Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palenie Węglem W Piecu Miałowo-Weglowym


Hamma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam piec firmy "siemko" podobnny do modelu kwm-SG link -->http://www.siemko.com.pl/index.php/kociol-kwm-sg-sterowany-gornokanalowy

paliłem w nim miałem ale dochodziło do bardzo potężnych wybuchów gazów, dlatego też pale teraz weglem i drewnem z tym że nie raz temperatura dochodziła do 99'C postanowaiłem palic weglem za pomoca sterownika (inny niz ten orginalny dzis zamówionny ELTRAF MR-15 , orginalny zawisza się) mam zamiar palic tak że, najpierw nawrzucac papieru kartonu na to małe drewno na rospałke na to wieksze drewnno i 5 małych szufelek węgla i uruchmić dmuchawę(cały sterownik ustawic na temp. max 55')i później dokładac wegła jak temp. będzie spadać, i kilka pytań naa koniec czy moga wystepowac wybuchy gazu ? takie jak przy paleniu miałem ? chce palic za pomoca sterownika aby znów nie było 99'C na piecu albo wystrzałów jak to miało miejsce przy miale.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak robiłem paląc miałem,ale po mocnych wstrzałach pale metodą normalną, tak jak opisałem wyżej bez użycia sterownika z dmuchawą,chcę się dowiedzieć czy jak rozpale od góry a piec załaduje weglem i ustawie sterownik z dmuchawą bedzie sie to paliło jak z miałem i co najwazniejsze czy nie bedzie wybuchów gazów jeżeli nie to czy załadowac cały piec weglem czy tylko do połowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek nasyp 1/3 zasypu węglem, na to drewno i podpal od góry. Dmuchawę musisz ustawić na mniejsze obroty jak możesz, chodzi o to, że nie może tak mocno dmuchać jak na miale, bo szybko rozpali się cały zasyp i będzie wysoka temperatura. Ja tak robię i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz własnie spr. Piec jest Wodno - miałowy główne paliwo: miał-węglowy

 

Na początek nasyp 1/3 zasypu węglem, na to drewno i podpal od góry. Dmuchawę musisz ustawić na mniejsze obroty jak możesz, chodzi o to, że nie może tak mocno dmuchać jak na miale, bo szybko rozpali się cały zasyp i będzie wysoka temperatura. Ja tak robię i jest OK.

czyli zasypujesz weglem 1/3 pieca i jaka ustawiasz temp. ? i na jak długo Ci to starcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybuchów gazu właściwie nigdy nie miałem - czasami mi tylko fuknął jak zasypałem trochę za dużą ilością groszku;

 

nie wiem jaki masz sortyment węgla,ale dla mnie najlepszy układ to jak najgrubszy węgiel na dole, wszystko zasypane orzechem II-ką, na to trochę groszku (najszybciej się rozpala), na to drewno rozpałkowe;

 

jeśli masz za gruby węgiel, i nie masz drobniejszego, żeby zasypać szczeliny, to też uważaj, bo jak włożysz za grube kawałki to z góry potrafi czasami spaść jakiś żar, i w pewnym momencie może ci się zacząć palić od góry i od dołu jednocześnie - wtedy masz bardzo duże szanse na zagotowanie wody; ja tak miałem na ruskim orzechu I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ładuje dużo tak jak kolega pisał max 1/3 pieca własnie dziś tak rozpaliłem narazie co to jest bardzo dużo dymu jak dobije do 55'C (tak mam ustawione) temp rosnie do 60'C i zaczyna spadać i w tym momencie jak jest przedmuch z pieca z każdyh dzwiczek i kolanka wydobywa sie gęsty dym gdy temp. jest około 53/2'C wtedy jest ok ustawiłem przedmuchy co 1 min na 10sek zobaczmy jak teraz bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.