Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Ustawić Kocioł 17Kw Eko Sas Z Podajnikiem Tłokowym


BALTONA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam zapytanie odnośnie ustawienia pieca sas eko 17kw z podajniekiem tłokowym to mój pierwszy sezon i od producenta jak już skasował pieniądze to informacji ciężko uzyskać

 

Ustawienia bieżące;

 

Przerwa podawania 4.10

Siła nadmuchy 40%

 

 -przewala groszek nie dopalając przerwe podawania ustawiałem od 3.50 i nic, prosze o radę na co mogę jeszcze zwrócić uwagę bądż jakie zastosować ustawienia bo jest masakra 40kg na nie całą dobę i 4 pojemniki popiołu z groszkiem- domek drewniany 120m z wymiennikiem   wody 300l ,będę wdzięczny za jakieś rady do tej pory mieszkałem w bloku i pojęcie moje mizerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podaję ustawienia jakie mam na chwilę obecną

 

CO zadana 53

CUW zadana 43

Przerwa podawania 4.25

Siła nadmuchu 40 bieg

Histereza CWU- 3 stopnie

Histereza kotła - 2 stopnie

Przerwa podtrzymania 80 min

Wentylator w podtrzymaniu

10s czas pracy

45 minut czas przerwy

byłem teraz sprawdzić i nie dość że przesypuje to jeszcze nie może złapać temperatury pracuje na 51stopni zadanej, może regulator uszkodzony sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to jest sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest sterownik st 450 H bez pid ?

u mnie na palenisku jest lekki spadek, kiedyś tak się troszczylem o piecyk :) , że często szufelką popychałem do popielnika popiół :) A tym samym jak podajnik podawał część opału spadała dalej i nie wiedziałem co jest :) Popiół ma zostać, a podajnik samoczynnie go wypchnie.  Ja bym na jakiś czas zwiększył nadmuch i po kilku godzinach zobaczył co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"algorytm regulacji PID

. W tego typu sterowniku moc nadmuchu obliczana jest na

podstawie pomiaru temperatury kotła i temperatury spalin mierzonej na wylocie kotła.

Praca wentylatora odbywa się w sposób ciągły w czasie, a moc nadmuchu zależy

bezpośrednio od mierzonej temperatury kotła, temperatury spalin i różnicy  tych

parametrów od ich wartości zadanych. Stabilne utrzymywanie temperatury zadanej  bez zbędnych przeregulowań i oscylacji to zalety regulatora z PID. "

 Jaki masz zakres regulacji nadmuchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wuczytałem to zakres od 1 do 100%. Ja bym dał na 50% i zobaczył co będzie się działo. Jak będzie dopalał to potem delikatnie zmniejszał nadmuch i obserwacja po kilku godzinach. No i jeszcze podtrzymanie :) Nie wiem jak tam u Ciebie w sterowniku

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja takiego piecyka nie mam, ale mam tłokowca :) Sterownika też takiego nie mam (mam iryd z pid) ale miałem ecomax bez pid :) W tłoku trzeba trochę "przywalić" nadmuchem bo dawka opału jest większa :)

Czytam Twoją instrukcję od sterownika i jak mogę pomagam :) Z tego co wyczytałem, do tych drzwiczek u dołu można podpiąć miarkownik ciągu ( taki ? http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-eco.html) . Zobacz co będzie się działo po 3-4 godzinach jak będzie większy nadmuch. Na sterowniku tech-a powinno pisać z PID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i podtrzymanie. Ile ma razy dmuchnąć i jaki czas dmuchnięcia do podania dawki paliwa. Może tu nie dopala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, jak dam rady to pomogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz w jakim czasie dochodzi do temp. zadanej, jak zbyt szybko to jeszcze wydłuż czas przerwy do podania paliwa w pracy. Ja bym dał wyższą temp. na kotle tak chociaż 60st . Powiem szczerze, że nie wiem ile spalam kg opału :) Dosypuje eko-groszku tak 2-3 węglareczki do zasobnika raz na 3 dni, a on nigdy nie jest pusty. Jak dla mnie OK :)

Przy pracy 100% podawanie opału mam co 6min i 20sek

Przy pracy     1% podawanie opału mam cc 63min i 4sek

Tylko że to inny sterownik i inny piec. 

Zobacz jeszcze z podawaniem w czasie pracy, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprowadź zmiany i też trzeba odczekać "trochę" :)

To są tłoki, ciężko je wysterowć. W przyszłości nie kupię tłoka. Się rozglądam już za innym kociołkiem, a jest tego już sporo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też pod tym względem doradzali. Teraz to inna bajka są całkiem inne palniki. Teraz wolę na spokojnie dobrać :)

Zobacz czy szybko dochodzi do zadanej temp. Jak szybko to daj jeszcze większy czas przerwy do podania następnej dawki opału. Jak się dopala to nadmuch tak zostaw. Potem jak coś to delikatne zmiany i obserwować. Jak będziesz zadowolony to zostaw :)

Tylko poczekaj parę godzin i potem lekkie zmiany :)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie ma za co. Zawsze może coś pomogę. Tłoka też można ustawić. Ja dałem radę to i Ty też dasz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.