Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nadal nie udało się....

 

Moi drodzy, naprawdę umiem aktualizować oprogramowanie, z zawodu jestem informatykiem więc nie jest mi temat obcy.

 

Trzy różne pendrive format FAT32 (lub FAT), plik prog.bin wgrany bezpośrednio na pendrive.

 

Mam kociołek DEFRO KOMFORT EKO NZ 15 KW z oprogramowaniem fabrycznym K1v2  v2.2.8.

Nie mogę zaktualizować do nowszego K1V2  v2.4.1

 

Po uruchomieniu z włożonym PenDrive mam dłuższe piknięcie i nic - nawet nie próbuje zaczytać z urządzenia, czarny ekran 10...15 min i nic.

 

Czy ktoś już miał podobny problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jak włożyłem pendrive 256GB ale jak użyłem karty pamięci 2gb włożonej do czytnika wszystko poszło odrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem jak radzisz ....NIC.

Karta 2GB, adapter - wgrany plik i NIC.

Jeden dłuższy dźwięk i czarny ekran przez 10min.

 

Ktoś ma jeszcze jakieś fachowe porady? Bo dla mnie to albo tel. do serwisu albo kadzidełko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie pamięci na USB 2.0 czy 3.0. Może nie działać przez adapter karty. Proponował bym coś na USB 2.0 i.max 4 gb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze raz próbował pobrać ze strony update. Może coś się źle pobrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie rozpakował archiwum z nowym oprogramowaniem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze chłopaki od samego początku śledzę ten wątek i się zastanawiam czy tego sterownika nie kupić i wstawić do swojego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze chłopaki od samego początku śledzę ten wątek i się zastanawiam czy tego sterownika nie kupić i wstawić do swojego kotła.

Ciężko będziesz miał zakupić ten sterownik.Łatwiej będzie ci nabyć  ST-480 PID albo ST-580 PID to jest to samo oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam rt16 jest ok. A gdzie mogę kupić ecoal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam, czy ktoś jest w stanie poradzić jak skorygować wskazanie analogowego termometru w Komfort Eko, bo pokazuje mi około 10 stopni więcej niż cyfrowy ? Nie udało mi się go w prosty sposób rozebrać, a nie chcę zniszczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki brovker, to by wyjaśniało dlaczego przy zimnym piecu wskazania są identyczne, a różnica zwiększa się wraz z wzrostem temperatura CO.

Szkoda, że w prosty sposób nie można nic z tym zrobić. Skoro wwoytek nie dał rady, to i ja nie mam szans ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam 

Drodzy. Mam Defro Eko Duo Pz 15. Sterownik zPID K1P 2.4.3. 6 dni temu zacząłem palić, drugi sezon. W poprzednim ustawienia kalibrował spec. Piec był ustawiony bez PID. Nie wiem ile poszło węgla, ale sporo. Podobno PID jest oszczędniejszy. Włączyłem. Piec pali 20 kg na dobę. Dużo. Nie potrafię go skalibrować. Robią mi się spieki. Ponoć ma być "czysty" popiół. 

 

Ustawienia na dzień dzisiejszy:

Temperatura kotła zadana: 58

Temperatura zaworu zadana: 34

Temperatura bojlera zadana: 40

Korekta powietrza (skala -11 do 11): 0

Moc kotła (skala 25 do 110): 100

Dodatkowo: klapka na wentylatorze otwarta na max. 

Okienko na drzwiach paleniska uchylone tak około 10 - 15mm. 

Płomień: pomarańczowo-żółty, delikatnie sięga deflektora nad paleniskiem. 

 

Do ogrzania 150 m2, dom ocieplony styropian 15 cm, dach pianką Inocene około 20 cm. Bojler 140 litrów. 

 

Czytam wasze posty i głupieję. Nie wiem w co ręce wsadzić. Zaznaczam, że to pierwszy sprzęt tego typu i że z ustawieniem pieca mam tyle wspólnego co z mercedesami, czyli nic. 

 

Pytania:

1. Jak dostać się do Menu serwis? Mi wywala prośbę o kod wejścia? A tu Panowie kalibrują parametry w tym właśnie menu z tego co czytałem. 

