Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który Kocioł Z Podanych Wybrać


Pawel1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie szanownych forumowiczów.

Zastanawiam się nad wymianą wysłużonego kotła na nowoczesny kocioł automatyczny ale taki który jednak pozostawi mi pewne pole wyboru paliwa.

Widziałem na żywo kocioł TEKLA DRACO TYTAN II ale ja bym był tutaj raczej za wersją z palnikiem rynnowym.

Ogólnie bardzo pozytywne wrażenie jeśli chodzi o jakość wykonania. Podobno producent też dobry kiedyś produkował dla Klimosza.

Drugi kocioł jaki bym widział u siebie w kotłowni to Zębiec z serii Supernova model Neptun.

Ogólnie myślę że kocioł dwu paleniskowy jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem bo oferuje mi możliwość spalania różnego rodzaju paliw.

Nie wiem tylko w jaki sposób jest podawane PP w kotle TEKLA (wentylatorem?)bo nie ma jak w kotle Zębiec klapki na miarkownik.

Jest jeszcze jedna sprawa - sterownik.

Jak się nie mylę w obu przypadkach będę musiał wymienić sterownik w kotle na taki który umożliwi mi sterowanie i podgląd kotła przez internet.

Chętnie bym poznał Wasze opinie dotyczące ww. kotłów jak i inne propozycje które były by przybliżone do moich oczekiwań.

 

Serdecznie dziękuje za wszelką pomoc. Życzę miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o Ogniwo Eko Plus - jeden z najlepszych podajnikowych na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja kupiłem hefa eko plus prócz tego stary piec stoi na swoim miejscu jestem zadowolony ma sporą sprawność choć drugi raz wybrał bym co innego 

Szukając kotła patrz głównie na to jaką ma wydajność i jaką budowę wyżej paleniska czym więcej półek kanałów tym lepiej,(byle łatwo się je czyściło) ciepło będzie zostawało w piecu a nie pójdzie do komina wielu znajomych kupiło tego typu piece i nieraz ponad dychę zapłacili narzekają że ogromne spalanie patrze do środka a tam prosto w komin wszystko leci ( :

druga sprawa to zawór trójdrożny bo podejrzewam że do tej pory grawitacje miałeś to na tym sporo się oszczędza na opale 

ja jeszcze używam do niego sterowania elektronicznego z kolei ten jest sterowany za pomocą bezprzewodowego regulatora temperatury wewnętrznej oraz pogodówki

w ten sposób ustawiłem sobie różne temperatury w czasie dnia i nocy weekendu itd czujnik daje informacje że pomieszczenie ma zostać dogrzane i włącza pompę CO

a pogodówka dostosuję pracę zaworu trójdrożnego względem temp zew np na polu jest -1 daje na grzejniki 40stopni  -10 45stopni itd 

Oszczędzam w ten sposób prąd oraz opał przy tym mam komfortowo jak mi zimno paluszkiem sobie zmieniam temperaturę w domu leżąc w łóżku

Bojler też zmieniłem na stojący z nierdzewki znakomicie trzyma temperaturę w porównaniu do leżących 

Jak chcesz grzać latem wodę tym piecem to najlepsze wyjście to retorta ( jak kupisz z ruchomą główką retorty równie dobrze możesz palić miałem ) i taki bym kupił następnym razem w moim zwykłym po delikatnym tuningu tez spala miał ale mogło by być znacznie lepiej i zupełnie bez spieków wtedy 

teraz sam sobie będę przerabiał piec miałowy tłokowy do domku letniskowego ale może być ciężko bo lubi w nich wygasać ale mają że tak napisze powera i b szybko nabijają wymaganą temperaturę

co do opału jeszcze - kupuj latem wysuszy się do zimy  ja chyba szarpnę się na pieklorza mimo drogiej wysyłki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Instalacje mam raczej dobrze opatrzoną w automatykę.

Kocioł ->bufor 1000l->zawor 3d z automatyką->instalacja C.O.

 

Pomiędzy kocioł a bufor wpięty zawór termostatyczny na 55*C.

Kocioł pracuje na temp 80*C-90*C

Płyn na instalację idzie z buforów przez zawór 3d który obsługuje sterownik pogodowy/pokojowy plus siłownik.

 

Sam kocioł zapomniałem dodać raczej bym chciał by miał wymiennik półkowy.

Obecnie mam pionowe kanały które mimo teoretycznie rzadszego czyszczenia sprawiają kłopot.

W wymienniku półkowym czyszczenie jest częstsze ale zajmuję zaledwie kilka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Zębca Merkurego ze sterownikiem Techa ST-48 i PID - ja jestem z niego zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byle nie ten badziew,którego wszędzie pełno,a sprzedawcy wciskają biednym klientom. Pewnie mają na nie niezłą marże.Mam na myśli te duże,ładne,czerwone i pomarańczowe :) .Jak kolega wyżej zauważył ,patrzysz do środka,a tu komin widać :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł byś określić jakiego badziewia mam omijać.

