Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Piecem Uks-G


Pabl906

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie czytam forum od dwóch tygodni i co opinia to inna. Kupilem na szybko kociol uks-g 20kw firmy energo eco pleszew pan ktory mi go sprzedal twierdzil ze to jest super piec i mozna w nim palic wszystkim typowe "bedzie pan zadowolony" a jestem zalamany. Palic wszystkim moze i mozna ale na pewno nie da sie palic ekonomiczne. Gdyz palac standardowo jak w starym piecu ktory posiadalem dziadek mowil na niego eska palilo sie w nim od dolu spalalem polowe mniej. Moj dom 110mkw blizniak + podpiwniczenie w kyorym sa dwa kaloryfery i kociol dom caly ocieplony drzwi okna plastikowe kaloryfery zeliwne 6szt +aluminiowe 4szt czesc instalacji stare grube rury druga czesc alupex. Pompa na piecu + sterownik i dmuchawa. W piecu na tylnej scianie w naroznikach sa wspawane plaskowniki zaslepione od gory i maja ponawiercane dziiry od przodu. Piec posiada wodny ruszt. Zasypujac piec mialem rozpalajac od gory mial przepala sie po bokach nie pali sie na calej plaszczyznie czy mozna to jakos ustabilizowac probowalem przegarniac na chwile pomoze i dalej to samo na piecu mam ustawione 50stopni nie dopala do konca pozostaje jakies 5kg czy to jest normalne ciezko wybrac mial z popiolu. Palac drzewem delikatnie otwieram dolne drzwiczki od popielnika bo palac z dmuchawa to nie nadaze ladowac. Moje pytanie czy te piece sa takie nieudane moze robie cos zle, istnieje mozliwosc jakiejs przerobki w takim piecu moze jest za duzy na moj dom. Przyda sie kazda podpowiedz moze lepiej sprzedac ten piec i poszukac czegos z dolnym spalaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary kociołek pewnie miał z 15kw i palone było węglem a nie miałem, ale do rzeczy, dorób takie profile z dziurami i wstaw od tej strony co się nie dopala i podnieś temperaturę na kotle przynajmniej do 55st. Miał musi być dzień wcześniej zwilżony. Dla ocieplonego domu kocioł za duży na ten metraż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam stary piec byl bardzo malutki 3razy mniejszyod obecnego palone bylo drzewem czasami troszke wegla rzadko gdyz mialem duzo drzewa mial probowalem rozny co do tej wilgotnosci to jak go namacz jak wsadze do pieca czy wczesniej ma byc mocno mokry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem to wszystko mial mam na dworze rozgarniam go rowniez wszystko według instrukcji. Sproboje w sobote z tym namoczonym mialem i podziele sie wrazeniami pozdrawiam i dziekuje z zainteresowanie tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie mialem okaji przepalic tym miale. Ale zauwazylem ze mam zalepiony komin sadza kiedys kominiarz przyszedl po 5latach czyscic i mowil ze niema co czyscic a teraz mam piec od poczatku sezonu a komin zalepiony jak po 20latach ja sie wykoncze z tym piecem mial byc super i wogole a jest du... Moze lepiej zmienic ten piec na inny co byście polecili? Warto zmieniac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebowal bym jakis dobry piec na drzewo lub z podajnikiem tylko dobre wole dolozyc ale miec spokuj u goscia ktory sprzedal mi ten piec twierdzil ze jest idealnym piecem do drzewa ale jak widac to byl tylko idealne podejscie zeby tylko zarobic. Na piec z podajnikiem Mam troche malo miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pabl ,twój kociołek to typowy miałowiec ,ale można w nim spalać mieszankę węgla i mialu.Nic na stronie producenta nie pisze ,że jest to kocioł do spalania samego drewna.Ile jedno razowo sypiesz miału ? Ja spalam 25 kg mieszanki węgla i miału na dobe przy obecnych temp.Na sterowniku ustawione 58 .Wbrew opini kotły tego typu nie są kiepskie tylko należy się nauczyć ich obsługi.Fakt ,Twój jest przewymiarowany mój obsługuje 176m2 ,ale możesz  zmniejszyć komorę spalania i powinno być OK.Ja też jestem szczęśliwym posiadaczem pleszewskiego miałowca.Jak chcesz palić drewnem to każdą warstwę drewna przesypuj miałem.U mnie zdawało to egzamin.Powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za link sprobuje zmniejszyc komore problem tylko z tymi nawiewami po bokach bo nie wiem czy je tez zatkac czy zostawic tam szczelin gadalem z gosciem co mi sprzedal piec i mowil ze moze wymienic na mniejszy za doplata300zl tylko pytanie czy warto sie babrac w to, czy moze kupic dolniaka wsypujac 25kg pali sie okolo 12h tylko ze 2h sie rozpla do tych 50 stopni i pozniej tak trzyma jescze jedno czy to normalne ze po wygaszeniu zostaja nie dopalony mial z popiolem pol na pol? Pytanko jak paisz kolego mial wymieszany z drzewem to drzewo ukladasz ladnie czy po prostu wrzucazz jak leci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno staram się układać warstwami i na to wilgotny miał. Wilgotny ,ale nie za mokry.Jak ściśniesz w dłoni to nie powinien się rozsypać.Wilgotność musisz dobrać na zasadzie prób.Każdy kociołek ma swoje widzimisie.Pobaw się wiaterkiem ,to też ważny element układanki.Ten niedopał może wynikać właśnie z tych dwóch elementów.Jak to opanujesz to następny element to PW.Tych płaskowników NIE ZAŚLEPIAJ .Aby dojść do wyników które zaczeły mnie zadawalać zeszły mi dwa sezony.Kociołka nie zmieniaj zawsze możesz komore pomniejszyć ,a w drugą strone bedzie ciężko. :lol: .Na moje oko podniósł bym górny zakres dmuchawy ,ale na początek z umiarem.powinien lepiej dopalać się zasyp.Walcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź mam nadzieje ze w sobotę znajde czas i pokombinuje z piecem w tygodniu pali dziadek bo ja wracam pozno na razie temp. Za oknem. 10ztopni pali drzewem ale bez dmuchawy to jeszcze jest jako tako (choć nie najlepiej) temp. Na piecu okolo 50stopni. Moja dmuchawa to krypton pompa co włącza sie przy 35stopniach przedmuchy co minute na 10sekund obroty zakres od 1 do 50 nie słychać jakiejs duzej roznicy miedzy 1biegiem a 50 ustawiam na 6 ale przy miale lub weglu drewno bez dmuchawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.