Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciąg Kominowy. M3/min A Pa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przy ostatniej wizycie kominiarzy poprosiłem żeby zmierzyli mi ciąg kominowy. 

Kominiarz poinformował mnie że jest dobry, dopiero po moim pytaniu dokładnie jaki odparł że 2,5m3/min jeśli oczywiście dobrze podał jednostkę. Ale ja z natury dociekliwi jestem więc spytałem ile to będzie w paskalach ale odpowiedź którą usłyszałem wydaje mi się bardzo odbiegająca od rzeczywistości bo stwierdził że 5 Pa.

Stąd moje pytanie jak obliczyć ciąg w Pa znając ciąg w m3/min.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się nie da ;) potrzeba przekrój w miejscu wykonania pomiaru a i tak to będzie szacunek a nie wyliczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje troche danych komin 11m o przekroju 20cmx16cm ciąg mierzony w czopuchu  pieca srednica 17cm przy wygrzanym kominie

Pytam o zastanawiam sie czy mam odpowiedni ciąg w kominie dla mojego kotła, czy nie jest zbyt duzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to męczyło aż w końcu za pomocą prymitywnej U-rurki trochę zaspokoiłem "bóla".

Jakoś można obserwować jak ten ciąg się zmienia w czasie procesu palenia, oko zdaje się ma rozdzielczość 0,02mm, ale trudno stać przy kotle kilka godzin,

no to zdemontowałem. Mnie wg tych obrazków wyszło pod 30Pa.

Teraz trochę sprawniej mogę to obserwować za pomocą sondy lambda, tak przynajmniej mnie się wydaje. :)

post-1489-0-69079000-1421857435_thumb.jpg

post-1489-0-20358700-1421857474_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.