Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodzony Palnik Ekoenergia - Jaka Przyczyna?


007marek

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie większość napisana wcześniej.

 

Może też masz jakiś mocny opał, siakieś wesołe czy inne pieklorze z bobrka, dobrałeś sobie 1:10 albo 1:12 i słabo dmuchasz...

wówczas może być tak,że tymi szczelinami to już leci mniej powietrza jak dziurami powietrza antyspalinowego. Te szczelinki są wąskie a dziury na powietrze anty-spalinowe w ilości szt.4 w nowszych odlewach są wielkości małego, kobiecego palca, więc takie chuchanie łatwiej idzie tam po ślimaku jak do głowicy a jak rozciągnąłeś dawki, to pali się nisko i przez ten tunel po tej wylizywanej ściance...

 

To takie moje gdybanie. W każdym razie widać,że ta ścianka jest przegrzana, zatem to nie jest wada materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie proporcje są właściwe? Bo wszystko zrobiłem zgodnie z zaleceniami forum i instrukcji obsługi.żar nie schodził mi w głąb palnika,groszek dobry,kocioł w podtrzymaniu był bardzo krótko pracował na ustawieniu 1 do 8. Przecież te parę miesięcy to symboliczny okres pracy.Co radzisz długo to wytrzyma czy trzeba wymienić? Może zgłosić to na gwarancji przecież od czegoś ona jest.może to wada konstrukcyjna o której się nie pisze?przecież przez otwory antyspalinowe nigdy nie powinno przedostawać się więcej powietrza niż przez dysze nadmuchowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnika jeszcze nie uszkodziłeś, na chwile obecną tylko go przegrzałeś i mocniej "zużyłeś" od strony kosza.

 

Nie wiem czym palisz- zmień może węgiel albo wymieszają z czyms słabszym np. zwykłym jaretem? W każdym razie jak niczego nie zmienisz, to pewnie go ostatecznie uszkodzisz.

Już wcześniej mówiłem, że osobiście bym zostawił tylko 1otwór tamtego powietrza a resztę trwale zakleił/zaspawał.

 

Dalej parametry pracy i rodzaj węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek, proponuje Ci mimo wszystko spróbować powalczyć z serwisem. Wiadomo, że będą chcieli się wymigać.

Wysłałem Ci pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zostawiałem jeden ze środkowych, konkretnie drugi od montażu dmuchawy (nie wiem z której strony palnika masz dmuchawę)

Czy zaklejenie tych otworów ma bezpośredni wpływ na temperaturę spalin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo to powietrze co przedostawalo się poprzez te 4 otwory, idzie teraz tylko kanałem powietrznym (gorą) , wiec teoretycznie nie powinno to mieć wpływu na temp spalin gdyż dostarczamy taką samą ilość powietrza do spalania jak i spręż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie ze przez zaślepienie tych otworów powietrze wreszcie trafia tam gdzie powinno,wcześniej przez te otwory dostawało się więcej powietrza i powodowało to powstanie dyszy powietrznej między ślimakiem a koroną retorty.to spowodowało takie wypalenie jak u mnie.znaczny wzrost temp. w jednym miejscu.myślę ze powodowało to też większą temp. spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek a czysciles czujke od termometra spalin - to co w czopuchu jest?

Ja to robie papierem ściernym. Jeśli nie czysciles to konieczne to zrób. Zobaczysz wtedy, że temperatura będzie wyższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mam na gwarancji i myślę że od czegoś ona jest.przedstawiłem mój przypadek po to by inni użytkownicy tego palnika zwrócili na to uwagę w swoich kotłach. Może ekoenergia uszczęśliwia wszystkich odlewami o złych parametrach. jeśli by było więcej takich przypadków to znaczy że mają problem z jakością swoich swoich produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Kolego miałem podobny problem po uszczelnienie korony od dołu, po tym zabiegu palnik nagrzewal się tak że aż świeciło, nie można uszczelniac od dołu ponieważ tworzą się zawirowania powietrza i źar cofa się do podajnika.po usunięciu uszczelnienia następnego dnia wszystko ok.widze że u ciebie już za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.