Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Kurde ale nie mam nikogo w pobliżu, żeby mieć jakiś odnośnik i coś podpatrzeć. Co do histerezy akurat nie można tego nigdzie zmienić. Ustawiona jest na sztywno temp. zadana + 8 i koniec.

Witam.

 

Podpinasz sterownik do internetu. Na stronie recalarta konto zakładasz i tam masz dostęp do ustawien zaawansowanych (histereza).

 

Druga opcja to w trybie serwisowym ustawiasz dodatkową temperature kotła.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Problem w moim piecu jest taki że nie chce się wyłączać (jestem w kontakcie z Sasem i Recaltem ale mam czasami wrażenie że jestem pozostawiony sam na polu bitwy a nie oto tu przecież chodzi) tzn, ma problem aby osiągnąć zadaną temperaturę 50 stopni i przejść w stan podtrzymania dlatego żyje nadzieja ze uda sie zmniejszyć spalanie :) piec stale jest w stanie palenia a co za tym idzie pożera niepotrzebnie pelet.

Pozdrawiam

Paweł

Też mi tak czasem się zawiesi w trybie palenia. Pomaga przejście na tryb ręczny na 5sekund. Muszę to zgłosić do recalarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie Pozwólcie że się dołączę do tematu bo nie mogę do was napisać prywatnie nie mam dostępu. Mam zamiar zakupić kocioł sasa tylko w nowszej wersji efekt i tu mam pytanie do użytkowników kotła Slim bo ten mój planowany jest konstrukcją taki sam tylko dodatkowo wyłożony płytkami ceramicznymi i dociskiem spalin. Mam dom z lat 70 budowanych na zasadzie bloczek pustak Suporex i dachem do wymiany z powodu czego nie mam jeszcze ocieplonego poddasza. Piwnica jest pod całym budynkiem i ciepła część to tylko tam gdzie jest kotłownia Według strony ciepło właściwe na 220 m użytkowego wyliczanie mocy około 29 kW i teraz to do was pytanie bo lokalny sprzedawca wyliczył że powinno wystarczyć 23 kW w tym piecu bo niby sterownik posiada opcję Turbo która w większe Mrozy kosztem groszku powinna dać radę zważywszy że ostatnimi czasy temperatura zimą nie przekracza -20 stopni kropka Czy ktoś z was posiada kubaturę mniej więcej taki sam dom jak jak mój z lat 70 obawiam się tego 29 kW żeby nie było przewymiarowany Za dach mam zamiar wziąć się w przyszłym roku wówczas może ociepla poddasze Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam że za podpięcie się do tematu ale liczę na dalszą pomoc państwa strony z racji że już macie większe doświadczenie i użytkowanie tego kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem użytkownikiem pieca sas slim 17 kw pellet z palnikiem multi flame oraz sterownikiem RECALART MultiFun.

 

Zbiornik 200l z pompom ciepła, zawór 4d Afriso na grzejniki -3 grzejniki płytowe (termostaty) i 1 łazienkowy, zawór 3d Afriso na ok. 100 m2 podłogówki.

 

Grzejniki, podłogówka, i zbiorniki cwu każdy obieg ma swoja pompę WILO.

 

Dołączam się do tematu z prośbą o radę i pomoc przy ustawaniu pieca, spala dużo ok. 30 kg na 12h.

Jestem początkujący palaczem :) nowy dom 150m2, ściana 25 cm poroterm, docieplony 15 cm styropianu, wełna na poddaszu 25 cm, okna 3 szybowe- 7 komorowe,palenie pierwszy sezon. Piec w chwili obecnej pracuje tylko w nocy ze względu na duże spalanie. Temp. zadana na piecu 55 C. na obiegu grzejniki i podłogówka 55 C przy czym grzejniki obniżone o 5% a a podłogówka o 30 %. (opcja obniżona temperatura)  Włączony jest na opcji palenie - podtrzymanie po mimo temp 55C piec potrafi przeciągnąć nawet do 65C płomień przez dłuższy czas jest na 100% , palnie - wygaszanie pożerał jeszcze więcej. Na PID bywało różnie tylko piec dziwnie palił maksymalnie dochodził do temp 50 C i później wygaszał się do 40C. duże skoki temperatury. bardzo dużo razy podaje paliwo i później jej zrzuca.

