Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie miał 300 a ekogroszek 530. Znajomy palił najpierw ekogroszkiem a teraz jedzie na miale. Zużywa tyle samo a prawie 2x tańszy.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

 

Tanie te opały, mieszkasz gdzieś przy kopalniach Tauron-Wydobycie?

Cenowo pasuje mi to właśnie pod miał z Janki 19ke i zwykłego Jareta  (530zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ja boję się podawać marki i producentów bo i tak zaraz powiedzą że nie ma lepszego niz scam :D

dofinansowanie ? masz google -> poszukaj :)

Ale tu nie chodzi o lepszy/gorszy tylko konkretnie taki, który spełnia wymagania klasy 5. Ja nie znalazłem innego ekogrocha spelniajacego tę normę o niskiej mocy jak galmet.

A co do dofinansowania, to miło by było gdyby ludziska pisząc coś konkretnego byli mniej enigmatyczni ;)

Z mojej wiedzy mogę powiedzieć że np. w Sączu jest program Kawka, ale dotyczy modernizacji kotłowni. Można zmienić na kocioł gazowy lub właśnie ( o ile mnie pamięć nie myli) na kocioł klasy 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą Pieklorz .Miał musiał być wysuszony na tzw " pył" inaczej piec wariował.I dlatego że miał tak pyli zrezygnowałem z zasypowca. Człowiekowi z wiekiem wzrasta zapotrzebowanie na tzw" święty spokój" i staje się leniwy.

Bardziej na północ od Torunia mówimy, że "wiek wymaga komfortu"  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Do kopalni Janina mam 10km.

Gdzie można w dobrych cenach kupić kotły Skam lub Ogniwo?

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

 

Jaret spalisz praktycznie w każdym palniku, to łatwy w spalaniu ekogroszek, chyba najmniej kłopotliwy z Polskich, trzeba się postarać, aby go nie spalić....

ma 21,5 MJ, popiół jest podawany w zakresie 6-10%, bliżej mu w praktyce w okolice 7-8%

 

Miał 19kę z Janki spalisz w palniku do tego przystosowanym, czyli w brucerowatych czy danej obrotówce.

Tutaj najważniejsze, aby go dobrze wysuszyć. Ich miał daje jednak 10-12%popiołu, jest jednak także łatwy w spalaniu, typ węgla 31.2, niska spiekalność

kotły są w pierwszej kolejności na ekogroszek, ale wiedząc, że chce się spalać ten konkretny miał można zrobić delikatny tuning na etapie produkcji konkretnie pod to paliwo, aby było wygodnie w obsłudze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie z tym miałem też różnie bywało czasem trafiło się na dobrej jakości ale większość składów ma paliwa pod gołym niebem więc nie było szans żeby był suchy i nie chciał się spalać do końca. W tym sezonie grzewczym mam nowy kocioł i rodzaj paliwa też zmieniłem na groszek a czasem nawet pelletem palę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaret spalisz praktycznie w każdym palniku, to łatwy w spalaniu ekogroszek, chyba najmniej kłopotliwy z Polskich, trzeba się postarać, aby go nie spalić....

ma 21,5 MJ, popiół jest podawany w zakresie 6-10%, bliżej mu w praktyce w okolice 7-8%

 

Miał 19kę z Janki spalisz w palniku do tego przystosowanym, czyli w brucerowatych czy danej obrotówce.

Tutaj najważniejsze, aby go dobrze wysuszyć. Ich miał daje jednak 10-12%popiołu, jest jednak także łatwy w spalaniu, typ węgla 31.2, niska spiekalność

kotły są w pierwszej kolejności na ekogroszek, ale wiedząc, że chce się spalać ten konkretny miał można zrobić delikatny tuning na etapie produkcji konkretnie pod to paliwo, aby było wygodnie w obsłudze.

Można wiedzieć o jaki tuning chodzi.Bo jeżeli o większy popielnik,to też zdecydowałbym się na Skama.Ta foremka na ciasto mnie trochę odstrasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.