Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

to parametr przy pracy z CWU - nie pamiętam dokładnie co autor miał na myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

defro duo k1pv2 z PID to jeden wielki niewypał nie da się go ustawić w automacie

histeryzacja kotła jest automatycznie ustawiona 5C

spadając z temp. potem ja podnosząc do zadatnej wentylator idzie na 100% przesypujac miespalony eko i pospiekany

wydluzajac przerwę nie dochodzi temp. a wentylator caly czas buja na 100%

ten model pieca to niewypał piec za 13500zł a automat to palacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zainstaluj sobie nowe oprogramowanie do K1Pv2 (wersja 2.2.5) wnosi dużo zmian, dodatkowo dodali kalibrację zasobnika i możesz teraz po skalibrowaniu odczytywać jaka ilość węgla w % na ile dni i godzin pozostało w zsobniku. Informacja ta jest wyświetlana na jednym z paneli (obrazek kotła z zasobnikiem i wszystkimi parametrami jakie opisałem wcześniej), praca wentylatora z PID odbywa się płynniej i jest szybsza reakcja na zmiany temperatur CO - to takie moje pierwsze odczucie jakie zauważyłem po zmianie oprogramowania i jeszcze dodatkowe zmiany w nazewnictwie w menu głównym:
1. Rozpalanie- zmiana na "Start".
2. Współczynnik wentylatora- "Korekta wentylatora, oraz przeniesienie do menu głównego.
3. Współczynnik mocy kotła- "Korekta podawania", jak wyżej przeniesienie do m. głównego.
4. Granulacja paliwa- "Typ paliwa":
- gruba - "wysoka kaloryczność",

- drobna - "niska kaloryczność".
5. Menu instalatora- "Menu ustawień".

aha chyba doszedł cykl tygodniowy do grzania CWU:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

defro duo k1pv2 z PID to jeden wielki niewypał nie da się go ustawić w automacie

histeryzacja kotła jest automatycznie ustawiona 5C

spadając z temp. potem ja podnosząc do zadatnej wentylator idzie na 100% przesypujac miespalony eko i pospiekany

wydluzajac przerwę nie dochodzi temp. a wentylator caly czas buja na 100%

ten model pieca to niewypał piec za 13500zł a automat to palacz

Witaj,

zainstaluj sobie nowe oprogramowanie do K1Pv2 (wersja 2.2.5) wnosi dużo zmian, dodatkowo dodali kalibrację zasobnika i możesz teraz po skalibrowaniu odczytywać jaka ilość węgla w % na ile dni i godzin pozostało w zsobniku. Informacja ta jest wyświetlana na jednym z paneli (obrazek kotła z zasobnikiem i wszystkimi parametrami jakie opisałem wcześniej), praca wentylatora z PID odbywa się płynniej i jest szybsza reakcja na zmiany temperatur CO - to takie moje pierwsze odczucie jakie zauważyłem po zmianie oprogramowania i jeszcze dodatkowe zmiany w nazewnictwie w menu głównym:

1. Rozpalanie- zmiana na "Start".

2. Współczynnik wentylatora- "Korekta wentylatora, oraz przeniesienie do menu głównego.

3. Współczynnik mocy kotła- "Korekta podawania", jak wyżej przeniesienie do m. głównego.

4. Granulacja paliwa- "Typ paliwa":

- gruba - "wysoka kaloryczność",

- drobna - "niska kaloryczność".

5. Menu instalatora- "Menu ustawień".

aha chyba doszedł cykl tygodniowy do grzania CWU:

,

 

Witam wszystkich defro-wiczow.

Mam pytanie jak zmienić oprogramowanie w k1? Mam osobiście defro komfort eko 25 KW Piec pali mi w granicach 25 kg doba może pod pomoże w ustawieniach. Wykres wygląd jakby zrobić sznur z kółek i przeciąć na pół.

