Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Ustawić Kocioł 17Kw Eko Sas Z Podajnikiem Tłokowym


BALTONA

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli już nie masz problemu z żarem na palenisku i jest po całości (nie tak jak wcześniej tylko po bokach), a dalej trochę przesypuje to daj DELIKATNIE dłuższą przerwę podawania w cyklu praca i minimalnie obniżyć nadmuch. Potem cierpliwości i dać mu się rozkręcić :) Ja nie widzę co tam się dzieje i to tylko moja opinia, musisz sam zdiagnozować czy Tobie to pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wydłuż DELIKATNIE czas odstępu do podania następnej dawki opału. I czekać :) Dasz czas do dopalenia się eko-groszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tłokowcy . A jak u was z testami histerezy. jaka wartośc najlepsza. Powiedzcie też coś na temat podtrzymania. Ja u siebie mam w sterowniku Titanic i ma ono wpływ także na cykl pracy. Co ile macie przedmuchy w podtrzymaniu na groszku. Kiedyś czytałem , że na miale trzbea częsciej dmuchac. A na groszku maja być bardzo rzadko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zeby wydluzyc to mam czas obnizac czy podnosic kolego

wydłużyć czyli podnieść. Czas ma być dłuższy (np. jak miałeś 6m00s to teraz 6m10s) do podania następnej dawki groszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tłokowcy . A jak u was z testami histerezy. jaka wartośc najlepsza. Powiedzcie też coś na temat podtrzymania. Ja u siebie mam w sterowniku Titanic i ma ono wpływ także na cykl pracy. Co ile macie przedmuchy w podtrzymaniu na groszku. Kiedyś czytałem , że na miale trzbea częsciej dmuchac. A na groszku maja być bardzo rzadko 

ja akurat palę w PID. Wcześniej miałem na sterowniku Histereze 2st. Jeżeli Ci piecyk szybko dochodzi do zadanej temp to możesz dać większą. Jeżeli chodzi o podtrzymanie to musisz sam ocenić ile Ci wytrzyma zanim wygaśnie i z jakim startem piec się buja po podtrzymaniu.

Ja mam tak:

1. Przedmuch                                     22 sek

2.Co ile przedmuch                            12 min

3.Krotność                                         11

Teraz  to podtrzymanie mnie nie interesuje bo i tak aż tyle nie stoi. Te ustawienia łapałem latem do grzania CWU

PODKREŚLAM, MAM INNY PIECYK I TE USTAWIENIA PASUJĄ DLA MNIE :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dmuchawę w podtrzymaniu ustawioną masz na 45 min., a piec od momentu wyłączenia trzyma Ci 15 minut, oznacza to, że dmuchawacha w podtrzymaniu nigdy Ci się nie załączy. Ustaw ją na 5 minut (ja obecnie mam 10 jak wcześniej pisałem), a wtedy wiaterek może dopali te małe kawałki węgla. Podobno tłokowce tak mają, że nie spalają wszystkiego tak jak ślimaki. U mnie też troszkę zostaje, ale nie tyle, żeby się tym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ładnie dopala wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baltona jak czytam twoje posty i rady innych to wg mnie zwiększ tą przerwę na 2.50  powinien żar przesunąć się w stronę podajnika leśli będzie mało to go zwiększ o kolejne 10s. Ale pamiętaj jak doradzają na tym forum nie zmieniaj wielu parametrów  TYLKO JEDEN PARAMETR ZMIENIAMY (a mam także sas eko ale jeden z pierwszych z 2004r. z sterownikiem GECO dlatego całkowicie inne spalanie pomimo że to tłokowiec Sas Eko po prostu technika szła do przodu a elektronika to wręcz biegnie)  Jak zmienisz na 2.50 to odczekaj aby można było sprawdzić jak piec zareagował.  WG mnie dobra rada majarda w post 84 powinna zlikwidować te niedopały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy miałem małe zacięcie w postaci takiej że co spadło do 37 cuw do 35 tak z niczego poczym wyłaczyłem piec całkiem zwiększyłe przerwę podawania z 2.45 na 2.60 i się sytucacja unormowała czy to moze być tak że ta cała centrala się zwiesiła i nie podawał opału dlatego tak spadła temperatura zauważyłem dopiero po powrocie z pracy dmuchawa cały czas chodziła i była ta temperatura w takich parametrach co podałem ,czy wy też mieliscie podobny przypadek ewentualnie co mogło być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
W dniu 2.01.2015 o 21:46, BALTONA napisał:

Witam serdecznie mam zapytanie odnośnie ustawienia pieca sas eko 17kw z podajniekiem tłokowym to mój pierwszy sezon i od producenta jak już skasował pieniądze to informacji ciężko uzyskać

 

Ustawienia bieżące;

 

Przerwa podawania 4.10

Siła nadmuchy 40%

 

 -przewala groszek nie dopalając przerwe podawania ustawiałem od 3.50 i nic, prosze o radę na co mogę jeszcze zwrócić uwagę bądż jakie zastosować ustawienia bo jest masakra 40kg na nie całą dobę i 4 pojemniki popiołu z groszkiem- domek drewniany 120m z wymiennikiem   wody 300l ,będę wdzięczny za jakieś rady do tej pory mieszkałem w bloku i pojęcie moje mizerne.

Ludzie mam piec sas eko 17kw, ustawienia podobne jak na forum, rozgrzewa sie do 75 stopni , ale to nic, potem ogien rozpala aż do smaego zasobnika, co robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś dochodzi lewe powietrze. Sprawdź pod kątem nieszczelności uszczelki i wyregulowanie klapy, wyczystkę na dole zbiornika, dokręć śruby mocujące zbiornik do podajnika, sprawdź czy koło samego tłoka nie wchodzi powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.