Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rotametry - Jak Je Prawidłowo Ustawić?


robkom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jaka jest zasada ustawiania rotametrów? czy wszystkie na rozdzielaczu trzeba ustawić na jednakowy przepływ np. 2l/min, czy każdą pętlę inaczej np. dla długich dajemy 2l a dla króciutkich 0,5l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że obliczeń nie mam, dom to stare budownictwo, po kapitalnym remoncie więc trzeba przepływy określić organoleptycznie :)

zrobię jak radzisz - 1,5l/min. Czyli dobrze rozumiem że wszędzie ustawiam taki sam przepływ niezależnie od długości pętli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18, 44, 50, 65 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halm hepa autoadapt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są 3 siłowniki a pętli jest 5 (podając metry zapomniałem o tej w przedpokoju jakieś 30m rurki)

 

Włączyłem wszystkie pętle, ustawiłem 1,5l na wszystkich no i dziś widzę że spadło do 1l jak działa tylko 1 pętla (ta stała) i 1 siłownik, jak się włączą wszystkie siłowniki to podciągnie pod 1,5l. W takim razie może zrobić 2l i wtedy jak tylko 2 pętlę będą działały to będzie te 1,5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, zrobię jeszcze raz. Pompa jest ustawiona pokrętłem na max obroty. Jak chodzą wszystkie pętle to pobiera ponad 20W jak jedna do 7W - czyli adapt działa.

 

czyli reasumując:

1. zdjąć siłowniki i rozkręcić na max głowice

2. wyłączyć autoadapt

3. wyregulować przepływ

4. włączyć adapt i założyć siłowniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobione. Ustawiłem przepływ na 2l przy mocy pompy 2/3. Po zamontowaniu wszystkiego z powrotem i włączeniu adaptu, przepływ się nie zmienił, więc lekko zmniejszyłem obroty pompy aby uzyskać 1,5l i jest oki. CZy działa 1 pętla czy wszystkie przepływ się nie zmienia. Ciekawe przy przy dużych mrozach ten przepływ nie będzie za mały - w razie co to się obrotami pompy podniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, Sambor dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.