 

Proszę o pomoc i poradę z tymi ustawieniami, żeby spalał mniej.

 

Pytania na początek:

 

W tym sterowniku da się ustawić prace podajnika, nadmuchu itp. w sekundach a nie w %?

 

Czy jest możliwość ustawić piec i sterownik tak aby te spadki temperatur były mniejsze na o 3-4C i piec sobie tylko podkładał po trochu aby utrzymywać temp? A nie jak to robi że spadek o 10-15C czasami więcej i sypie tego pelletu dużo i często żeby znowu się rozpaliło.  

 

Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam.

Jestem użytkownikiem pieca sas slim 17 kw pellet z palnikiem multi flame oraz sterownikiem RECALART MultiFun.

Zbiornik 200l z pompom ciepła, zawór 4d Afriso na grzejniki -3 grzejniki płytowe (termostaty) i 1 łazienkowy, zawór 3d Afriso na ok. 100 m2 podłogówki.

Grzejniki, podłogówka, i zbiorniki cwu każdy obieg ma swoja pompę WILO.

Dołączam się do tematu z prośbą o radę i pomoc przy ustawaniu pieca, spala dużo ok. 30 kg na 12h.
Jestem początkujący palaczem :) nowy dom 150m2, ściana 25 cm poroterm, docieplony 15 cm styropianu, wełna na poddaszu 25 cm, okna 3 szybowe- 7 komorowe,palenie pierwszy sezon. Piec w chwili obecnej pracuje tylko w nocy ze względu na duże spalanie. Temp. zadana na piecu 55 C. na obiegu grzejniki i podłogówka 55 C przy czym grzejniki obniżone o 5% a a podłogówka o 30 %. (opcja obniżona temperatura) Włączony jest na opcji palenie - podtrzymanie po mimo temp 55C piec potrafi przeciągnąć nawet do 65C płomień przez dłuższy czas jest na 100% , palnie - wygaszanie pożerał jeszcze więcej. Na PID bywało różnie tylko piec dziwnie palił maksymalnie dochodził do temp 50 C i później wygaszał się do 40C. duże skoki temperatury. bardzo dużo razy podaje paliwo i później jej zrzuca.

Proszę o pomoc i poradę z tymi ustawieniami, żeby spalał mniej.

Pytania na początek:

W tym sterowniku da się ustawić prace podajnika, nadmuchu itp. w sekundach a nie w %?

Czy jest możliwość ustawić piec i sterownik tak aby te spadki temperatur były mniejsze na o 3-4C i piec sobie tylko podkładał po trochu aby utrzymywać temp? A nie jak to robi że spadek o 10-15C czasami więcej i sypie tego pelletu dużo i często żeby znowu się rozpaliło.

Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

 

;Dużo.
Podeślij ustawienia i archiwum zerkne,
Robik*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

archiwum nie mam bo piec jest na dzień wyłączany i archiwum znika. 

 

Jeśli chodzi o ustawienia to wiem to podam:

 

paliwo ustawione pellet

rodzaj pracy palenie podtrzymanie

 

temperatura zadana na piecu 55C

temp. na cwu 50C

grzejniki co1 - ustawienia na zaworze 4d w skali 1-10 ustawione 5 temp. za piecem na wskaźniku wacha sie od 40-60C (różnica temp na sterowniku pieca o 3C, pewnie czujniki w róznych miejscach)

podłogówka co2- zawór 3d ustawiony na środku skali za piecem na wskaźniku 31C (różnica temp na sterowniku pieca o 3C, pewnie czujniki w rożnych miejscach pokazuje 28C)

jest jeszcze jakiś tryb obniżenie temperatury w % dla co1 i co2 nie wiem do końca czemu ma to służyć na grzejnikach jest o 5% zmniejszyć a na podłogówce 30 % ale co to jest nie wiem?

