Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dąbrówki za Wasilkowem :)

to prawie, że za płotem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

A u mnie luz...Ksawery zawitał i od czwartku bez prądu...ale dzisiaj była p. Premier i obiecała pomoc:)) Co prawda nie u mnie osobiście, ale jej wierzę i czekam jak włącza prąd i piec będzie chodził....

A tak już na poważnie... mała refleksja, wobec sił natury jesteśmy bezradni...zobaczcie w domu ile rzeczy mamy na prąd i jak jesteśmy uzależnieni od tego...  piec na prad, kominek z plaszczem bez pradu nie rozpalaj, solary na prad - nie działają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

A u mnie luz...Ksawery zawitał i od czwartku bez prądu...ale dzisiaj była p. Premier i obiecała pomoc:)) Co prawda nie u mnie osobiście, ale jej wierzę i czekam jak włącza prąd i piec będzie chodził....

A tak już na poważnie... mała refleksja, wobec sił natury jesteśmy bezradni...zobaczcie w domu ile rzeczy mamy na prąd i jak jesteśmy uzależnieni od tego...  piec na prad, kominek z plaszczem bez pradu nie rozpalaj, solary na prad - nie działają)

Agregat który ja mam bo mieszkam w górach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez czekam na sterownik pokojowy bede mial go dopiero w wtorek albo srode a ustawienia nie zmienialem jeszcze na pid jade a masz podlaczony piec do internetu

No właśnie po wielu bojach i trudnościach dzisiaj udało mi się podłączyć wszystko do pieca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie,

Dzisiaj udało mi się oficjalnie po wielu bojach zamontować wszystkie regulatory i zarejestrować sterownik na sieci.

Posłuchałem się Waszych rad i zamontowałem regulator pokojowy (Tech ST292-v3); żałuje tylko, że nie kupiłem regulatora, który można podłączyć za pomocą kabla RS. 

Kolego Pawel24g , czy RobikF coś już wskórał z ustaweniem Twojego pieca? Możesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?

Nie ukrywam że jestem trochę przerażony ilością spalania pelletu, obecnie wychodzi około 45 kg (przy kotle 17kw) na dobę przy temp jakie mamy  :blink:

Kolejne czego żałuje to to, że dałem się namówić na sterownik Tech-a, ale cóż jak przysłowie mówi, mądry Polak po...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie typowe do ustawień fabrycznych, niestety... Ale na szczęście z pomocą kolegów pewnie uda Ci się zejść do 15 kg

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,dziś zainstalowałem nową aktualizację sterownika ustawienia wbiłem te same co miałem wcześniej ale płomień jest inny w trybie palenia jakby bardziej się cofnął,wcześniej miałem 2s podawania 14 przerwy było fajnie szybko się nagrzewał piec teraz mam 2s 12 przerwy i jest słabiej ustawiłem 3 15 i też to nie jest to,może ktoś coś podpowie co zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już znalazłem przyczynę nie przestawiłem mocy na maksymalną a ustawienia wbijałem dla mocy maksymalnej dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,dziś zainstalowałem nową aktualizację sterownika ustawienia wbiłem te same co miałem wcześniej ale płomień jest inny w trybie palenia jakby bardziej się cofnął,wcześniej miałem 2s podawania 14 przerwy było fajnie szybko się nagrzewał piec teraz mam 2s 12 przerwy i jest słabiej ustawiłem 3 15 i też to nie jest to,może ktoś coś podpowie co zmienić?

czy ustawienia wcześniej zapisane przywróciłeś z karty po wgraniu aktualizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RobikF, jeśli wcześniej miał soft z 2016 r. to przywracanie zapisanych ustawień na soft aktualny z 2017 r. nie jest dobrym pomysłem - przynajmniej takie jest moje doświadczenie - lepiej ręcznie wszystko ustawić. Jak dostałem od Recalartu soft ze stycznia 2017 (miałem wcześniej z 2016 r.) to po wgraniu zapisanych ustawień, sterownik w ogóle nie chciał mi rozpalić kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytałem. Masz rację w nowym programie są nowe funkcje i nie zawsze to się pokrywa jak zapewniają. Trzeba zrobić korekty z ręki. Na pewno histerezy czujników w CO1 i 2 , kalibrację czujników zew i wew + funkcję rozpalania . W menu 19801 detekcję ustawić z 2 na 0. To tyle. Pozdrawiam.

To tak na szybko jak coś to pytać . postaram się odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem przywrócić ustawienia ale coś nie tak poszło i wklepałem ręcznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi panowie o co chodzi sterowanie obiegiem termostat jak to działa,skąd wziąść taki termostat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Użytkuje ktoś z Was kocioł sas Agro eco 29 kw może ktoś podpowiedzieć jak go ustawić bo jestem zielony w tej materii.

Sterownik TECH ST-550zPID będę wdzięczny  za podpowiedz 

pozdrawiam 

Krzysiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jak macie ustawiony wpływ czujki pokojowej wrtości dodatnie czy ujemne,i jak histereze czujki pok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.