciepła jest tak znikomy że sterownik musi przejść w nadzór. To jak jazda po mieście delikatnie od świateł do świateł ale czasem trafi się na czerwone i trzeba poczekać.

 

 

 

Nadzór jest parametrem ustawianym ręcznie ! Proponuje przeczytać sobie DTR od sterownika jest tam opisane co i jak regulować.

 

 

 

Piec i tak należy rozpalać w sterowaniu ręcznym i dopiero przejść na FL po osiągnięciu temperatury około 10 st. C niższej od zadanej.

 

 

 

700 to już wygodna zabaweczka ale dopiero od 800 zaczyna się walka o każdy stopień w instalacji , bo 800 obsługuje już mieszacz i ma czujnik pogodowy. Np. 800 można rozszerzyć i sterować 3 mieszaczami oddzielnie góra, mieszkania dół i podłogówka( każdy obieg).

 

 

 

Nie polecam zbytniej ingerencji tzn. w nieodpowiedzialny sposób w sterowniku. Jak się przyjrzeć dokładnie to w 800 skasowano kilka opcji z 700 bo podobno ludzie za dużo gmerali w sumie słusznie po co dawać regulacje czegoś czego się nie powinno regulować.

 

 

 

 

Ja jestem bardzo zadowolony ze pieca z tym sterownikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zakupiłem niedawno piec Ekoperfekt Automat 23,3 kW firmy HKS Lazar z sterownikiem ecoMAX 800R. W sobotę będziemy pierwszy raz odpalać, ale po tym co tu przeczytałem to obsługa kotła zapowiada się ciekawie. Niestety w tym sezonie grzewczym już nie dowiem się na co go stać, ale na ile będzie to możliwe będę go testował.

 

Dla zainteresowanych dołączam instrukcje sterownika, którą udało mi się "wydębić" w wersji elektronicznej :) .

 

ecoMAX_800_R_DTR_LAZAR___wersja_robocza.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznalem sie z dolaczona instrukcja obslugi sterownika ecomax800 zauwazyle ze jest tu interesujaca funkcja ktorej mi brakowalo w ecomax700 -ustawianie obnizenia nocnego na CO.

Tymczasem sezon grzewczy sie konczy i można podsumować prace kotla z sterownikiem ecomax w trybie fuzzylogik:

gdy jest mróz kociol pracuje intensywniej, gdy jest cieplo wentylatorek wolno kreci, często sie wyłącza i grzejniki sa tylko lekko cieple. Woda w zasobniku CO jak zawsze goraca.

 

Jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.