Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Jaga Eco Z Dziwnym Wymiennikiem


piotrokus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Znalazłem ciekawy kocioł http://www.kotlyjaga.pl/   z rozbudowanym wymiennikiem. Producent podaje sprawność >90% potwierdzoną certyfikatem.

Czy ktoś użytkuje  ten kociołek? Jestem ciekaw opini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skam bez cudowania i trudnego w czyszczeniu wymiennika osiągnął na badaniach 94,3 % więc powyżej 90% da się osiągnąć w laboratorium - pytanie ile osiąga w praktyce i czy jego użytkowanie jest znośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy takie trudne?Wiekszość pyłu sama spadnie  a wyczystkę mamy w połowie kotła,nie trzeba się nawet schylać.W Skamie po wyczyszczeniu tego grila część pyłu pewnie wejdzie do czopucha , skąd trzeba go usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, a przy wymienniku poziomym większość pyłu zostanie na dole półek a boki i góra będą czyściutkie - tyle, że ... w teorii, a w praktyce czyścić trzeba wszystkie.

 

Z czopucha nie musisz często usuwać bo to nie wpływa na wymianę ciepła, byle się nie zapchało, a to niełatwo zapchać.

 

Czyszczenie wymiennika Jagi w obszarze komory spalania to już niezła ekwilibrystyka, do tego niewielka pojemność wodna, więc przy starszych instalacjach z grubymi rurami i wielkimi grzejnikami może występować taktowanie, duża powierzchnia wymiennika może być plusem [sprawność] lub minusem [zimne spaliny i roszenie się wymiennika przy niskich mocach] ale to trzeba by przetestować w praktyce.

 

Na plus - wyczystka w połowie wysokości to plus, waga wskazuje na odpowiednie grubości blach, wielkie drzwi popielnika, gwarancja 5 lat - w sumie ciekawa konstrukcja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.