Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jaki koksujący

przecież on nie wygląda jak spiec tylko niedopał

to jaki mam kupić z castoramy

ten kosztował 840 zł za tone 28-30 MJ e być lepszy jaki może być lepszy może kszesimir albo czarny jan ale to są takie jak w marketach

czyli co nic się nie zrobi tylko trza płacić i kwiczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarny jan się powinien w miarę spalić bezproblemowo, tylko nie dmuchaj w niego zbyt mocno, krzesimir jest dość mocny - myślę, że trudniejszy do spalenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgierzak ten niedopał to właśnie spieki koksowe, to węgiel który jedynie zdążył odgazować ale nie spaliły się części stałe i spadł już do popielnika

 

"Jak wizualnie rozróżnić spieki koksowe a żużlowe ?"

1.Spieki koksowe - jak sama nazwa wskazuje - to taki marny koks, powstający z węgla. Ma wygląd szary, matowy i jest łatwy do rozkruszenia choćby młotkiem.
Gdy trafiasz na takie coś, to aż się prosi, aby zwiększyć nieco nadmuch oraz skrócić nieco czas podawania.

2. Spieki żużlowe - jak sama nazwa wskazuje - to stopione części mineralne z popiołów o niskiej temperaturze mięknięcia i topnienia. Wyglądają tak, jak stopione szkło z wtrąceniami ziarenek kamienia. Barwy najczęściej brązowej.
Gdy trafisz na takie coś, to aż się prosi, aby zmniejszyć nieco nadmuch oraz wydłużyć nieco czas podawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPP się samo nie ustawi

tez będzie siedział w kotłowni albo przed lapkiem i kombinował jak ma *** opał a dodatkowo wywali sporo kasy na nowy ster a ma przyzwoity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo się nie ustawi ? pieklarz przecież udowadniał mi że wystarczy 4 rzeczy ustawić i po sprawie.

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18171-jaki-kocioł-do-nowego-domu-130m2/?p=194391

 

Niech kupi SPP przekonamy się przynajmniej czy tak łatwo ustawia się SPP jak go reklamuje jarecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawia się go w miarę łatwo .poza innym niz tradycyjne prowadzenie spalania ,chodzi tez o to ze widzisz naocznie co daje np  zmiana  o 1s wydłuzenie podawania . Więdząc jak zareagował na ta zmianę kociol  możesz wtedy doregulować sobie  sterownik do potrzeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorny7 kto się sterem nie bawił  ten nie zrozumie jak łatwo ustawić spalanie. Oczywiście sterownik nie potrafi spalić kamienia ale nawet kiepski węgiel poprawnie spali . Efektywnie spala węgiel,nie mam dużego doświadczenia w sterach ale powiem tak, Wesołą bez ustawiania sterownika [był ustawiony pod miał,50kg miałem na test u siebie] potrafi o wiele lepiej spalić niż ecoal na grupowym. Gdzie palnik zmodyfikowany,wszystko pod tą cholerną wesołą ustawione[piec ojca] ...Ot taka różnica. 

Zaleta u mnie taka była że z 13kg jareta zeszło do 10kg wesołej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuwok mówisz o tym że miałeś SPP na testach i go miałęś w kotle u ojca bo nie zrozumiałem o jakim sterowniku mówisz?

 Ja tez nie mam dośwaidczenia z wieloma starownikami , ale nie wyobrazam sobie ustawienia optymalnie starownika bez danych które teraz podaje mi mój sterownik np skąd ma widzieć "zwykły użytkownik ze nie wali całego ciepła do komina jak nie ma np czujnika spalin?

i nie widzi temp jaką ma komin. albo np żeby spalił mniej podać mu więcej opału czy mniej. przed zakupem duzo poczytałem  i nie żałuję zakupu. Ecoal tęż nie raz zerkne ale dla mnie on jest właśnie za bardzo skaplikowany i bardziej spalanie ciągłe jak w SPP mnie przekonuje. Chociaż mam tez nie używane go Titanica i czytając jego instrukcje  to wiem ze nic nie wiem

   Niestety palacze tacy jak my coś doczytaja pogrzebia i to w miarę chodzi ale "zwykly"  Kowalski  nie za bardzo sie interesuje i raczej nie wie np dokladnie ile  spala najczęście odpowie "worek nadzeń"  . Po prostu sypie ustawi jak ma w instrukcji i sie pali  .Niewiedząc ze może uzyskać lepsze efekty . Ja się temu nie dziwie dlatego producenci musza dozyć do coraz prostszych ale i efektywnych sterowników a SPP w tym zakresie jest dobry prosty i skuteczny , ale widze ze ciągle coś się w nim zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