 

Kolega wyżej zaproponował kocioł Ogniwo.

Na forum muratora jak i w tym polecany jest też kocioł RBR Ekouniwersal.

Tylko wiadomo nie do końca to to czego szukam.

Ale jak by się miało okazać że to serio są a tak dobre konstrukcje jestem w stanie to przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę lecieć po nazwach,bo pewnie zaraz odezwaliby się oburzeni producenci albo sprzedawcy.Chodzi mi o dwie duże firmy,których wszedzie pełno po sklepach.

Sprzedają dużo kotłów,bo klienci  przeważnie  mają  nikłe pojęcie techniczne ,a sprzedawcy zachwalaja i kotły ładne :) .Wymienniki w tych kotłach są szczątkowe , albo jeszcze dodatkowo mają ruszt wodny.Ogniwo miom zdaniem jest niezłe.Też się nad nim zastanawiam,tylko troche zniechęca mnie mało miejsca wokół palnika i malutki pojemnik na popiół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiałem dziesiątki rodzajów kotłów i widziałem jak pracują - z pełną świadomością polecam Skam-P  oraz RBR Ekouniwersal.

 

Oba mają porządne palniki, są łatwe w czyszczeniu i mają odpowiednie popielniki.

 

Skam osiąga sprawność 94,3% udokumentowaną badaniem i certyfikatem, ma opatentowany rusztodeflektor i przystępną cenę.

 

RBR łatwe czyszczenie wajchą, wysokiej klasy osprzęt, sterownik eCOAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

SUSPENCER każdy wie, że sprzedajesz Skamy więc pytanie czy nie jesteś zbyt nachalny polecając je wszędzie i wszystkim, jednocześnie paląc w innym kociołku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na ofertę kotłów Witkowskiego. Sam posiadam taki http://www.kotly-witkowski.pl/kmb-rp-plusi jestem z niego bardzo zadowolony. Bardzo wysoka jakość wykonania.Za dopłatą możesz mieć bardzo dobry sterownik Iryd Pid,w tym roku planowany jest do niego moduł internetowy.

W sieci jest dużo opinii na jego temat i nie wiem czy znajdziesz negatywną- ja nie znalazłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiałem dziesiątki rodzajów kotłów i widziałem jak pracują - z pełną świadomością polecam Skam-P  oraz RBR Ekouniwersal.

 

 

 

A ustawiałeś może taki  http://www.kotly-witkowski.pl/kmb-rp-plus ze sterownikiem Iryd Pid ? 

Ciekawy jestem Twojej opinii ta temat tego kotła,jakie ma wady skoro nie poleciłeś go.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENCER każdy wie, że sprzedajesz Skamy więc pytanie czy nie jesteś zbyt nachalny polecając je wszędzie i wszystkim, jednocześnie paląc w innym kociołku ?

 

Nie wiem czy każdy wie, ale swój kocioł kupowałem gdy nie znałem jeszcze RBR ani Skam-a, a zauważ, że sąsiadom, którzy później budowali domy obok mnie poleciłem Skam-y i obaj do dzisiaj są bardzo zadowoleni z tych kotłów.

 

Kotły Enka [taki mam] mógłbym też sprzedawać, lecz wolę oferować to co uważam obecnie za najlepsze, ale gdy pojawi się jakiś lepszy od tych, które mam w ofercie będę zabiegał o to, żeby go do niej wciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ustawiałeś może taki  http://www.kotly-witkowski.pl/kmb-rp-plus ze sterownikiem Iryd Pid ? 

Ciekawy jestem Twojej opinii ta temat tego kotła,jakie ma wady skoro nie poleciłeś go.....

 

Tak, miał ruszt wodny przez który osadzała się sadza, nieciekawy palnik kwadratowy i za dużą moc [tu podają palnik Brucer a ich już się chyba nie produkuje więc pewnie jest montowany palnik Ekoenergia 25 kW].

 

Iryd-a proponuję gdy nie można zastosować SPP ani Bruli - SPP najlepiej prowadzi proces spalania, Bruli ma najlepszy interface internetowy i mnóstwo przydatnych opcji, a Iryd obsługuje więcej pomp i zawór sterowany.

 

 

PS w opisie kotła 15 kW jest podane zużycie paliwa 1,1-2,3 kg/godz. co oznacza, że pracuje on w zakresie 7-15 kW, dla porównania Skam-P Plus 12 kW pracuje w zakresie 3,4-15 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się Ardeo.

Tak myślałem.

U mnie chodzi ich palnik obrotowy 38kW i jestem bardzo z niego zadowolony.

U kolegi pracuje 100kW, miał problemy z napędem talerza, ale przerobił trochę jego konstrukcję i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.