Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Ustawić Kocioł 17Kw Eko Sas Z Podajnikiem Tłokowym


BALTONA

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

Jak widziałem wcześniej miałeś "Przerwa podawania 4.25" , jeżeli przesypuje to daj na 5.00 i zobacz za kilka godz co będzie. Zobacz co będzie się działo w czasie pracy, jak szybko dochodzi do zadanej temp. Jak jest niedopalony opał to masz go zbyt dużo i przy tym nadmuchu nie może go dokładnie wypalić. Zmień i zobaczysz co będzie, ale niech "trochę" popracuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki sam piec i sterownik. Zauważyłem, że przyczyną niedopalania się ekogroszku/miału może być zbyt mała ilość żaru na palenisku. Napisz czy w trybie pracy temperatura spada Ci poniżej histerezy (nie powinna) oraz o ile/czy podbija zadaną temperaturę. Długie przerwy podawania opału wcale nie oznaczają mniejszego spalania !

 

... i jeszcze dwie sprawy:

1) Ile razy uruchamia się podajnik zanim osiągnie temp. zadaną.

2) Ile czasu piec trzyma temperaturę do momentu następnego załączenia podajnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak bylo 4.25 to nie lapal temperatury zadanej teraz przy 3.54 lapie tylko troszke przesypuje

kolega wyżej "majard" ma taki sam piec i sterownik, jeżeli nie ma takiego problemu niech podzieli się z Tobą danymi i będzie po sprawie. Potem jakieś Twoje inwidualne poprawki  i będzie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj histereza jest ustawiona na dwa mniej i po nizej nie spada dawek od uruchomienia do postoju pobral 3 czas przerwy po zatrzymaniu do czasu uruchomienia to 15 minut ale teraz jest temperatura dodatnia ale czy to ma znaczenie ogolnie po bokach wypala super ale srodkiem do samego popielnika jest lej z zarem .

 

Psycha mi juz pomalu siada nadmuch teraz ma na 46biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie :) Może kolega "majard" poda Ci swoje ustawienia. Mi się wydaje że jest zbyt dużo opału na palenisku, nie zdąży się dobrze dopalić, idzie następna dawka i staje na podtrzymaniu. To tylko moja opinia i mogę się mylić. Wcześniej na innym sterowniku bez PID miałem czas do podania dawki 510 sek przy nadmuchu 47% i naprawdę dopiero wtedy dobrze sie dopalał opał. Ale JA MAM INNY PIEC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłok to nie retorta :) tłoczek musi się trochę pobujać żeby dobrze wypalić taką ilość podanego opału. Teraz jak mam sterownik z pidem to i tak jest spore podbicie na dmuchawie (w trakcie i po podłożeniu opału) przez jakiś czas na rozbujanie. Potem sukcesywnie nadmuch się zmniejsza. Oczywiście to też tylko taka moja opinia i spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz zrobić fotkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po środku jest niedopalony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi jakby za mało powietrza od dołu. Patrzyłem na twoją konstrukcje kotła to masz jeszcze boczne wyloty powietrza/nadmuchy. Może masz przytkany ruszt od dołu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest u mnie zdjęcie akurat na podtrzymanu

post-53390-0-80126800-1420391030_thumb.jpg

post-53390-0-60040600-1420391216_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeee zawsze moglo być lepiej. A jaką masz dmuchawę? Z klapką ?Ja wcześniej miałem z klapką i musiałem tak ją ustawić żeby nie blokowała mi nadmuchu szczegulnie w podtrzymaniu.

Poczekaj, może "majard" się odezwie i poda Ci swoje ustawienia. Ja stawiam na nadmuch :) Jeszcze raz zaznaczam TO TYLKO MOJA OPINIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wygasze go jutro przeczyszcze wszystkie zakamarki nadmuchowe i rozpale na nowo moze dziurki na plycie przytkane i bokiem dobrze dmucha to wypala a srodek przytkany to przezuca.

zdaj relacje jak będzie po czyszczeniu, dobrze go rozpal (niech kilka godzin popracuje) i potem (jak będzie trzeba) wprowadzaj zmiany :) Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ten "lej" to wyglada to tak jakbyś miał faktycznie zatkane otwory nadmuchowe w płytce paleniska. Sprawdź jeszcze wyczystkę pod dmuchawą. Może jest zapchana popiołem.

ja kiedyś też tak miałem przytkany ruszt, zwiększyłem nadmuch drastycznie na parę godzin :) i potem z powrotem do starych ustawień. Poszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby wygaszać pieca, żeby wyczyścic zatkane otwory. Można to zrobić jakimś zakrzywionym drutem. Otwory bliżej tłoka mają średnicę fi 6 mm,  a od strony popielnika 5 mm. U mnie też kiedyś były przytkane, ale do przebicia ich nie trzeba było używać młotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to trochę duży ten Twój piec jak na 120 m2 i drewniany dom. Być może dlatego masz taki dużyt wymiennik (300l). Na Twoim mjejscu zmieniłbym jeszcze histerezę CWU na 5 st. kosztem podwyższenia temperatury CWU. Do ogrzania 300 l wody piec musi się trochę pomęczyć. Na pewno zauważysz różnicę w spalaniu. Piec będzie się żadziej załączał.

W poprzednim poście nie podałem temperatury zadanej - 59 st,  2 st. cwu 54 st. histereza 5st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)  wyczyść, ustaw dane kol. "majard", rozpal i zbacz za kilka godzin co będzie się działo.

 

 

"majard"

Ten "czas podawania 2min 45s" to przerwa do nastepnego podania opału w trybie PRACA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.