Zaleta u mnie taka była że z 13kg jareta zeszło do 10kg wesołej :)

się nie dziwię że zszedł

dałeś mu zamiast 22MJ 29MJ to i spalanie się zmniejszyło

tak na każdym sterze będzie jak się da paliwo mocniejsze o 25% to i spalanie spadnie na mocniejszym

to raczej o przewadze stera nie świadczy a jedynie o "mocy" opału

gdybyś mi napisał że na tym samym Jarecie zszedł o 3 kg w dół to wtedy jest argument na plus dla niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrwałeś z kontekstu.Chodziło o to że pomimo mega kiepskiej wesołej umiał dobrze ją spalić. Spalanie/kg podałem jako ciekawostkę :) Kolejna sprawa spalanie na miale spadło mi o około 2-3kg doba... Mowie o tamtym sezonie..generalnie na Spp juz prawie rok działam .[jak liczyłem to na sam ster bez bramki w ciągu roku prawie zaoszczędzę dzięki ilości spalonego węgla] wierz mi poznałem działanie stera dość dobrze.By źle zadziałał ster to należy się naprawdę postarać.  A najlepiej wziąć po testować i samemu opinie wystawić .

 

Gorny ja miałem na testach spp a potem kupiłem go. [przesiadłem się z eCoala ] Od Ojca wziąłem 50kg wesołej która na ecoalu źle się spala w grupowym. I jakie zdziwienie było gdy u mnie o wiele lepiej się spalało.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wystawiam mu opinii jestem daleki od tego

odniosłem się jedynie do tego co napisałeś i nic nie wyrwałem z kontekstu- cytuję przecież co napisałeś. Wesoła nie jest kiepska a jedynie spiekająca i to nie każda partia

do tego dodam że Wesołą na niskiej mocy spali prawie każdy bez problemu i o tym już pisali na FM i tutaj i SUSPENSER teraz testuje Wesołą - ciekaw jestem co napisze o niej

przewal przez kocioł 30kg Wesołej na dobę i wtedy napisz co w popielniku- to będzie porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon jakim cudem?jak teraz jareta spalam od 13-14 kg doba . 

Inaczej SUSPENSER  też testował Spp i wypadł w jego testach bardzo dobrze....Wesoła jest kaloryczna . inaczej zapytam . Mam małe zapotrzebowanie na węgiel to po co mam palić wesołą jak taniej wychodzi miałem czy jaretem?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego nie masz porówniania jakości tej Wesołej bo ona pazurki pokazuje na wyższych mocach. przy niskim zapotrzebowaniu nie wydaje się kiepska.

nieistotne.

pytanie powstało z mojej strony po co kupować nowy ster jesli ma się dobry i trzeba go wyregulować jedynie?

nie widzę sensu. 

Co do palenia Wesoła to sam sobie na pytanie odpowiedzieć musisz.

testował Grzesiek SPP i testowało wielu innych- dobry ster się obroni sam - nie musisz mu pomagać

 

ja uważam że Tech robi dobre stery i nie ma sensu iść w inny wystarczy dobrze to co się ma wyregulować bo są do tego możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz niby tak,ale jak w życiu.... jak by Novy o nim nie napisał to bym nie wiedział że coś takiego jest. Na priv nieraz mam pytanie o spp. I zawsze polecam test ale nigdy kupna!!!.

Niestety nie umiem ustawiać sterów,zresztą brak czasu..dla mnie wolny dzień to jak pracuje tylko 8h :) ..W weekendy,święta też pracuje :( .

 

Wiadomo że najlepiej ustawić to co się ma..najtaniej..Przynajmniej próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego nie masz porówniania jakości tej Wesołej bo ona pazurki pokazuje na wyższych mocach. przy niskim zapotrzebowaniu nie wydaje się kiepska.

 

 

nie znam tech może jest dobry i tak samo spali eko

Tylko chodzi mi jak kolega zgierzak lub każdy inny ma zobaczyć czy kociol chodzi na mocy 60-80%

czy chodzi na 20-40%

Przynajmniej na SPP widze np  że kocioł oscyluje na 30-50% mocy(widze oscylacje w każdej godzine,  tak jak tez inne parametry ) przy 0st C  na dworze, spala 1kg/h

,skracam przerwe o 2s kociol schodzi z moca do 30-50%- widze spala  0,8kg /h (ładnie się wypala na palniku temperatura ok)

Wszystko jasne czytelne prostota i przejrzystość do tego dobre spalanie

Bruli czy ecoal ma podana moc ale średnia chyba co 6godzin inne parametry nawet co 24h

Mnie jako palacza ineteresuje tylko ,kociol ma spalić jak najmniej eko przy założonej temp w domu,

(biorąc jeszcze pod uwage aby troche pociągnął (zawory 4d temp kotła itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgierzak ten niedopał to właśnie spieki koksowe, to węgiel który jedynie zdążył odgazować ale nie spaliły się części stałe i spadł już do popielnika

 

"Jak wizualnie rozróżnić spieki koksowe a żużlowe ?"

 

1.Spieki koksowe - jak sama nazwa wskazuje - to taki marny koks, powstający z węgla. Ma wygląd szary, matowy i jest łatwy do rozkruszenia choćby młotkiem.

Gdy trafiasz na takie coś, to aż się prosi, aby zwiększyć nieco nadmuch oraz skrócić nieco czas podawania.