 

PID wyłączony

 

jeśli chodzi o tryb potrzymania i funkcje ruszt paliwo dmuchawa nic nie ruszone 0% bo nie wiem jak co z czym czy ma być na + czy na - kompletnie sie tu nie znam

 

histereza na cwo 4C - ale coś chyba nie działa bo grzeje wodę co jakiś czas a nie jak spadnie o 4C

czujniki w różnych miejscach jak na piecu jest 49C to na pompie jest 52C

 

pale pelletem od olczyka

 

zauważyłem że coś jest też nie tak bo z komina leci ciemny dym jest duzo sadzy w środku i popiołu tak jakby piec nie spalał do końca wszystkiego jest tez trochę spieków 

 

wcześniej paliłem jakiś pelletem "no name" zanim mi przywieźli olczyka i sadzy nie było, spieków żadnych, a popiołu to garstka i dym był przeźroczysty. 

 

jak coś jeszcze pominąłem to pytać odpisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.[/size]

Jak masz to włóż do panelea kartę SD.[/size]

Następnie zaawansowane- inne - zapis ustawień i jeszcze raz to samo[/size]

zaawansowane - inne - zapis archiwum[/size]

utworzą się 2 pliki[/size]

1 dump.txt[/size]

2 settings.set[/size]

i to mi wyślij.[/size]

 

pozdr[/size]

RF[/size]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym użytkownikiem kotła sas 29kw z palnikiem multi flame na pellet oraz sterownikiem recalart multi fun control system, mam problem z pompą do podłogówki jest podłączona pod piec, w ustawieniach serwis jest włączona, a pompa w ogóle  nie chodzi.

 

Czy działająca pompy powinna się wyświetlać w miejscu gdzie jest ikona czyszczak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym użytkownikiem kotła sas 29kw z palnikiem multi flame na pellet oraz sterownikiem recalart multi fun control system, mam problem z pompą do podłogówki jest podłączona pod piec, w ustawieniach serwis jest włączona, a pompa w ogóle  nie chodzi.

 

Czy działająca pompy powinna się wyświetlać w miejscu gdzie jest ikona czyszczak ?

Nie . Czyszczak jest używany w kotłach Agro. Podepnij zasilanie pompy pod CO1 i wtedy uruchom tryb ręczny - sterowanie ręczne sprawdź, czy się włączy. Daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

archiwum nie mam bo piec jest na dzień wyłączany i archiwum znika. 

 

Jeśli chodzi o ustawienia to wiem to podam:

 

paliwo ustawione pellet

rodzaj pracy palenie podtrzymanie

 

temperatura zadana na piecu 55C

temp. na cwu 50C

grzejniki co1 - ustawienia na zaworze 4d w skali 1-10 ustawione 5 temp. za piecem na wskaźniku wacha sie od 40-60C (różnica temp na sterowniku pieca o 3C, pewnie czujniki w róznych miejscach)

podłogówka co2- zawór 3d ustawiony na środku skali za piecem na wskaźniku 31C (różnica temp na sterowniku pieca o 3C, pewnie czujniki w rożnych miejscach pokazuje 28C)

jest jeszcze jakiś tryb obniżenie temperatury w % dla co1 i co2 nie wiem do końca czemu ma to służyć na grzejnikach jest o 5% zmniejszyć a na podłogówce 30 % ale co to jest nie wiem?

 

PID wyłączony

 

jeśli chodzi o tryb potrzymania i funkcje ruszt paliwo dmuchawa nic nie ruszone 0% bo nie wiem jak co z czym czy ma być na + czy na - kompletnie sie tu nie znam

 

histereza na cwo 4C - ale coś chyba nie działa bo grzeje wodę co jakiś czas a nie jak spadnie o 4C

czujniki w różnych miejscach jak na piecu jest 49C to na pompie jest 52C

 

pale pelletem od olczyka

 

zauważyłem że coś jest też nie tak bo z komina leci ciemny dym jest duzo sadzy w środku i popiołu tak jakby piec nie spalał do końca wszystkiego jest tez trochę spieków 

 

wcześniej paliłem jakiś pelletem "no name" zanim mi przywieźli olczyka i sadzy nie było, spieków żadnych, a popiołu to garstka i dym był przeźroczysty. 

 

jak coś jeszcze pominąłem to pytać odpisze

1. Histereza CWU 4 oznacza 2 w dół i 2 do góry przy 46C jest 44-48.

2. Obniżenie % temp.dla obiegów działa jak jest ustawiony Program obiegów.

3. Masz coś nie tak z CWU i CO1 (faluje tak samo).

Wyślij m i proszę na priv fotki Twojego układu , ale tak , żebym mógł to przeanalizować co hydraulik miał na myśłi.