Pięć ustawiony na 60 wt waha się od 55-67 st pozostając w podtrzymania ok 30-40 minut przy temp. zew 5 -5 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy nowym sterowniku wentylator jest bardziej czuly

mam problem w ustawieniu temp.zad 60C jak spadnie do 50C podaje za dużo eko jak jest 60 wzwyż za mało eko podaje

min - max pod   1s- 12s

min - max przer 40s - 80s to sa ustawienia fabryczne

co proponujecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień min czas podawania 2sek maksymalny 5sek

przerwę min zrób na 30sek a  maks w okolicy 120sek

generalnie ten sterownik da się bardzo dobrze ustawić w automacie. trzeba jednak dobrać prawidłowo zakres jego pracy do potrzeb domu. musisz mu zalożyć kaganiec na moc inaczej będzie z uporem maniaka przeciągał powyżej zadanej o 5st i się odstawiał. jak mu ograniczysz moc to się nie odstawi tylko będzie oscylował wokół zadanej. to najlepszy sposób na ogarnięcie tego algorytmu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIMON 

sterownik super piec się uspokoil

 ustawienia rewelacja w popielniku sam piasek

korekta pieca i wentylatora musze doprowadzić do stalej temp

przez noc przy 58C skacze 50 - 57C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś wrzucić fotke z wykresem ustawionego pieca mojego pieca się nie da ustawić w automacie

chyba ze eko jest zly

w automacie pali ok 75 kg na recznym mniej

dzwoniłem do tech maja przyslac najnowszy sterownik z chin

lurzko w kotłowni na niego czeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a testowałeś na innym eko jak będziesz miał kiepski to nie dojdziesz ładu każdy piec inaczej wypala ja obserwuję u siebie i sąsiadki teraz trzeci rodzaj sprawdzam

z turona nie daje tak temperatury i robią się spieki od Rutkowskiego kopalnie wesoła daje ekstra temperaturę spala się na pył ale u mnie i sąsiadki skleja się u dołu retorty i takie kawały wypadają z retorty niewypalone w przyszłym tygodniu suszę już z Kazimierza kopalni eko  zobaczymy co on będzie warty resztę jeszcze pieklorza za dwa tyg będę sprawdzał weź jedz sobie na szaflarską gostek ma z kilku kopalń weź sobie po 10 worków z różnych wysusz i posprawdzaj który najlepiej będzie ci się wypalał 

nie ma opcji żebyś nie doszedł ładu z tym piecem nie realne jak dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale weź sobie po pół pojemnika z różnych kopalni a nie od gacka czy wacka i wypróbuj to co jest dostępne na rynku tak to starta czasu ze spiekami bo to tylko kwestia węgla i ustawienia dmuchawy zaraz skończy się zima i dalej nie będziesz wiedział o co chodzi bo będziesz wypalał to co masz a tak to dowiesz się na czym stoisz bo węgiel węglowi nie równy a u nas kombinują jak mogą 

ja obecnie mam dmuchawę na 27 procent i do tego zamkniętą zasuwę na 90 procent pali się fajnie nie idzie w komin ciepło tylko zostaje w piecu  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma prawa żeby ci w takiej dużej retorcie w jednym boku spalało czym większa tym lepiej się pali i z dystansem do niedoskonałości węgla 

Więc wygaś sprawdź czy nie zrobił ci się nagar niżej dziur nadmuchowych czy nie są zatkane zaklejone nie bronie defro ale wszystko jeden ***  kwestia ile ma komór półek itd i wykończenia w czym defro nie ma równych chyba.

