Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

I koniecznie raz w tygodniu wtczysc kociol w srodku oczywiscie;-) przy tym piecu to max. 10 minut i czysty, to bardzo wazne lepiej odbiera cieplo, a gdy duzo pylu na przewalach to czesciej czysc, gdy wegiel dobry to raz w tygodniu wystarczy. W tym roku mam wegiel ktory produkuje 2x wiecej popiolu i pylu masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec jest czysty- o to dbam odkąd mi się całkowicie zawalił i prawie zagasil. Tak to niestety jest jak się kobiecie powie ze 2 pary drzwiczek od góry jej nie powinny interesować (osoba montujaca piec) to tez tam nie zaglądałam.

Klapka otwarta :) - czekałam na czyjąś pomoc bo sama za bardzo nie wiedziałam co i jak. Mam w tej chwili moc -12% i boję się że jak zrobię na 0 to znów zastane piec cały zawalony niedopalami. Ale fakt ze ma coś ciężko uciagnac temp- będę obserwować i dodawać mocy stopniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie mi coraz lepiej :) temp osiągala juz zadaną ale znów pojawiły się niedopaly i tak kombinuje. Ale jeśli obniże moc tak na -10% to ma ciężko uciagnac. Dałam mu teraz -8% ale znów te niedopaly. I mam wrażenie jakby ogień zrobił się troche bardziej czerwony- tzn ze za mało podmuch czy za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granulacja wegla jaka ustawiona na sterowniku, daj mala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam,

piec nareszcie zaczął w miarę normalnie pracować, wybieram wiadro popiołu co około 5dni. Obecnie mam ustawienia nadmuch +2, moc kotła -3. Nie ma co obniżać mocy bo to powoduje tylko ze piec dużo czasu goni zadana temperaturę. A najwięcej spala właśnie wtedy. Radzę rozpoczynać od 0 (tez się tego bałam ale tak mi doradził pan na infolinii) i potem ewentualnie kombinować. Ja przeskoczylam z -15 na -3 i jest o niebo lepiej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam ponownie :)

zawitał u mnie kolejny problem z piecem i chciałam zapytać o poradę. Ustawienia pieca aktualne:

temp. zadana: 60st.
moc kotła -3
moc wentylatora +2

nadzór:
czas podawania - 1s
przerwa podawania- 20min
czas pracy wentylatora- 10s
przerwa wentylatora- 5min
siła nadmuchu- 20 bieg (od 1 do 100)

1. Moim największym problemem jej spalanie pieca- około 35kg dziennie! Z tego co czytałam nie jest to dobry wynik.. Czytałam wczoraj na innym forum ale widzę że użytkownicy ci sami, że piec nie powinien w zasadzie wcale przechodzić w tryb nadzoru - niestety u mnie przechodzi cały czas. Temp wacha się między 60-66(68)st i za każdym razem włącza się nadzór. Co zrobić, żeby wachania temp. były niższe? (tym samym mam nadzieję spalanie będzie niższe?)
2. Wyczytałam też że pojawiają się jakieś aktualizacje do oprogramowania sterownika. Czy one mają wpływ na pracę pieca czy tylko dają jakieś dodatkowe bajery? Jesli tak to skąd je wziąć, jak zainstalować na sterowniku?

Proszę o pomoc- kobieta walczy z piecem i PIDem :)

Jeszcze parametry z MENU SERWIS- Parametry mocy (nie wiem czy w ogóle powinno się tu coś grzebać?)
- Min. praca podajnika - 1s
- Max. praca podajnika - 8s
- Min. przerwa pod. - 30s
- Max. przerwa pod. - 100s
- Min. wentylator roboczy - 12
- Max. wentylator roboczy - 74
- Min. obroty - 576
- Max. obroty - 2000
- Współczynnik mocy -  -3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.