Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie 

Pisze temat chcąc zasięgnąć opinii użytkowników którzy sami myśleli , stworzyli własny kocioł bądź mają na myśli swoje rozwiązania 

Więc nie zanudzając w domu posiadam piec hefa ekoplus 25kw 90procent wydajności mam go dwa miesiące miałem też styczność z konstrukcjami innych producentów i widzę pewne wady i zalety 

hef jest ok ale bardzo powoli dobija temperaturę i długo pracuje jest oszczędny komin metalowy na 4metrach pod kontem 45stopni jest letni góra ciepły więc nie jest źle ale...

Obserwując piec brata jestem pod wrażeniem 

jest to piec miałowy budowa trój tłokowa (wada często wymaga napraw) ma może 20kw jego dom ma z 320m2 pomieszczeń ogrzewanych 

spala tyle miału co ja ekogroszku w dwa razy mniejszym domu ten piec daje takiego powera że czasem patrze i nie dowierzam bije jak da mu suchego miału to licznik bije co dwa stopnie miejscami przy ciągle pracującej pompie CO przy zadanej 60 dobija do 80-90 stopni komin gorący ale i tak taki wynik to przy hefie to rakieta bo on bez włączonej pompie CO powoli nabija temp ale będę z nim walczył żeby był wydajniejszy,wada pułkowego przy powyżej zera zewnętrznych temperaturach wygasa i wsypuje mu miał do popielnika 

dochodząc do sedna mojego problemu

kupiłem do domku letniskowego do tej pory ogrzewanym kominkiem powietrznym 18kw

piec z 2006r protech 15kw pułkowy miałowy za tysiaka naprawiany nie fachowo stwierdziłem po oględzinach zużycia! jego wady i na wiosnę przetnę go wyżej podajnika i wspawam swoją górę która myślę że zrobi z niego bardzo wydajny kociołek łatwy w czyszczeniu przede wszystkim

jego celem będzie ogrzanie domku drewnianego 100m2 (myślę również jak bo nie chcę grzejników a są puszczone już kanały grawitacyjne powietrzne od kominka) oraz dwóch wymienników po 300l na temperaturę co najmniej 60 stopni raz na jakiś czas, będą też solary 5szt watta 

Teraz pytanie do Was co o tym sądzicie czy macie jakieś pomysły co do budowy materiałów jak komin zbudować do tego bo z piwnicy nie mam dostępu do oryginalnych i czy mój pomysł obrazek na szybkiego stworzony w zał ma sens i prawo bytu w takim domku żeby go ogrzewał oraz między czasie aby nie wygasł oddawał do wymienników,  bojlerów (stojące nierdzewka koniecznie)

post-61034-0-75065300-1421703194_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Myślę że ten piec na 100m2 to nawet jest za duży.Oczywiście to moje odczucie ale chyba się nie mylę.Wiem z własnego doswiadczenia.U mnie jest 80m2 dość ciepły dom,piec zwykły śmieciuch 12kw z podstawką w której jest podajnk tłokowy własnej produkcji i mam wrażenie że piec jest troszkę przewymiarowany.Może trzeba zmienić nastawy podajnika lub zrobić coś z napowietrzeniem płyty paleniska.W porównaniu z moim to potwór.Pozdrawiam    Poczytaj podobne forum tam wszystko jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.