osobiście mam hefa wiem że jest znacznie wydajniejszy od defro ale bez przesady żeby się nie paliło równomiernie co do automatyki to swoją drogą jeszcze nie jest to dopracowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palenisko czyscilem i osadzilem jeszcze raz nic nie dalo

nie tylko ja mam problem z nierównomiernym paleniem

problem rozwiazalem przykladajac w miejscu przesypywania kawalek cegly na razie jest dobrze

z tego co przeczytałem na forum o tych piecach i sam przeszedłem nigdy więcej defro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz nastepny inny i tez bedziesz narzekal... niektorzy tak juz maja ;-) ok a na serio mialem taki problem wypoziomowalem palnik (bardziej kociol) i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie aktualizację tego sterownika (K1P) jest nowe oprogramowanie wersja 2.2.6 naprawdę bardzo dużo dobrego i nowego wnosi w pracę kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobnie na poczatku sezonu, nie tylko ja bo i moj sasiad tez, moje lekarstwo to, telefon do sprzedawcy (chcial mi sterownik ustawic inaczej po swojemu, bo jak twierdzil zbyt kaloryczny wegiel sprzedaje w tym roku, a ten jego kaloryczny = kombinowany/ gowniany) po rozmowie przyjechali wymienili na inny i problem ze spieko -kosami znikl. Sasiad wychodzil z siebie (ma 15kW z K1Pv2) nie zadzwonil mimo, ze sprzedawca proponowal wymiane calosci. Gdy trafilo mu sie kilka workow lepszego wegla spalanie idealne za kilka dni znowu masakra i przeklinanie miejsciwego "krola wegla" u sasiada zabawa w menu serwisowym z czasami podawania troche pomogla i w miare produkcja spieko-koksow sie ograniczyla do stopnia nie przesiewania popiolu i segregacji spieko-koksow celem ponownego spalenia. Ogolnie wegiel byla do dupy juz tak sobie pozwole napisac, a miejscowy "krol weglowy" stracil klientow (nie wie dlaczego w tym roku taki towar sprzedawal, bo w zeszlym mial wegiel idealny wzor do spalania) wegiel strasznie smolil caly wymiennik i produkowal duze ilosci sadzy w dodatku te "szpilki" koksu ktore rosly do samej retorty, a w przypadku mojej 12 a co za tym idzie mniejszej retory "szpile koksowe" rosly i spadajac w dol zabieraly ze soba przyklejony rozpalony zar, jedny slowem masakra. Wymiane wegla, kto sie upomnial "krol" robil bez problem, mysle, ze dalo mu to do myslenia co zrobil niedobrego. Najlepszym rozwiazaniem dla ciebie bylo by wymienic/ sprobowac spalic inny wegiel. Na wiekszej retorcie taki "kiepski" wegiel jeszcze mozna w miare lepiej spalic ingerujac w parametry mocy w menu serwisowym (ale to jest mozliwe w sterownikach z serii K1, K1P, K1Pv2) niz na malej 12, ale nie oczekuj zbyt wiele. W dodatku nowe ww. sterowniki sa czesto aktualizowane i "dopieszczane" aby jak najbardziej optymalnie spalac paliwo. Tak jest teraz z nowymi aktualizacjami ktore wydal TECH poprawiona praca kotla i dodane nowe funkcje w oprogramowaniu sterownika, naprawde jest znaczna poprawa pracy calego systemu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rade w przyszłym roku kupie po trochę każdego tak jak radzi Piotrek

reszte sezonu musze spalic drewno

a jeszczejedno na tym eko ustawienia mam 10s pod 85s prz

przy mniejszej przerwie to masakra tyle niespalonego ze glowa boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak osiąga zadaną wydłużaj przerwę podawania- póki nie zejdzie poniżej otworów nadmuchowych masz zapas. taki opał niestety.

ja też mam koksujący i u mnie 1:8 to jest moc maksymalna a przeważnie pracuje w okolicy 1:12 lub mniej jeszcze mocy.

możesz kupić jakiegoś czecha w markecie i mieszac wtedy będzie łatwiej i jakoś to spalisz. nie wróżę nic dobrego na kolejne sezony bo z tego co widać po forach to ludziska mają coraz więcej problemów z niedopałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.