 

2. Spieki żużlowe - jak sama nazwa wskazuje - to stopione części mineralne z popiołów o niskiej temperaturze mięknięcia i topnienia. Wyglądają tak, jak stopione szkło z wtrąceniami ziarenek kamienia. Barwy najczęściej brązowej.

Gdy trafisz na takie coś, to aż się prosi, aby zmniejszyć nieco nadmuch oraz wydłużyć nieco czas podawania.

ok więc co teraz

nadmuch zwiększyłem do 3 biegu z 6

wentylator w 80 % zamknięty przesłon

podawanie 10s.

przerwa w podawaniu 1m,30s.

dalej są spieki koksowe :) ale mniejsze nie takie bryły jak wcześniej

zmienić czas podawania na 9s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuwok

cieszę się ze udało nam się dogadać- Ty proponujesz testy ja nie neguję SPP obaj uważamy że warto najpierw wykorzystać posiadane możliwości a potem szukać dalej

 

gorny

SPP jak każdy inny ster nie pokazuje mocy kotła- pokazuje moc z zakresu parametrów jakie mu ustawisz. im niższe będą parametry wyjściowe(krotsze podawanie i dłuższa przerwa oraz niższy nadmuch) tym częściej będzie wykorzystywał wyższe zakresy mocy zwłaszcza przy większym zapotrzebowaniu.

aby pokazał moc kotła musiałby mieć inne narzędzia

 

zgierzak

teraz skoro niedopału mniej wydłużaj przerwę podawania

operując przerwą masz możliwość dokonania delikatniejszych korekt niż operując czasem podawania

przykład

masz teraz 10/90 czyli 1:9

zmieniając na 9/90 będzie 1:10

zmieniając na 9092 będzie 1:9,2

 

myślę również że z nadmuchem nie powinieneś już wyżej wchodzić i sterować jedynie przerwą podawania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorny

SPP jak każdy inny ster nie pokazuje mocy kotła- pokazuje moc z zakresu parametrów jakie mu ustawisz. im niższe będą parametry wyjściowe(krotsze podawanie i dłuższa przerwa oraz niższy nadmuch) tym częściej będzie wykorzystywał wyższe zakresy mocy zwłaszcza przy większym zapotrzebowaniu.

aby pokazał moc kotła musiałby mieć inne narzędzia

 

 

 

można to nazwać jak się chcę np  zielona kreskę ,cienka zielona linia ,  nieważne ale daję pogład co sie dzieje i jest to odnośnik do wprowadzenia zmian w kotle i jak kociol chodzł

a w innych sterownikach poza tym ze  sie wprowadza  jakąś  zmiane co widać?  tylko patrzysz na to co na podajniku ,w popielniku i w pojemniku zasypowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację 

daje pogląd na pracę kotła

 

ale nie on jedyny

takie możliwości ma też misiek i bruli, ma cobra i puma ma mnóstwo sterowników Techa czy Recalarta- nie chce mi się szukać jakie jeszcze ale SPP to żaden wyjątek jeśli chodzi o wskazania mocy czy kreski na wyświetlaczu

 

jednego nie można zaś SPP odebrać

ma dobrze napisany soft i radzi sobie z tym co się dzieje w kotle całkiem dobrze

 

odnoszę wrażenie że niektórzy zwariowali na jego punkcie podobnie jak kiedyś na pukcie eCoala- potem zachwyt przepadł i został gorzki posmak

mam nadzieję żw z tym sterem nie będzie podobnie. z tego jednak co obserwuję autorzy pomysłu mają chłodniejsze głowy i podchodzą inaczej do tematu niż ES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do podajnika niech się spalą tym razem już do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dałem do kotła ale zgasł alarm temp. nie rośnie 

Dzisiaj czyszczę wymiennik 

nastawa dalej 10/1,30 bo przy większej gasł

zauważyłem jeszcze że spieki koksowe występują najczęściej za palnikiem, a przed palnikiem jest proszek jest proszek popiołu

może jest nieszczelny palnik czym mogę go uszczelnić

Czy wystarczy tym grubym sznurkiem wokoło owinąć do uszczelniania drzwi kominka

Jak zrobię do wentylatora kanał wentylacyjny żeby zasysał sobie świeże powietrze to coś polepszy, bo piec jest w małym pomieszczeniu z uchylonym małym okienkiem i nie wiem czy to wystarczy a mogę zrobić z takich kwadratowych korytek z castoramy dopływ świeżego powietrza

jak myślisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajka ma symetryczne napowietrzenie- jeśli się sznur pod talerzem nie przesunął powinno byc poprawnie. możliwe że palnik nie jest poziomo albo zrobił się gdzieś nagar i stąd takie cuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pięknie 

piec wyczyszczony, palnik też poskrobany i uszczelniony, pali się pięknie szybko dochodzi do zadanej nawet mam ustawienie 10/1,30 i nie gaśnie oraz brak spieków koksowych

sznura nie było wcześniej więc chciałem teraz zastosować ale jest za gruby ten który mam więc uszczelniłem kitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.