Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie Piec Ekocentr Posiada Pokrywę Wyczystki Popiołu?


xxxxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam piec EkoCentr 19 KW, mam problem z wypsypującym się, niespalonym groszkiem. Gdy zadzwoniłam do serwisanta, polecił mi oczyszczenie POKRYWY WYCZYSTKI POPIOŁU, lecz nie moge sobie poradzić z jej odnalezieniem. Wszystkie inne metody, mające poprawić spalanie ekogroszku, takie jak ustawienie parametrów podajnika i dmuchawy już zastosowałam, ale nic nie pomogło. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik jest wewnątrz pieca to i dekiel pod nim także  ;)  - po otwarciu i wyjęciu popielnika powinno być go widać.

 

Ile lat ma kocioł, jaki węgiel spalasz, jakie nastawy podawanie, przerwa, nadmuch w pracy oraz w podtrzymaniu są obecnie zadane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec mam niedlugo, bo od pazdziernika. Wlasnie orientuje sie gdzie powinna byc ta pokrywa, bo mialam ja w poprzednim kotle Zebiec. Ekocentr nie posiada wysuwanej szuflady popielnika, przepatrzylam otwor kilka razy.

 

Spalam mieszanke juliusza i pieklorz, podawanie 12, przerwa 60 sekund. Wentylator 25, nadmuch i podtrzymanie sa zadane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalam mieszanke juliusza i pieklorz, podawanie 12, przerwa 60 sekund. Wentylator 25, nadmuch i podtrzymanie sa zadane :)

 

Wg mnie masz za dużą dawkę węgla stąd przesypywanie - polecam zmienić na podawanie 5, przerwa 40 i wentylator zmniejszać do momentu aż zacznie przesypywać niespalony węgiel, po czym lekko zwiększyć, żeby dopalał się całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.