Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poprawki Cyrkulacji Cwu


Fazi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zabieram się za wykańczanie łazienek na piętrze, a że na parterze większość pomysłów mojego instalatora musiałem poprawiać to obawiam się że piętro również będzie do poprawki. Moje zastrzeżenia budzi sposób podłączenia cyrkulacji - w obecnej konfiguracji podejrzewam (bo jeszcze nie testowałem, chyba założę jakieś zawory na wyloty kranów i sprawdzę) że nawet przy włączonej cyrkulacji po odkręceniu ciepłej wody trzeba będzie czekać co najmniej kilka jak nie kilkanaście sekund aby poleciała ciepła - a to ze względu na odległość między punktem czerpania a rurą cyrkulacyjną. Na parterze przerobiłem tak aby odległość ta była minimalna ( trójnik tuż przy kranie i jest dobrze :) Więc mam dwie koncepcje jak to zrobić - z jednym obiegiem lub dwoma. Jeden obieg - w przypadku wyłączenia cyrkulacji cwu do ostatniego punktu będzie docierać chyba po kilku minutach. Dwa obiegi - przy awarii cyrkulacji będzie nieco lepiej, ale nie jestem pewny czy przepływy w obu obwodach będą podobne - choć długości rur są porównywalne. Proszę o sugestie czy warto próbować takich przeróbek. Póki jeszcze nie ma kafelek.... ;)

 

Załączam schematy, skala mniej więcej zachowana.

 

Z góry dzięki za opinie.

post-9711-0-76190000-1420671589_thumb.jpg

post-9711-0-16977500-1420671596_thumb.jpg

post-9711-0-35353200-1420671603_thumb.jpg

post-9711-0-89830200-1420671611_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz lepiej ale to sie robi jeszcze inaczej ,łapiesz wszytkie krany rurą ciepłej wody, a od ostaniegu ujecia redukujesz i przechodziśz jako cyrkulacja, i nie trzeba podchodzic pod same krany bo woda w pionie sie sama nagrzewa do 3m w pionie bez problemu a a podejscia długisci 0,7 czy 1,2m to roznica temp niewyczuwalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.