2. Jak powinien wyglądać wykres temperatury kotła bieżącej? U mnie nieregularna fala miedzy 47 a 65 stopni. 

3. Jak pozbyć się tych spieków? 

4. Kluczowa sprawa - jak obniżyć ilość spalanego węgla? I czy to jest możliwe w ogóle. 

 

Temperatura na dworze nie jest mocno powalająca mrozem, ale jak tak dalej pójdzie to tonę węgla wyhulam do końca stycznia. 

Pomóżcie  :)

 

Może ktoś z Was na wstępie napisze jaki parametr za co odpowiada. 

Wiem, że te ustawienia to żonglerka parametrami, ale jak się nie wie czym się żongluje to sobie można ręce połamać albo zęby wybić.

 

Pozdrawiam 

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co uchylasz klapkę ma drzwiczkach? Ma być zamknięta dajesz zimne powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz moc kotła np do 80% i dopasuj nadmuch jak kopci to w górę jak mocno spieka to delikatnie w dół tylko stopniowo te korekty & obserwacja palnika. Nie powinien wchodzić w nadzór. Temperaturę kotła możesz spokojnie podnieść do 65-68 stopni a jaka temp powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam szanownych kolegow. Uczac sie swojego pieca trafilem na ten watek. Dzieki niemu sporo juz zrozumialem. Obecnie probuje wprowadzic w menu serwisowym ustawienia sugerowane przez kolege wwoytek. Problem pojawia sie przy min i max obrotach wentylatora. Sugerowane wartosci to min 900, max 1600.

Kiedy ja klikam w Min obroty to moge ustawic wartosc od 40 do 250, kiedy klikam w Max obroty to moge ustawic wartosci od 80 do 750. Nie ma podanych jednostek tylko same zakresy liczbowe. Wiec jak wprowadzic sugerowane 900 - 1600?

Moj piec to defro komfort eko 12kw, sterownik K1Pv3.

Bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę. Nie masz takich wartości ponieważ posiadasz sterownik k1p v3 z przepływomierzem na dmuchawie. Min 80 max 310 tak jest w 15kw w 12kw jest chyba 80/250. A co sie dzieje ze chcesz zmienić te parametry? Bo możesz ustawić korektę wentylatora min i korektę max w menu ustawień-> korekta powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za szybka odpowiedz. Czyli ustawianie wartosci tego przeplywomierza niewiele bedzie mialo wspolnego z obrotami dmuchawy? Chcialem powtorzyc ustawienia wwoytek bo mamy taki sam piec (ale jak sie okazuje inny sterownik). Generalnie ucze sie pieca poniewaz pale w nim dopiero 3 miesiace. Problemem sa znaczne wachania temperatury pieca. Przy zadanej 60 wacha sie od ok 48 do 72. I oczywiscie powyzej 65 wchodzi w nadzor. Po kilku minutach nadzoru temperatura spada do np 50, potem goni do zadanej i sytuacja sie powtarza. Do dzis probowalem to zmienic przy pomocy korekty mocy pieca i sily nadmuchu. Niestety caly czas bez powodzenia. Stad moj pomysl zeby pomajdrowac w menu serwisowym i "skopiowac" czyjes ustawienia. Ale widze ze z tym bedzie ciezko. Poza wahaniami temp spalanie tez nie jest fantastyczne. Nie caly czas ale czesto robia sie spieki.

Bede wdziedzny za wszelkie sugestie.

 

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta mocy powinna pomóc w wahaniach temperatury ustaw na noc 80% i zobaczysz za pare godzin bo sterownik sie "nauczy" nowych nastaw. Mniejsza moc to łagodniejsze dochodzenie do temperatury i szybciej Ci wy hamuje kocioł i nie będzie wchodził w nadzór kocioł zacznie lepiej pracować. Narazie ustaw tak żeby nie wchodził w nadzór a resztę sie dopracuje potem. Oczywiście obroty min i max mają wpływ na prace wentylatora, poczytaj na forum o nowych aktualizacjach do Defro tam jest prawie wszystko napisane na ten temat. A jaką masz instalacje mieszaną czy tylko grzejniki, bo być moze wina leży po stronie złych przepływów pomp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.