Skocz do zawartości
IGNOROWANY

mieszkanie 77 mkw


stasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy !!! czym ogrzać mieszkanie 77 mkw wys 2,70 m ,nowe okna plastikowe ,ściana to cegła 25 cm + pusta przestrzeń + cegła 12cm podemną nieczynna piekarnia okna drzwi pomurowane nademną strych: kuchnia , łzienka , salon , 1 sypialnia 2 sypialnia dodam że obecnie grzeje piecami na węgiel i drewno (Kominkowe wolno stojące) jednak nie miłosiernie się z nich dymi,według kominiarza wszystko w porządku z komniami,dodam że kominy to tak zwane sztygarki o przekroju 60 cm x 60 cm do każdego komina jest podłączonych 4 lokatorów 1 parter , pietro ja i sąsiad i 2 piętro 1,każdy narzeka na palenie,no i największu minus palenia w tych piecykach to temperatura podczas palenia to 25 - 30 *C po zakończeniu palenia po jakiś 4 godz 20*C po następnych 4 godzinach 16*C a nad ranem 12 *C na dodatek zmieniłem pracę i pracuje teraz w systemie dwa dni po 12 godz i dwa dni wolne a moja żona też czasem pracuje po 12 godz i kiedy przychodzimy z pracy koło 19.00 to mamy niecałe 10*C no i kwestia rozpalania o tak późnej porze jak sie nagrzeje to trzeba iść spać. Czy może znacie jakieś inne lepsze sposoby ogrzania takiego mieszkania,prąd stanowczo odpada nie ma siły do słupa daleko ,administracja nie chce pokryć rzadnych kosztów(pytałem w energrtyce koszt podłączeia mi siły około 6 tyś) no i prąd drogi , gazu z sieci nie ma ,kotła c.o na wegiel lub kominka nie pozwolono mi zamontować bo nie ma osobnego komina postawienie nowego koszty ogromne ,znalazłem jeszcze w castoramie cos takiego http://www.idmar.pl/index.php?mod=ShowMenu...elect&id=48 cena grzejnika to 600 zł ale nikt nie wie ile to spala LPG nawet importer z linku no i ile bym musiał miec takich grzejników i ile by musiały pracować na dobę żeby było tak 22*C.A może jest jeszcze jakiś inny TANI w zakupie i urzytkowaniu lepszy sposób ogrzenia o którym jeszcze nie czytałem i nic nie wiem ,a państwo wiedza i mogą się ze mna nim podzielić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie masz łatwej sytuacji jesdyne rozwiazanie to sensowne to lpgi komin na zewnatrz ponad dach ale pow=zolenie na CO i sie prosic napisz mi jaka moc masz w domu masz chociaz 5kw przyłaczonej mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5,2 kw

 

A mam jeszcze jedno pytanko czy można było by zamontować piec turbo na gaz LPG na butle 11 kg podłączone w baterie np: 2 szt ,ile by to paliło gazu w piecach czytałem że od 0,6-0,9 kg na godzine ile by to pracowało godzin na dobę ,czy rozsądne było by wyłączenie pieca jak jesteśmy w pracy na 12 godz + dojazd to by nas niebyło 14 godz i nastawienie go dopiero na 1-2 godz przed powrotem ? ,a może jeszcze jakiś inny sposób ,albo ten powyżej z linku albo co innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co po pierwsze jest przepis ktory zabrania stosowania piecy turbo czy z zamnkieta komora spalania w kamienicach i blokach po drugie butla w domu moze byc tylko jedna ewentualnie druga w osobnym wentylowanym pomieszczeniu i nie wolnow warunkach domowych robic kaskad z butli ,przepisy pozwalaja na to tylko w przemysle ale duzo o tym pisania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.