I z którego dnia masz ver. programu.

pzdr

Robik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie . Czyszczak jest używany w kotłach Agro. Podepnij zasilanie pompy pod CO1 i wtedy uruchom tryb ręczny - sterowanie ręczne sprawdź, czy się włączy. Daj znać.

Pompa działa gdy jest podłączona pod obieg CO1, a nie dział gdy jest podłączona pod gniazdo P5, hydraulik powiedział że trzeba pozmieniać w ustawieniach tylko nie za bardzo wiem gdzie.

W ustawieniach serwis pompa jest włączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P5 to pompa rezerwowa a Ty masz podłączyć pod P2 czyli CO2.

W serwisie CO2  ustawiasz ogrzewanie - podłogowe i uaktywniasz pompę.

I powinno chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mały problem:

- na pidzie standard nie osiaga zadanej temp

- pid turbo dużo pelletu rozżarzonego do popielnika zrzuca

- na pidzie nie przechodzi w podtrzymanie; według serwisu tak ma być

- spalanie 30kg na dobe pelletu lava, miesiąc już tak grzeje, w domu 22-23stopnie

- dom 100m2 do grzania, 50m2 podłogówki i 7grzejników, dobrze ocieplony

 

Do sedna:

- wyłączam pid

- paliwo inne

- i ogrom ustawień mnie przeraża :)

 

Macie może jakieś wyjściowe od których warto zacząć? Bo te "fabryczne" temperature spalin do 300stopni podbiły i palnik do białości rozgrzały :D

 

Piec 14kw i sterownik recalart

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp minimalna 45

Temp maks 85

Temp krytyczna 90

Temp ochrony powrotu 40 (jest 4d i siłownik)

Dodatkowa temp kotła 15stopni

 

Temp ogrzewania 45

Na piecu 45+15

Cwu 50,histereza 2

 

Co jeszcze podać?

 

Zmieniłem paliwo na inne:

Moc minimalna/maksymalna Palenie

- podawanie 2/2

- postoj podajnika 30/15

- moc wentylatora 30%/50%

 

Podtrzymanie

-praca podajnika 8sek

- postoj podajnika 5min

- postoj rusztu 15min

 

Na pid standard taki "płomień"

 

5cf1451ebb64101cd72127629d3c6d56.jpg

 

Na pidzie wyłączonym tak daje

 

19e88f213526f9af895063cfaee05a92.jpg

 

Jest też rck

6e8bff4cff151089bdb498129fe70859.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne:
Moc maksymalna Palenie
- podawanie 2s                           lub   3            lub    4
- postoj podajnika 10s                        15                   20
- czas postoju rusztu 3 min

- czyszczenie rusztu 1 

- moc wentylatora 54%

Podtrzymanie
-praca podajnika 8sek
- postoj podajnika 6min
- postoj rusztu 15min

- czyszczenie rusztu 1

- moc wentylatora 30%

 

co do ustawień wentylatora, nie wiem jak wysoki masz komin, jaki ciąg, czy masz zawirowacze itd 

zmień te ustawienia i spróbuj.

Ewentualnie wyślij archiwum i ustawienia 2 pliki, spr. jak to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PID może być std

Następnie rodzaj pracy np. palenie =podtrzym.

wybór paliwa inne

i wtedy ustawiasz :

palenie- moc maksymalna

wbijasz podane parametry

 następnie wybierz moc - Moc maksymalna

i działaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :)

 

Dzięki wielkie. Zaraz wyśle maila.

 

 

Podawanie 2s

Postoj podajnika 15s

Wentylator 40%

 

Szybko temperature złapał. Palnik czerwony troche. Temperatura spalin 230st, RCK na 15 ustawiony.

 

Nie za bogato? Temp spalin chyba wysoka i ten palnik rumienców nabrał...

 

30994a460317334a41aa428a6b18f855.jpg

 

 

Zadana na 60st, dobił do 68 i się wygasił. To i ekstra. Bo doszedł w 30min. Bez tych ustawien Twoich to 10godzin kotłował :)

Wychodzi na to że histereza na PIDzie jest na sztywno 8stopni. Bez PIDu można dopiero zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.