Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żywiec Carbon Plus 28Kw ( Z Podajnikiem) Ze Sterownikiem St-37


Przemo1001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Może tutaj użytkownicy podpowiecie mi konkretne ustawienia tego sterownika dla pieca. Nigdzie nikt nie piszę na ich temat.

Mam dom 200m2 z poddaszem użytkowym, ocieplony wewnątrz muru styropianem. Dach pięknie ocieplony beż żadnych strat wełną (śnieg trzyma się na całej powierzchni dachu :))

Średnio na dobę spalam worek 25kg ekogroszku (nie wiem czy na tą powierzchnię to dużo czy mało).

 

Moje ustawienia na piecu:

  • Zadana temp. 50*c
  • Czas przerwy podajnika 1min 30s (miałem do dzisiaj 08.01.2015, 3 min 30s myśląc że tak trzeba żeby dokładnie wypalił węgiel, ale przy tak dużej przerwie dużo czasu zabiera żeby nabił temp. do 50*C) Ustawiłem 1,30s i napewno szybciej nabija temperaturę ale sprawdzę jak wypala ekogroszek
  • Przerwa w przepalaniu ustawiłem na 50min - bo tak naprawdę nie wiem jak to ustawić bo ani razu w piecu mi nie wygasło, dodadtkowo jest tam opcja CYKLE od 1 do 10 po co te CYKLE???
  • Opóźnienie wyłączenia nadmuchy 15s
  • Opóźnienie załączenia podajnika 4s
  • Pompa CO i CWU 35*C
  • Histereza CWU 2*C
  • Histereza 2*C
  • Szybkość nadmuchu 7 w skali od 1 do 10 na sterowniku
Powiedzcie mi jak wy macie ustawienia na takim sterowniku.

Czy 25kg ekogroszku na dobę na 200m2 to dużo czy ewentualnie można coś z tym jeszcze zrobić.

Na dole obraz mojego pieca

 

Dzięki za opinie i podpowiedzi

post-61537-0-05577100-1420739168_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.