Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy To Jest Korozja?


michal801

Rekomendowane odpowiedzi

Nie,to nie jest korozja. 

Ja też myślałem że to korozja ,ale po zeskrobaniu tego nagaru okazało sie że mam pod nim farbę którą kocioł został przez producenta pomalowany.

 

A czy ten żółtawy nagar to nie jest przypadkiem siarka która się wytrąca z węgla podczas procesu spalania....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobne naloty widać na samej górze pieca - przestrzeń w okolicach 4 i 5 półki wymiennika - myślę, że to pozostałośc po lecie, gdy kocioł sobie stał pootwierany niepotrzebnie - i skrobię się po głowie, jak to wypalić tak wysoko - nawet przy ostrym paleniu ciężko o super duże temperatury, kawał kotła po drodze jednak to ciepło odbiera... (spuszczania wody z instalacji pod uwagę nie biorę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mam pytanie czy to jest normalne w piecu"

wg mnie zależne od poprawnego procesu spalania

rok temu miałem nowy piec w którym identyczna ruda się pojawiła w dwa miechu od zakupu pieca

w tym roku zmieniłem piec na dużo lepszy i ruda zniknęła...

 

użyj SADPALU...

gazety nie są dobrym pomysłem....osobiście nigdy nie rozpalam gazetami ani nimi nie palę, bo po pierwsze cenie swoje zdrowie (substancje użyte do druku są rakotwórcze) a po drugie tenże nadruk smoli komin i potem trzeba też komin czyścić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi dokładnie o to co zaznaczyłem.

Wysłałem dziś tą fotke do producenta i on stwierdził że jest to korozja niskotemperaturowa. Zalecił zamontowanie pompy lub zaworu 4d. Zadzwoniłem i poinformowałem że pompa jest i to sprawna a zawór mam 3d. Róznica temp na zasilaniu i powrocie to zazwyczaj 5-6 stoni raz tylko widziałem że było około 12 -13 stopni różnicy.

Piec pracuje dopiero pierwszy sezon.

post-61349-0-96543200-1421344673_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozja powinna wyjść najpierw na dole pieca a nie koło retorty rusztu to jest nic innego jak syf  złap cos ostrego to zobaczysz ze to zaczniesz zdzierać 

 

Sadopal jest dobry na codzien by zmniejszyc syf w piecu kolego deredas wypal teraz taką mocna sadze sadopalem to zaczadzisz siebie i sasiadow w koło jak palic gazetami to szarymi a nie z biedronki kolorowym plastikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie to tylko nagar

U mnie wyglądało tak: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/15455-odpryski-co-to-jest/

To co zaznaczyłeś to blacha pokryta farbą i sadzą. 

Generalnie dobrze jest to zeskrobać ponieważ brudny wymiennik to mniejsza sprawność 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel mam polski. Troche go susze tzn otwieram worki żeby odparowała woda i potem na pare dni (2-3) do kotłowni go przynosze i dopiero wsypuje. Temperature mam zadaną 55 a na powrocie mam zazwyczaj 49-50 stopni. podniosłem teraz temp cwu z 45 na 52. Ustawiłem priorytet na cwu czyli podczas grzania wody nie pracuje pompa od c.o.

Jestem ciekaw co powie sarwisant jak już się zjawi. Jeżeli to smoła to nie ma się co przejmować a jak korozja no to problem. Ciekawe czy będą chcieli wymienić piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mam pytanie czy to jest normalne w piecu"

wg mnie zależne od poprawnego procesu spalania

rok temu miałem nowy piec w którym identyczna ruda się pojawiła w dwa miechu od zakupu pieca

w tym roku zmieniłem piec na dużo lepszy i ruda zniknęła...

 

użyj SADPALU...

gazety nie są dobrym pomysłem....osobiście nigdy nie rozpalam gazetami ani nimi nie palę, bo po pierwsze cenie swoje zdrowie (substancje użyte do druku są rakotwórcze) a po drugie tenże nadruk smoli komin i potem trzeba też komin czyścić...

Chłopie on na 120m2 [ chyba użytkowej] ma 25kw ogniwo . W górach to samo ogniwo 25kw ogrzewa dom po podłogach 380m2 dom bez ocieplenia. Widzisz jak wielkie przewymiarowanie kolega ma??? Kolejna sprawa to Podnieść na piecu temperature do 60,65 stopni..wystarczy że węgiel jest wilgny i już jest problem,zwłaszcza że w piecu się kisi nie pali!!!. Nie każdy ma za dużo kasy i stać go na sprzedanie kociołka. Zresztą niech kolega da linka do sterownika..

