Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura Cwu Nie Rośnie


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzisiejszego ranka wchodzę do kotłowni jak zawsze patrzę jaka temp kotła itp.

Temp była wody 41st ale przychodzę za dwie godz dalej jest 41 stopni, na wyświetlaczu pokazuje ze pompa chodzi od CWU czujnik raczej pracuje prawidłowo bo gdy spuściłem specjalnie wodę to spadła temp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To instalator sie nie postarał jedynie odkręcić króciec wchodzący do bojlera z zasilaniem ciepłej wody z pieca odkręcać i przykręcać az powietrze wybije lub zamknąć zawory c.o na dom i pompę c.o wyłaczyc tylko załączyć cwu i odpowietrzać tym nad kotłem moze zejdzie ten bąbel 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontować mi instalator odpowietrznik za pompą, ale du... blada nadal jest zapowietrzone w jaki sposób, to odpowie trzy. Znad kotła juz powietrze nie leci, ale z odpowietrznik nowego gdy wyłącze kocioł to syczy

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są ilości, które w sekundzie wychodzą Ci wodę w instalacji. Odpowietrzajac obniżasz słup wody i trzeba uzupelnic braki. Inaczej będziesz zawsze mial powietrze w rurach. Pomyśl ile powietrza idzie przez dziurkę odpowietrznika, niewiele, dopuszczaj wodę z prędkością wylatywania powietrza, nic się nie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal dup... blada jeden 3 razy załączy się dobrze 50 raz już się zapowietrzy. Dolewam wody po troszku i jak się załączy pompa to wypycha powietrze. zastanawiam mnie kwestia tak,że nad kotłem mam odpowietrznik ręczny i zawór bezpieczeństwa i gdy kocioł jest włączony i działają pompy to w ogóle nie chce polecieć woda ani z odpowietrznika ani z zaworu bezpieczeństwa

Co mam zrobić

-odkręcić w całym domu grzejniki odpowietrzyć i dolać wody ?

i znowu odpowietrzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaś w piecu. Wyłącz sterownik i odpowietrzaj. Jak masz zawór 4d to przekręć go tak aby 100 % szło na instalacje. Jak odpowietrzasz grzejniki to zacznij od ostatniego i czekaj aż zacznie leciec woda, ok. Pół szklanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladam, że instalacja otwarta, nie przejmuj się więc ilością dopuszczanej wody- nadmiar pójdzie przelewem. Byle lało się powoli. Jak mocno odkręcisz to razem z wodą będziesz wpuszczał powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znaczy jak zużyjesz dużo CWU to się zapowietrza, tak?

Może wężownica w zasobniku dziurawa, może pompa CWU zaciąga coś z CO.

Nowa instalacja, stara?

Może masz gdzieś nieszczelność i zaciąga Ci gdzieś powietrze.

Na to już są mądrzejsi niż ja, na tym forum.

Zapewne potrzebne będą jakieś zdjęcia.

Często tak jest, jak jest za nisko zbiornik wyrównawczy. Albo odpowietrznik za nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.