Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Do poczytania :)

 

https://www.google.pl/search?q=regulacja+ogrzewania+rotametrami+site:forum.info-ogrzewanie.pl&prmd=ivn&sa=X&ved=0ahUKEwip3IOtrujWAhVFVhoKHVWrDnwQrQIIJygEMAE&biw=360&bih=616

 

A w dużym skrócie :

- odpowietrz układ

- pompa na 1szy bieg

- rotametry na 1l/h

- jak nastepnego dnia zimno w poszczególnych pomieszczeniach to na odpowiednim rotametrze zwiększ przepływ

 

Ile puszczasz stopni na podłogówke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poczytania :)

 

https://www.google.pl/search?q=regulacja+ogrzewania+rotametrami+site:forum.info-ogrzewanie.pl&prmd=ivn&sa=X&ved=0ahUKEwip3IOtrujWAhVFVhoKHVWrDnwQrQIIJygEMAE&biw=360&bih=616

 

A w dużym skrócie :

- odpowietrz układ

- pompa na 1szy bieg

- rotametry na 1l/h

- jak nastepnego dnia zimno w poszczególnych pomieszczeniach to na odpowiednim rotametrze zwiększ przepływ

 

Ile puszczasz stopni na podłogówke?

właśnie w tym problem nie wiem jak ustawić temp.wody na podłogówkę bo idzie chyba tyle ile jest na piecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tu nowy więc się przedstawiam. Nazywam się Przemek i mieszkam w województwie świętokrzyskim.

Mój wybór padł na kocioł firmy SAS ponieważ firma ma siedzibę w Busku Zdroju a ja mieszkam ok.30km od tego miejsca i dzięki czemu mam nadzieję na sprawny serwis i dostępność części w razie jakiś kłopotów.

Mam pytania:

1. Kończymy budować dom 193m2 i stoimy przed wyborem pieca. Dom 100m parter i i 93m poddaasze. Dom jeszcze w tym roku bedzie ocieplony 15cm styropianu grafitowego, dach już jest ocieplony pianą pur. Dom ma 100% ogrzewania podłogowego i planuję montaż pompy ciepła na sezon letni żeby wygaszać wtedy piec. I teraz rodzi się pytanie o moc pieca. Wstępnie wybrałem SAS Bio Solid 14kW. Czy moc 14 kW da radę z prawie 200m2 domu? Czy celować raczej w 19kW? 

2.Widzę na stronie, że do kotła można wybrać z jakim sterownikiem ma pracować. Który z nich polecacie? RECALART MultiFun czy TECH ST-550zPID? Przeglądając ten temat częściej pojawią sie Relcalart, ten brać? Czy któryś z nich jest dodatkowo płatny czy tylko sobie wybieram jaki chce?

3. I czy macie dla mnie jakies porady co do montażu tego pieca? Zebym mógł dać jakieś sugestie hydraulikowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób dokładniejsze foto

tak to chyba będzie termostatyczny przyjrzałem się bliżej i jest na nim napisane od 20 st do 43st obecnie mam na 6 czyli pewnie na 43 st jest ustawione czyli tym zaworem ustawia się temp. wody na podłogówkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ,,

Brychu7,, zastanów sie również nad solarami - mam u siebie: jesteśmy zadowoleni ;)

 

Przy elektryce pomyśl o zasilaniu z agregatu - po ostatnich wichurach nadal nie mamy prądu z sieci, enea podłączyła do transformatora wczoraj agregat i zasila tym cala wioskę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ciepłowlascie.pl wyszło mi, że moj budynek potrzebuje 12,5kW ogrzewania + 4kW CWU i strona sugeruje piec o mocy 18kW. Kurde teraz troche mam mętlik w głowie. Czytałem na tym forum że ludzie mają 12kW przy 200m2. I jakoś się nastawiłem na tą 14kW. Jak myślicie w praktyce te 14kW wystarczy czy iść w strone SAS Bio Solid 19kW?

 

 

Fito1973: Bardziej myślimy nad instalacją fotowoltaiczną. A na agregat juz za pozno.. elektryka już jest w domu położona i niestety nie pomyślałem o agregacie. Ale mam nadzieje że się obejdzie bez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie sorki za spam. Znalazłem błąd w swoich wyliczeniach. Po prostu w powierzchnię zabudowy wpisałem powierzchnię użytkową stąd tak dużo mi wyszło :) Teraz stronka sugeruje mi piec o mocy 15kW czyli spokojnie biorę 14kW :)

 

Narazie dzięki za pomoc:) Będę zdawał relację jak już kupię i podłączą mi piec :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie muszę zrobić analizę. Po wprowadzeniu nowych ustawień (napisz kiedy je zmieniłeś ) wyślij ponownie pliki. A tak w ogóle wejdź na platformę - łatwiej mi to obserwować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w jaki sposób kupić czujkę pokojową bo na stronce recalart nic takiego nie znalazłem napisałem emaila i nie dostałem odpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Recalarcie większe możliwości sterowania i ustawień koledzy na forum Ci pomogą , Tech poczytaj forum i odpowiedz sobie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.