 

Wystarczy wyczyścić kanały pionowe..jeśli jest tam pył suchy,sadza lecz sucha jest  ok. Ale na 99% będzie tam sadza która będzie sprawiała wrażenie wilgnej oznacza że kisi się opał,niska temperatura na kotle plus sam opał wilgny. Rada to dać wyższa temp na kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec czyszcze systematycznie raz w tygodniu i w kanałach jest sadza ale nie wygląda na wilgotną. Temperature spalin mam około 130 stopni a na początku była bardzo wysoka bo potrafiło przekroczyć sporo ponad 200 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to widzisz że proces spalaina wegla nie przebiega poprawnie...

ja tez mialem przewymiarowany kociol i te same problemy...

kociol zmieniłem i problem zniknąl...

co do kasy to twoja wypowiedz swiadczy że nie potrafisz liczyć...

ja mysle w perspektywie kilku lat do przodu bo mam leb na karku...

jak po 2 miechach uzytkowania juz taka sadza i ruda sie pojawia to co by bylo za 5 lat...

co do temp. na kotle...w nowym piecu utrzymuje taka sama temp. na kotle jak w starym i ten problem nie występuje...

wg mnie tu chodzi o przebieg procesu spalania...

 

"jak palic gazetami to szarymi a nie z biedronki kolorowym plastikiem"

to wez te szare gazety podpal sobie na dworze mistrzu i jak już się spalą to weź ten popiół i natrzyj sobie nim dłonie... to zobaczysz jak takie gazety brudzą...co do sadopalu to nie pisz głupot że kogoś zaczadzisz...bo nikt nie jest idiota i instrukcję sobie przeczyta jak użytkować...

 

http://www.sklady-producentow.com.pl/panel/upload/sklady_budowlane/pr_photos/52/p1020018.JPG

http://www.sklady-producentow.com.pl/panel/upload/sklady_budowlane/pr_photos/52/p1020055.JPG

"Właśnie zrobiłem jak Piotrek zalecił - SADPAL na palnik, kocioł na full przez 10 minut, temperatura spalin do 230 dojechała, otwieram później jak wyłączyłem ręczne ustawienia i co widze ............. czerwony rusztodeflektor i w piecu.... "szary wiruje pył" a po czarnej francy ani śladu - dobre hehehe.
Dzięki Piter"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deredas,skoro używasz Sadpal bo masz sadzę to uważasz że poprawnie spalasz węgiel?A liczyć..każdy umie..Między nami taka różnica że ja kupiłem od razu mniejszy kociołek ,ty znów taki mądry i masz 2 kocioł.Tak samo polecano mi 25kw..kupiłem 16ke i tylko dla tego mam duże przewymiarowanie bo dobrze dociepliłem dom. Rada dla kolegi to kupowanie kiepskiego,słabego opału i wysoka temperatura ustawiona na piecu.Sprzedaż kotła uważam za bezsensowną bo ludzie mają większe/bardziej przewymiarowane piece i potrafią je okiełznać,poprawnie spalać węgiel. Kwestia wprawy,chęci.

 

Aha ja mam zapotrzebowanie max 8kw a piec 16ka. Czyli 100% przewymiarowany kociołek i sadza jak jest to minimalne ilości. Zresztą najwięcej w tym roku kocioł spalił mi około 23-25kg z tym że całą noc u nas było około -23 stopnie:)..Tak to mam spalanie około 10-11kg przy dość dużym rozbiorze Cwu.  Pisze to by pokazać że można okiełznać kociołek. I teraz pytanie,ile mniej bym spalił mając 10kw???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec czyszcze systematycznie raz w tygodniu i w kanałach jest sadza ale nie wygląda na wilgotną. Temperature spalin mam około 130 stopni a na początku była bardzo wysoka bo potrafiło przekroczyć sporo ponad 200 stopni.

wysoką masz temperature spalin jak na Oep...przy tym metrażu. Ile spalasz na dobę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam za duży piec bo 38kW na 240m2 dom nie całe trzy lata ocieplony w tym 70% to podłogówka tak zalecił mi producent stalkot z pleszewa jak sie na tym kompletnie nie znałem. Robi mi sie tak samo jak kolega ma na zdjeciach za duzy piec mam wiadomo ale co zrobić jak będę wymieniał to na wiosne ale juz na gaz. A puki co tez go czyszcze tez z początku myślałem ze to rdza ale nie pod ta sadza widać oryginalna szara blache jedynie co to dawkowac sadopol np 3 łychy dziennie i tyle zmniejszy to osadzanie sie syfu ale czy wykluczy to całkowicie problem? Na pewno raz na jakiś czas trzeba bedzie bo wypalac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pali jak smok bo worek na dobe a jeszcze ciepło jest, a jak było -5 to i więcej spalał. Sterownik ustawiony w automacie bo nie miałem czasu się bawić ustawieniami.

Nie bardzo się jeszcze orientuje jak to wszystko poustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 kg przy przewymiarowanej OEP 25? Nie jeden chciał zejść niżej i niejeden polamal sobie na niej zęby. Może da rady coś urwać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deradas poprowadź OEP 25 na mocy poniżej 6kw bez sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wytłumacz to wuwok a nie mnie...on uwaza ze taki kociol na niskiej mocy mozna okielznac kiepskim weglem i wysoka temp. zad.

 

8kw zapotrzebowanie wiec kociol 14kw...ty masz 16kw wiec masz przewymiarowany o 9% kociol...zatem wyciagniete wnioski ze piec spala malo bo jest przewymiarowany o 100% sa bledne....

jak chcesz miec kociol przewymiarowany o 100% to kup sobie kocioł o mocy ok. 28 kw.. to wtedy pogadamy jak sobie dajesz rade hehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.