Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie wstepnego kryzowania grzejników


Msz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i wszystkiego najlepszego w nowym roku!!!!!!!!!!!!!!!

Doszedłem do wniosku ze jednak pozbede sie głowic termostatycznych z grzejników ten szum poprostu mnie przeraza

Moje pytanie brzmi jak poprawnie pokryzowac zawory termostatyczne jaka liczba odpowiada jakiej temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odpowiada zadnej tem powiedz mi jaka temp dzis piec grzeje podejzewam ze masz za wysoka temp na piecuu i ma to ogromny wpływ na te szumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to teraz dokładnie jakie masz nastawy na głowicach i jakie chcesz tempp w pomieszczeniach opisz i kiedy i w jakich pomieszczeniach pojawiaja sie e szumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak łazienka głowica 3 ,przedpokój 3,kuchnia 3 ,pokój 1 wiadomo bez termostatu bo jest regulator,pokój2 głowica 3

pokój3 głowica 3

Szumy pojawiają sie w przedpokoju i pokoju2

Czytalem gdzies ze kazdy grzejnik ma inne opory w zależnosci od odległosci od pieca i wielkości grzejnika mozna to wyliczyc ale jak????

A może zastosowanie takiego rozdzielacza by załatwiło sprawe

post-5017-1230828715_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pokoj 1 bo jest termostat??????????????/

na 5 najmniej to na 4!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jeszcze jedno jaką temp masz zadana na sterowniku 20 czy wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie jest oki po zatym piecem masz za mało grzejników i jakie bys głowice i zawory załozył to bedzie szum moszesz jeszcze spróbowac przymknac zwór przy piecu na rurze tak na połowe wtedy by-pas w piecu zawreaguje i szum powinien zniknac a druga i przed osatni sposób to zlikwidowac wkład w zaworze w pokoju ze sterownikiem lub wogole zawór zamienic go na taki jak masz na powrocie przy grzejniku bedzie wiekszy przepływ przez ten grzejnik i bedzie ok sproboj tak jak nie pomoze to podam drastycna metode ....zeby zabic swistaka w instalacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno w ustawieniach kotła nie ma wydajnosci pompy do ustawienia?

to teraz pozostaje to co mozesz sam zrobic czyli z tym zaworem w pokoju ze sterownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZumy na termostatach to za duza roznica cisnien przed/za zaworem. Obniz cisieine na pompie albo wsadz tam zawr roznicowy-upustowy z regulacja albo zwyka zasowe 1/2" regulacujna. I to jest by-pas . Masz za mocna pompe do malej instalacji i odpusc nastawy wetepne na 5 bo to sie stosuje na duzych instalacjach gdy pompa nie ma zapasu cisnienia.

ZA wysokie cisnienie w obiegu i predkosci przeplywu sa niewskazane dla instalacji. Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja wydajności pompy jest od 350mbar do 170mbar ustawione mam tak okolo 200mbar ale wydaje mi sie jak bardzo obnize wydajnosc to wiecej gazu pali

to zmniejsz do min i nic nie bedzie wiecej palic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zostało tylko to drastyczne rozwiazanie by-pas miedzy zasilaniem a powrotem przy piecu musisz zamontowac zawór nadmiarowo upustowy ustawic na ok 150 i czesc wody bedzie pracowac na małym obiegu w zaleznosci od połozenia głowic a szumy napewno znikna tylko ze tojuz musisz fachowca zawołac trzeba wlutowac trojniki i wpiac ten zawór wystarczy srednica 1/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was prosbe moglibyscie mi zrobic szkic jak to ma wyglądac bo moi chydraulicy podejrzewam ze nawet niebeda wiedziec o co chodzi tacy sa fachowcy w moim miescie i jeszcze link do tego zaworu zebym wiedział co kupic

jutro ci podpowiem co do miesjsca i producenta ,a z jakiego miasta piszesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy twojej instalacji separator mija sie z celem ,a zawór coprawda takiego nie montowałem ale parametry oki mozesz monrowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jedna rzecz jak połączyc kominek z płaszczem wodnym do mojej instalacji wiadomo ze piec mam gazowy instalacja zrobiona na rozdzielaczu z pieca gazowego ida rury miedziane do rozdzielacza a do grzejników od rozdzielacza pex/al/pex bo zbankrutuje dzisiaj spalił mi 16m3 gazu na dobe no idzie siezałamac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.